Oorlog tussen Rusland en Oekraïne (2022-...)

openbare melding
Om dan 10 minuten later dit dan te posten:

clarifying: advisor says heaving fighting MAY disturb nuclear waste.


@Loser @StannekeS @Tweak37 kan er aub iets aan het blind posten van ongefundeerde twitterposts gedaan worden.
Het is onmogelijk om alle twitterlinks hier te checken op waarheid. Dat kunnen kranten nog niet, en zelfs inlichtingenbureau's niet. Een link naar Twitter kàn echter in een discussie hetzelfde worden aanzien als een random link naar een artikel. Bij herhaaldelijk aanhalen van fake news of in dit geval foute informatie, kunnen we uiteraard optreden als je report.

Edit: Ik zie nu pas dat die Twitterpost al gecorrigeerd was voor het plaatsen hier. Dan kunnen wij er in dat geval ook een melding bij zetten. We bespreken het intern.
 
Laatst bewerkt:
openbare melding

Zelensky zegt dit. Oké, er is geen nucleaire afvalopslaglocatie verwoest. Die journalist was fout, maar er zijn wel gevechten rond de nucleaire zone, en dat is ook al ernstig.
Je post was fout. We bespreken het nog intern, maar het klopt wel dat als je de tijd hebt om de tweet hier te gooien en te bespreken, je op z'n allerminst de tweet (en context) ook gelezen mag hebben. Een klein beetje discriminerender omspringen met tweets is absoluut nodig.
 
richtlijn
In verband met tweets hier, en in heel P&A:

- Twitternieuws posten kan, maar als het niet correct of fake blijkt te zijn, gelieve dan je post zelf aan te passen of anders te reporten zodat wij dat kunnen doen. We vragen ook om iets selectiever te zijn bij het kopiëren van tweets, zeker als ze herhaaldelijk of overduidelijk foutief blijken te zijn.
- Tweets die niet gaan om nieuws maar om meningen of discussies, voorzie je net als krantenartikels van de nodige commentaar of argumentatie.
 
openbare melding
Vind ik ook wel. Ik lees hier redelijk veel mee zonder zelf veel te posten. Onbevestigde geruchten vanuit Oekraïens kamp worden hier totaal niet afgestraft als ze gepost worden. Dan mag het in andere richting ook. Al mogen de Russen nog 100x meer oorlogsdaden begaan dan de Oekraïners, als je geruchten van beide kampen niet met dezelfde ernst behandelt kun je in dit topic niks nog ernstig nemen, want dan weet je dat hier toch een bias hangt. Strenger omgaan met Russische geruchten is nefast voor de geloofwaardigheid van de teneur dat Rusland hier de agressor is, wat enorm jammer zou zijn.
Report, en dan worden dezelfde wilde claims ook bestraft. Er is wel een verschil tussen een gerucht met gegronde basis en een beschuldiging zonder enige basis. Iedereen krijgt ook altijd de kans de bronnen toe te lichten.
 
openbare melding
De moderatie heeft de post hierboven bekeken en heeft daarom duiding bij de post geplaatst.

Er zijn zaken die te ver gaan aan de post, zoals aangegeven in die duiding, en die worden behandeld. Maar we gaan we niet ingrijpen op het hebben van een andere mening dan de rest. Niet elke post hoeft nieuwswaarde te hebben en de regels voor reacties op die post blijven ook gewoon gelden: een poster meteen weglachen als troll of bot is niet voldoende als post. Ga er inhoudelijk op in, of laat het links liggen.

Dus ook graag die smileys onderaan de post verwijderen, bedankt.
 
Terug
Bovenaan