ThekillingGoku
Well-known member
Dat zou heel ... oninteressant zijn.Brutoloon omzetten in auteursrechten gaan ze normaal niet kunnen doen, da's niet wettelijk verboden maar voor zover ik weet voegt de rulingcommissie steeds de voorwaarde toe dat de brutolonen niet verminderd mogen worden, eventueel kan wel teruggegaan worden naar het moment van het indienen van de rulingaanvraag. Het zal dus waarschijnlijk om opslag gaan de komende jaren, die zal dan deels of volledig in auteursrechten gegeven worden ipv brutoloon.
Voor de bestaande werknemers zou het dan 10 jaar kunnen duren eer ze aan hun 20% zitten.
Dat zou ook ineens een compleet scheve situatie binnen het bedrijf veroorzaken waar een 'new hire' ineens 20% van hun loon voordelig belast ziet worden terwijl zij die momenteel al aan 't werk zijn met wat geluk 2 a 3%/jaar zouden zien komen.
Want als er 1 ding is dat ik niet verwacht ... is 't wel dat ze ineens iedereen +20% opslag gaan geven.
Het zou te zot voor woorden zijn dat je dan truuken zou moeten gaan uithalen als 'ik neem vandaag ontslag' en 'morgen start ik opnieuw aan dezelfde voorwaarden ... maar met 20% auteursrechten split' (zou wegens opzegtermijnen etc. ook niet echt zo evident zijn wss).
Een wel heel ruime regeling vind ik... 8000 euro had ook wel volstaan, temeer omdat dit statutaire functies zijn met een dik overheidspensioen: maximaal 3600 euro netto per maand voor de statutaire ambtenaar, maximaal 1700 euro netto voor de werknemer. Bovendien geldt die opslag van 30% enkel voor de directie, niet voor bv. diensthoofden van ondersteunende diensten die nu plots de ICT, HR, communicatie, ... voor de gefuseerde organisatie moeten doen en ook effectief leidinggeven aan nieuw-samengestelde teams.
