Begrijp ik. Het is natuurlijk zo dat het al een keer doodgebloed was, vermoedelijk na wat te zeer gepush van mijn kant.Snap ik, maar verwonder u er dan ook niet om dat ze blij zal zijn ‘met zo een fijne vriend’.
Volg de onderstaande video om te zien hoe je onze site als web-app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Begrijp ik. Het is natuurlijk zo dat het al een keer doodgebloed was, vermoedelijk na wat te zeer gepush van mijn kant.Snap ik, maar verwonder u er dan ook niet om dat ze blij zal zijn ‘met zo een fijne vriend’.

Nee!Omdat ik 't gevoel heb dat er hier nog velen zijn die baat kunnen hebben bij een soort assertiviteitscursus.
De lessen in Roeselare zijn reeds begonnen, de andere locaties beginnen woensdag/later deze week.
Je kan op zich nog steeds aansluiten als je je aangesproken voelt via onderstaande vraagjes.
… En bovenal, ervaar je deze situaties als storend?
- Voel je je ongemakkelijk in een groep mensen?
- Leg je moeilijk nieuwe contacten?
- Durf je niet op te komen voor je eigen mening?
- Neem je kritiek van anderen snel persoonlijk?
Kijk dan zeker op https://vvm-vzw.be/
Het is een vorm van een assertiviteitscursus zonder de comfortzone te verlaten maar door ze te stretchen.
Ik ging enkel @KnightOfCydonia taggen maar eigenlijk past het voor velen hier.
Het (massief) overdenken van de zaken en het daaruit volgende selffulfilling prophecy zorgt er vaak voor dat er een blokkade optreedt waardoor er niks meer volgt. Om toch te verwijzen naar KOC merk ik dat hij zichzelf eigenlijk continu kleinmaakt en drempels opwerpt die er niet hoeven te zijn.
Het voelt hypocriet om dit te schrijven maar het is iets wat me opvalt en waardoor ik denk dat het een terechte opmerking is. Mogelijks weet KOC dat ook maar uit z'n maandverslag blijkt dat hij heel wat successen boekt. Al was het maar om te matchen met iemand want da's bij mij een issue. Fair point: ik gebruik de apps te weinig en ik kom niet of toch veel te weinig buiten dus ergens een slechte vergelijking.
Soit, tussen de lijnen door denk ik dat KOC weinig verkeerd doet maar dat de mindset positiever moet zodat hij die 'weerslagen' beter aankan. Die weerslagen zijn op zich niet per sé een probleem maar de mindset beïnvloedt heel hard hoe we ergens mee omgaan. Om nu een voorbeeld te geven: die oud-schoolgenote ik denk dat de mindset de kansen limiteert. Je zorgt er immers voor dat je het snel afsluit (omdat het veiliger aanvoelt?) terwijl je er een kwinkslag aan kan geven. Je kan proberen aan te sturen naar een nieuwe start via een real life date.
Bottomline is denk ik dat je het mijnenveld niet nog moeilijker moet maken. Dating = mijnenveld in dit geval. Ergens zit er in ons brein dan een algoritme (mindset) dat ervoor zorgt dat mijnen alsnog van plaats veranderen ofzo.
Simpeler gezegd: het is zo al mogelijk genoeg, er hoeven geen extra moeilijkheidsgraden aan toegevoegd te worden.
Dit is een korte analyse van concepten maar het is helaas niet zoals programmeren. Code verkeerd? Code veranderen. Strikt genomen komt het daar wel op neer maar er zijn zoveel menselijke factoren die zo'n herprogrammatie zeg maar bijzonder moeilijk/langdurig maken.
Ik zeg het nog eens. Ik voel me nu een meesterhypocriet omdat ik lijdt aan dezelfde zaken en nu eens kom binnenwippen om te zeggen hoe het (naar mijn inziens) wel moet/kan. Ik probeerde het nu gewoon rationeel te benaderen (wat eigenlijk niet menselijk is).
@Bloembak beetje gelijkaardig. De vaagheid die je jezelf enigszins aandoet maakt jou mogelijks compleet gek zeg maar. De mindset die je inneemt is er eigenlijk één die een positief gevolg moeilijk of zelfs onmogelijk maakt. Je gebruikt 'oude' data uit 't verleden om jou er nu op te baseren en ernaar te handelen. Ga op zoek naar de nieuwe data. Ik denk dat ze het mogelijks wel apprecieert als je vraagt hoe zij de afspraak ervaren heeft. Je kan dan ook sturen hoe jij je erbij voelde. Het punt is dat je 't alleszins niet mag laten schieten zoals anderen ook aangegeven hebben.
Hebben ze nergens cursussen om iets beknopt leren uit te leggen?
