Bezetting is niet nodig hoor.
Er zijn genoeg dictators die vanzelf verdwenen zijn, zie de Arabische lente, weimar republiek, Franco regime etc.
Of Joegoslavië, complete zelfdestructie.
Je moet echt geen land helemaal bezetten om het een andere koers te laten varen.
Een multicultureel land zoals Rusland is eigenlijk een vogel voor kat mits op de juiste knopjes gedrukt worden.
Ja, maar je kent het resultaat daar niet van.
Als het zo makkelijk was om te doen, dan was dat ten eerste allang gebeurd.
Een dictator kan verder ook vervangen worden door een andere dictator, misschien nog een grotere zot of één met nog kwadere bedoelingen.
Er zijn genoeg dictators die al lang aan de macht zijn of dictatoriale regimes die het nog steeds voor het zeggen hebben. Bijvoorbeeld China of Noord-Korea.
Opletten ook met "revanchisme"-sentiment van de Russen. Je moet ook opletten dat je de Russen niet tegen je keert, de bevolking dan. En sterker nog, de laatste keer dat we echt vriendjes waren met de Russen was nog voor Europa een eensgezind blok was, meer dan 100 jaar geleden. Ik sluit niet uit dat er ooit een Rus aan de macht komt, die niet langer een groots Rusland wilt, maar wat hij wilt de volledige destructie van het westen zelfs als dat inhoudt dat zijn Rusland ook verwoest is. Wat denk je dat de nazi's zouden gedaan hebben mochten ze nucleaire wapens ter beschikking hadden, zeker wanneer bleek dat Duitsland aan de verliezende hand was. Zouden ze tactisch bommen gebruiken of zouden ze gewoon lukraak de grootste steden van hun grootste vijanden of de groepen mensen die ze de schuld gaven van hun falen van de kaart vegen? Onderschat niet tot wat mensen in staat kunnen zijn. Let er dus op dat we niet ooit "spijt" hebben van een beslissing die we maken. "Hadden we maar...".
Wat ik wil, is een duurzame oplossing, want een Rusland als eeuwige vijand is voor niemand voordelig, niet voor zij, niet voor wij. En zal alleen maar miserie, ellende, drama en destructie als gevolg hebben (en daar heb je niet eens atoomwapens voor nodig, zoals we nu al zien).
Uw voorbeelden vind ik niet zo goed, omdat je het al over instabiele regio's hebt. Weimar republiek was geen dictatuur, volgde op een dictator, en leidde tot een nieuwe dictatuur. Arabische Lente heeft maar in één land tot een verbetering van de situatie geleidt, en dat was in Tunesië. In al de rest was het mislukt, of waar het wel lukte kwam een ander in de plaats, en in Syrië en Jemen leidde het tot een burgeroorlog en in Egypte ook tot een conflict, en je kan argumenteren een slechtere situatie dan de situatie waar het land al inzat. Die landen waren etnisch ook op een manier getekend dat conflict daar onvermijdelijk is, al is Rusland ook bijlange na niet homogeen Russisch, dat klopt.