Ben ik nu de enige die echt problemen heeft constante informatiestroom? Verwerpelijke dingen die er worden gezegd, maar uiteindelijk is het een filmpje waar van ik geen letter versta. De ondertitels kunnen hun eigen betekenis geven aan een filmpje dat misschien over iets anders gaat. Wat ik niet enkel wil bedoelen over dit filmpje, maar het is een beetje everywhere.
Ligt dat dan niet aan u?
Ofwel leer je Russisch ofwel geloof je de vertalingen van een wijd erkende specialist.
Baas van RT, Simonyan, heeft er zelfs een
Twitter thread over waar ze zijn uitspraken bevestigt en hem tijdelijk schorst.
Trouwens een madam die het opzoeken waard is, ze heeft ook al 'interessante' uitspraken gedaan.
edit : In u 2e post ga je er wat dieper op in maar mijn punt blijft, het is aan de eindgebruiker om een minimum aan onderzoek te doen en zijn bronnen wat te filteren.
Zo wordt bv. ISW soms aangevallen omdat het geen gekende bron is in ons land, maar tegelijk publiceerde de Knack deze week wel een interview met één van hun specialisten.
Of worden er in oa. het Nieuwsblad dingen zeer selectief ,en soms onjuist, belicht en stellen mensen zich daar minder vragen bij want het is een echte krant.
Dus als je op Twitter specialisten, professoren, generaals, enz. volgt ga je vaak accuratere info hebben als wat 1-2 dagen later in onze media verschijnt. Of gebruikt de media diezelfde bronnen om hun artikel te schrijven.
Natuurlijk moet je Marino van op de hoek niet geloven die tweet(of op hln commentaar schrijft) dat zus en zo zeker een vuile druggebruiker en moordenaar is.
Sorteren van bronnen, en een open geest houden voor correcties of verduidelijking, is ieder van ons hun verantwoordelijkheid.
's Nu misschien moeilijker als vroeger maar toen kon je ook een flat-earth, rechts, communistisch,... maandblad lezen en aparte ideeën opdoen.