Wat betreft Hot en cold, ik denk dat dit vooral jouw interpretatie, en dan in negatieve zin, beïnvloedt. Volgens mij heeft zij het niet echt door dat jij het zo ervaart maar het beïnvloedt wel jouw handelingen naar haar toe. Dus probeer ervoor te zorgen dat die invloed beperkt blijft en dat het zeker geen selffulfilling prophecy wordt.
Mogelijks is dit allemaal onzin maar da's wat er in mij opkomt als ik jouw stukje gelezen heb.
Ik zou het niet weten. De voorbije week is ze weer koud beginnen doen. Als ik niets stuur, stuurt ze niet uit eigen initiatief. Als ze iets stuurt zijn het korte zinnen. Ze probeert geen conversatie te onderhouden. Als ik stop met moeite te doen en te “geven”, dan gaat het bergaf en wordt het een saaie “relatie” waar het enige wat we uitwisselen “goeiemorgen”, “hoe was je dag” en “slaapwel” is. Dat is het ook.Ik zou die hot en cold dus eerder linken aan uw gemoedstoestand, hoop die je al dan niet hebt, het gevoel dat je momenteel hebt over het contact,.. Ik herken het hoor, als je verliefd bent ga je alles kapot interpreteren, maar geloof nu maar gewoon wat ze zegt in plaats van vanuit jouw gemoedstoestand haar gevoelens proberen te interpreteren.
Relatie afbreken en op naar de volgende. Tis duidelijk dat jij andere dingen wilt uit de relatie en niet gelukkig bent, beter om er dan mee te stoppen en naar iets nieuws te zoeken. Liever happy of zelfs 'gewoon' single dan miserabel samen.Ik zou het niet weten. De voorbije week is ze weer koud beginnen doen. Als ik niets stuur, stuurt ze niet uit eigen initiatief. Als ze iets stuurt zijn het korte zinnen. Ze probeert geen conversatie te onderhouden. Als ik stop met moeite te doen en te “geven”, dan gaat het bergaf en wordt het een saaie “relatie” waar het enige wat we uitwisselen “goeiemorgen”, “hoe was je dag” en “slaapwel” is. Dat is het ook.
Omdat we een tijdje amper berichten hebben verstuurd naar elkaar of gebeld (buiten de gebruikelijke goeiemorgen en slaapwel) had ik haar voorgesteld om eens samen een online board game te spelen. Zo konden we ontspannen en bellen tegelijkertijd. Zij antwoordde “kunnen we het een andere keer spelen, ik ben te moe”. Een dag of twee later bel ik haar op, ze neemt niet op omdat ze op het werk zit. Ik zeg haar “ah oké we kunnen dan een andere keer bellen”. Zij stelt zelf geen moment voor ofzo. Een dag later stel ik haar ‘s avonds voor om eens te bellen “to catch up”. Haar antwoord: “kunnen we morgen bellen”.
De volgende dag breekt aan, dus gisteren eigenlijk. Gisterenavond laat ze me weten dat ze thuis is. Maar daarna zegt ze dat ze te moe is. Daarop heb ik gezegd: “Lijkt het u logisch dat we elkaar blijven spreken met het oog op een relatie? Want wij doen eigenlijk niets om elkaar verder te leren kennen en samen tijd door te brengen. Als jij er geen zin in hebt, dan kunnen we onze volgende ontmoeting ook annuleren, no hard feelings.” Daarop antwoordt ze: “wat heeft dat ermee te maken.” Ik heb dan gezegd: “dat heeft er alles mee te maken.” Dan zegt ze “mijn leven draait rond werken en slapen. Wat verwacht je? Ik kan zelfs geen tijd vrijmaken voor mezelf.” Daarop heb ik haar gezegd: “dan denk ik dat je geen relatie met iemand moet aangaan.” Zij antwoordt met: “ik denk het ook.” Ik zei daarna: “Ik heb in het verleden ook meegemaakt wat jij nu meemaakt (een leven dat enkel bestaat uit werken) en je beseft niet wat voor een negatieve impact dat heeft op je leven omdat je er momenteel in zit.” Zij antwoordt met: “Er is niets aan te doen.” Ik heb haar dan geantwoord met: “oké dan”. Zij stuurt terug: “oké”
Nadien hebben we ‘s avonds niets meer gestuurd naar elkaar. Dus hier zijn we dan… ik zit te denken om haar niets te sturen vandaag tenzij ze daarop terugkomt. Als ze niets stuurt, dan ga ik haar ‘s avonds vragen om duidelijk/serieus te zijn met mij en de knoop door te hakken. Gaan we door of niet. Want als zij niet klaar is voor een relatie wegens andere prioriteiten, dan is dat helemaal oké. Maar zij moet mijn tijd niet zitten verdoen denk ik dan. Wat denken jullie van deze aanpak? Of zit ik te overdenken? Hoe zou ik dit best aanpakken?
