Ja en nee, die tunnels zouden al bestaan hebben voor de invasie en de Russen hebben daar in een vlaag van militaire competentie gebruik van gemaakt. Ondertussen leken de Oekraïense commandanten te denken dat het onmogelijk was om troepen bevoorraad te houden via die tunnels waardoor ze daar weinig actie tegen ondernamen.Blijkbaar hebben de Russen ondergrondse tunnels gegraven en hebben ze de Oekraïners in de rug aangevallen nadat ze dichtbij de stad zijn gekomen (dan is zo'n tunnel graven al gemakkelijker dan wanneer je nog heel veel kilometers moet graven). Waardoor ze wat sneller zijn kunnen oprukken.
Nu goed. De val van de stad was een kwestie van tijd. Het is daar een zwaar bloedbad.
Maar Russen zouden Russen niet zijn als ze zo'n opportuniteit niet volledig verloren laten gaan. Russische commandanten waren terughoudend om extra troepen en materiaal door die tunnels te sturen waarna de Oekraïners de ingang van die tunnel terug hebben veroverd waardoor er nu Russische troepen omsingeld zijn.
Adviikvka lijkt inderdaad een Bachmut 2.0 te worden. Ondertussen heeft Rusland daar het equivalent van een volledige motor rifle division op stukgereden in mankracht alleen al en blijven zij eenheden roteren door de grote verliezen. Aan de Oekraïense kant zitten de 110de, 47ste en ik denk de 62ste brigade daar al 3 maanden continue aan het front en de 110de en de 47ste kwamen daarvoor rechtstreeks van het tegenoffensief.
Die lijken mij dus nog redelijk combat effective op dit moment.
Wat er nu gaat gebeuren met het terugtrekken blijft natuurlijk maar de vraag. De pocket bij Bachmut was maar 2km breed niet meer toen de UA daar efficiënt kon terugtrekken, en voorlopig is diezelfde opening in Adviivka nog 5km breed.

