Tja, sorry maar een treinbestuurder is zoals een truck of bus chauffeur.Dat ze het dan aanpassen voor de nieuwe mensen en ook hun loon ernaar aanpassen.
Als ik met de trein in de privé rij zal ik veel meer krijgen als wat ik nu krijg. Waarom denk je dat NMBS ons 10jaar vast zet + boete betalen bij het vertrekken naar privé.
Als dat pensioen gedoe niet blijft ben ik en zovele andere collega's weg. Enigste dat ons tegenhoud om te blijven is het pensioen en jobzekerheid.
ik denk zelf dat een truck chauffeur en bus chauffeur een zwaarder en meer risicovol beroep is . Het ene voor de ongelukken, het andere voor een lap op je gezicht te krijgen.
Dit zijn geen beroepen die in de privé veel meer gaan verdienen.
(we spreken over veel meer), niet over 500 € bruto die je niet gaat verdienen.
Ik snap de frustratie van veranderingen tijdens je contractduur, maar zo is het altijd wel iets. Cf zonnepanelen, terugdraaiende teller, Premie's die afgeschaft worden en whatever.
Feit is dat de vergrijzing onbetaalbaar geworden is. Het meeste gaan ze kunnen halen van de pensioenen. (en niet alleen dat van u).
Tegen wij ouder zijn moeten we ook alweer langer werken, dat is nu eenmaal zo.