Dan is het toch ook duidelijk, zij wilt het ook niet meer maar durft het niet zelf gedaan te maken. Kies voor de snelle pijn ipv het te laten aanslepen en eindig het.Weet je wat me het meeste stoort, dat is dat ze niet eens “sorry” kan zeggen of “nee je denkt verkeerd ik heb wel degelijk zin om verder te gaan met u.” Want iemand die echt iets zou willen met mij, zou zich verontschuldigd hebben of proberen te bewijzen dat ze geïnteresseerd is. De mogelijkheid dat dit eindigt, daar is ze onverschillig over, het lijkt alsof het haar niet uitmaakt.
Ik zou het niet weten. De voorbije week is ze weer koud beginnen doen. Als ik niets stuur, stuurt ze niet uit eigen initiatief. Als ze iets stuurt zijn het korte zinnen. Ze probeert geen conversatie te onderhouden. Als ik stop met moeite te doen en te “geven”, dan gaat het bergaf en wordt het een saaie “relatie” waar het enige wat we uitwisselen “goeiemorgen”, “hoe was je dag” en “slaapwel” is. Dat is het ook.
Omdat we een tijdje amper berichten hebben verstuurd naar elkaar of gebeld (buiten de gebruikelijke goeiemorgen en slaapwel) had ik haar voorgesteld om eens samen een online board game te spelen. Zo konden we ontspannen en bellen tegelijkertijd. Zij antwoordde “kunnen we het een andere keer spelen, ik ben te moe”. Een dag of twee later bel ik haar op, ze neemt niet op omdat ze op het werk zit. Ik zeg haar “ah oké we kunnen dan een andere keer bellen”. Zij stelt zelf geen moment voor ofzo. Een dag later stel ik haar ‘s avonds voor om eens te bellen “to catch up”. Haar antwoord: “kunnen we morgen bellen”.
De volgende dag breekt aan, dus gisteren eigenlijk. Gisterenavond laat ze me weten dat ze thuis is. Maar daarna zegt ze dat ze te moe is. Daarop heb ik gezegd: “Lijkt het u logisch dat we elkaar blijven spreken met het oog op een relatie? Want wij doen eigenlijk niets om elkaar verder te leren kennen en samen tijd door te brengen. Als jij er geen zin in hebt, dan kunnen we onze volgende ontmoeting ook annuleren, no hard feelings.” Daarop antwoordt ze: “wat heeft dat ermee te maken.” Ik heb dan gezegd: “dat heeft er alles mee te maken.” Dan zegt ze “mijn leven draait rond werken en slapen. Wat verwacht je? Ik kan zelfs geen tijd vrijmaken voor mezelf.” Daarop heb ik haar gezegd: “dan denk ik dat je geen relatie met iemand moet aangaan.” Zij antwoordt met: “ik denk het ook.” Ik zei daarna: “Ik heb in het verleden ook meegemaakt wat jij nu meemaakt (een leven dat enkel bestaat uit werken) en je beseft niet wat voor een negatieve impact dat heeft op je leven omdat je er momenteel in zit.” Zij antwoordt met: “Er is niets aan te doen.” Ik heb haar dan geantwoord met: “oké dan”. Zij stuurt terug: “oké”
Nadien hebben we ‘s avonds niets meer gestuurd naar elkaar. Dus hier zijn we dan… ik zit te denken om haar niets te sturen vandaag tenzij ze daarop terugkomt. Als ze niets stuurt, dan ga ik haar ‘s avonds vragen om duidelijk/serieus te zijn met mij en de knoop door te hakken. Gaan we door of niet. Want als zij niet klaar is voor een relatie wegens andere prioriteiten, dan is dat helemaal oké. Maar zij moet mijn tijd niet zitten verdoen denk ik dan. Wat denken jullie van deze aanpak? Of zit ik te overdenken? Hoe zou ik dit best aanpakken?
Breek daar je hoofd niet over. De essentie is dat jullie verschillende verwachtingen hebben van jullie “relatie” die onverzoenbaar blijken. De reden waarom is bijkomstig en dat proberen uitzoeken word je doorgaans niet gelukkiger van.Weet je wat me het meeste stoort, dat is dat ze niet eens “sorry” kan zeggen of “nee je denkt verkeerd ik heb wel degelijk zin om verder te gaan met u.” Want iemand die echt iets zou willen met mij, zou zich verontschuldigd hebben of proberen te bewijzen dat ze geïnteresseerd is. De mogelijkheid dat dit eindigt, daar is ze onverschillig over, het lijkt alsof het haar niet uitmaakt.
Ze heeft jou eigenlijk alles al gezegd wat er te zeggen valt (zonder het expliciet uitgesproken te hebben). Het probleem is denk ik dat jij ergens blijft hopen op die ene spark die er nu niet meteen zit aan te komen. Je voelt toch zelf aan dat dit niet goed komt en je blijft er maar je hoofd over breken. En voor wat? Voor iemand dat er hoogstwaarschijnlijk zelf niet van wakker ligt.Weet je wat me het meeste stoort, dat is dat ze niet eens “sorry” kan zeggen of “nee je denkt verkeerd ik heb wel degelijk zin om verder te gaan met u.” Want iemand die echt iets zou willen met mij, zou zich verontschuldigd hebben of proberen te bewijzen dat ze geïnteresseerd is. Als ze sorry zou zeggen kan ik het nog een context geven, maar dat doet ze niet. De mogelijkheid dat dit eindigt, daar is ze onverschillig over, het lijkt alsof het haar niet uitmaakt.
Akkoord, maar als je die manier van communicatie gewoon bent dan is het moeilijk om dat in je brein zomaar af te zetten vrees ik. Voor mensen die de dark ages met brieven, huistelefoons, sms'en of stel u voor in persoon praten nog gewend zijn is dat gemakkelijker denk ik.Als ik hier wat van die verhalen lees besef ik eigenlijk dat een groot deel van onze nieuwe communicatie middelen gewoon vergiftigd zijn.
Hoe vaak je niet leest "Ik zie dat ze het gelezen heeft maar ik krijg geen antwoord. Stop met instant antwoord te verwachten. Mensen hebben dingen te doen, vergeten zaken. Het is niet omdat uw bericht gelezen is, dat er onmiddellijk, of zelfs binnen (jouw) redelijke termijn iets mee gedaan wordt. Die blauwe vinkjes zijn op dat punt echt een kanker voor communicatie imo.
Je hebt geen toestemming van haar nodig om dit stop te zetten hé. Kijk eens naar wat je zelf verwacht van een relatie en of dat matcht met hoe het nu tussen jullie loopt. Als jouw verwachtingen van een relatie niet in lijn liggen met hoe het tussen jullie loopt, trek er dan zelf de stekker uit. Laat je niet leiden door angst om alleen te zijn, angst om niemand te vinden die met je matcht en zo verder.Nadien hebben we ‘s avonds niets meer gestuurd naar elkaar. Dus hier zijn we dan… ik zit te denken om haar niets te sturen vandaag tenzij ze daarop terugkomt. Als ze niets stuurt, dan ga ik haar ‘s avonds vragen om duidelijk/serieus te zijn met mij en de knoop door te hakken. Gaan we door of niet. Want als zij niet klaar is voor een relatie wegens andere prioriteiten, dan is dat helemaal oké. Maar zij moet mijn tijd niet zitten verdoen denk ik dan. Wat denken jullie van deze aanpak? Of zit ik te overdenken? Hoe zou ik dit best aanpakken?
De volgende dag breekt aan, dus gisteren eigenlijk. Gisterenavond laat ze me weten dat ze thuis is. Maar daarna zegt ze dat ze te moe is. Daarop heb ik gezegd: “Lijkt het u logisch dat we elkaar blijven spreken met het oog op een relatie? Want wij doen eigenlijk niets om elkaar verder te leren kennen en samen tijd door te brengen. Als jij er geen zin in hebt, dan kunnen we onze volgende ontmoeting ook annuleren, no hard feelings.” Daarop antwoordt ze: “wat heeft dat ermee te maken.” Ik heb dan gezegd: “dat heeft er alles mee te maken.” Dan zegt ze “mijn leven draait rond werken en slapen. Wat verwacht je? Ik kan zelfs geen tijd vrijmaken voor mezelf.” Daarop heb ik haar gezegd: “dan denk ik dat je geen relatie met iemand moet aangaan.” Zij antwoordt met: “ik denk het ook.” Ik zei daarna: “Ik heb in het verleden ook meegemaakt wat jij nu meemaakt (een leven dat enkel bestaat uit werken) en je beseft niet wat voor een negatieve impact dat heeft op je leven omdat je er momenteel in zit.” Zij antwoordt met: “Er is niets aan te doen.” Ik heb haar dan geantwoord met: “oké dan”. Zij stuurt terug: “oké”
Nadien hebben we ‘s avonds niets meer gestuurd naar elkaar. Dus hier zijn we dan… ik zit te denken om haar niets te sturen vandaag tenzij ze daarop terugkomt. Als ze niets stuurt, dan ga ik haar ‘s avonds vragen om duidelijk/serieus te zijn met mij en de knoop door te hakken. Gaan we door of niet. Want als zij niet klaar is voor een relatie wegens andere prioriteiten, dan is dat helemaal oké. Maar zij moet mijn tijd niet zitten verdoen denk ik dan. Wat denken jullie van deze aanpak? Of zit ik te overdenken? Hoe zou ik dit best aanpakken?