Volg de onderstaande video om te zien hoe je onze site als web-app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Had wat oppervlakkig gesproeid en wat aangetaste takken verwijderd.ZIt met een 2 appelboomjes die erg last hebben van spinselmot.
Heb niet op tijd gereageerd erop en nu is natuurlijk te laat...
bladeren helemaal opgegeten...
Ben nu aan denken wat nu? Alle aangetaste takken afknippen
Heb er al wat vrede mee genomen dat er dit jaar geen appels zullen zijn.
Iemand hier ervaring mee?


Bomen zien nog mooi groen hier. Het heeft intussen wel nu en dan eens goed geregend?
Dat blijkt voldoende. Al hebben de appelbomen ook spinselmot.
Binnenkort de uien oogsten en laten drogen, een 80-tal en ze zijn gigantisch dit jaar, tot meer dan 10cm. Ik zal wat moeten uitdelen.
De erwten deden het tot vorige week ook goed maar zijn nu ook wel verdord.
Courgettes doen het OK, die geef ik wel regelmatig een emmer water.
Tomaten buiten idem, de tomaten in de serre doen ze het daarentegen slecht, ik krijg de serre niet voldoende gekoeld en te lui om te kalken.
De paprika's zijn een flop, in de serre doen ze het wel OK maar de planten blijven vrij klein.
De bloemkolen hebben geen kolen gevormd, is een zee van blad.
Al een paar kilo aardappelen verorberd, ze smaken! Nog vele kilo's te gaan.
Als ik nog eens tijd vind dit of volgend weekend, ga ik nog wat planten halen in het tuincentrum om de lege plekken op te vullen. Zelf heb ik niets meer gezaaid.


: 33 stuks (30 hier op de foto, er waren al 3 eerder afgedaan). Gemiddeld gewicht zal ergens rond de 1.8-1.9kg schommelen vermoed ik. Dat wordt nen hele winter pompoen eten 
Volhouden. Wij wonen hier nu 5 jaar en in die levensloze verarmde aanvulgrond die hier initieel was groeide ook niets van moestuindingen. Na 5 jaar compost compost compost en nu in licht verhoogde bedden begint het toch te lukken. Ik kom ook aardig wat bodemleven tegen intussen. In het stuk gazon dat ik omgespit heb daarentegen na vijf jaar nog altijd nul bodemleven. Wat snelgroeiende planten rond de moestuin zetten voor wat schaduw als dat past met de rest van uwen hof?Hier wederom een triestig jaar.
Ik heb beslist om de helft van de moestuin weg te doen volgend jaar. Is gewoon slechte grond hier. En te weinig beschutting - altijd vlakke zon. Het is hier na 2d zon altijd al uitdroging feest. Zelfs de dingen waar je normaal 0,0 werk mee hebt, lukken hier totaal niet: Patatten, selder, bieten: Nope. Ofwel zijn de beesten er mee weg, ofwel droogt het uit, ofwel groeit het gewoon niet.
Ik tuinier hier nu al 4 jaar, nog nooit iets beter dan dramatische oogst gehad. Vroegere huis hadden we kruiwagens vol en ik doe hetzelfde qua planten.
Hoop met de moestuin te halveren dat ik meer kan sproeien en bergen compost kan dumpen in die weinige veldjes. Als het volgend jaar weer gene vetten is, ja, dan weet ik het niet meer.
Veel blad en weinig vruchten. De tomaten in de serre ook geen vette vandejaar, veel te warm en te weinig compost in de grond. De buitentomaten ettelijke kilo's van kunnen oogsten.Wij hebben hier echt wel chance met de grond denk ik. Wij zitten hier recht op leem/zandgrond bij ons op het perceel, draineert slecht maar dat heeft in droge periodes wel zijn voordelen. Van in het begin zat hier ook al redelijk wat bodemleven (veel regenwormen) in maar dat is echt geëxplodeerd de laatste 3-4 jaar.Hier wederom een triestig jaar.
Ik heb beslist om de helft van de moestuin weg te doen volgend jaar. Is gewoon slechte grond hier. En te weinig beschutting - altijd vlakke zon. Het is hier na 2d zon altijd al uitdroging feest. Zelfs de dingen waar je normaal 0,0 werk mee hebt, lukken hier totaal niet: Patatten, selder, bieten: Nope. Ofwel zijn de beesten er mee weg, ofwel droogt het uit, ofwel groeit het gewoon niet.
Ik tuinier hier nu al 4 jaar, nog nooit iets beter dan dramatische oogst gehad. Vroegere huis hadden we kruiwagens vol en ik doe hetzelfde qua planten.
Hoop met de moestuin te halveren dat ik meer kan sproeien en bergen compost kan dumpen in die weinige veldjes. Als het volgend jaar weer gene vetten is, ja, dan weet ik het niet meer.

Ik heb nog pastinaak staan als experiment, daar ben ik wel heel benieuwd naar maar naar het schijnt wacht je best tot na de eerste vorst om die uit te doen. Wel een beetje schrik dat die net als mijn wortelen opgefret gaan zijn van de beestjes.Intussen is de moestuin hier grotendeels leeg. Nog een preiplant of 80 die ik te weinig water heb gegeven dus het zijn wat magere sprieten. Maar toch voldoende om nog een keer of 15 van te eten.


Wij hebben hier echt wel chance met de grond denk ik. Wij zitten hier recht op leem/zandgrond bij ons op het perceel, draineert slecht maar dat heeft in droge periodes wel zijn voordelen. Van in het begin zat hier ook al redelijk wat bodemleven (veel regenwormen) in maar dat is echt geëxplodeerd de laatste 3-4 jaar.
Op het andere stuk dat we hebben liggen bij mijn vrouw haar oma (~1,5km verderop) ligt er bovenop de leem/zand laag een dikke halve meter pure zandgrond over en dat is meer het verhaal zoals bij u denk ik. 0 bodemleven, als het 2 dagen droog is + zon dan kom je met een stoflong van dat veld. Ik had daar bv 20 meter spinazie gezaaid ook... niks, to-taal niks! Hier in onze tuin heb ik 2 rijtjes van ne meter gezaaid in ons bakken en de spinazie kwam bijna ons oren uit
Die bakken werken wel super goed hier, ik heb hier bakken van een dikke 20cm hoog die ik vol compost gekapt heb (die gratis op te halen is op het containerpark hier op 't dorp). Het stuk dat we hier hebben is echter wel héél klein, ik snap wel dat dat een andere zaak is als ge voor 100+m² compost moet aanvoeren... maar als je de wanhoop nabij bent zou ik toch aan durven raden van puur als experiment eens een bak of 2 te maken, gewoon om eens te zien of dat iets doet, of gewoon zonder bak een dikke, dikke laag compost te dumpen op een paar bedden.
Volhouden. Wij wonen hier nu 5 jaar en in die levensloze verarmde aanvulgrond die hier initieel was groeide ook niets van moestuindingen. Na 5 jaar compost compost compost en nu in licht verhoogde bedden begint het toch te lukken. Ik kom ook aardig wat bodemleven tegen intussen. In het stuk gazon dat ik omgespit heb daarentegen na vijf jaar nog altijd nul bodemleven. Wat snelgroeiende planten rond de moestuin zetten voor wat schaduw als dat past met de rest van uwen hof?
De paprika's zijn wel niets geworden.Veel blad en weinig vruchten. De tomaten in de serre ook geen vette vandejaar, veel te warm en te weinig compost in de grond. De buitentomaten ettelijke kilo's van kunnen oogsten.
Intussen is de moestuin hier grotendeels leeg. Nog een preiplant of 80 die ik te weinig water heb gegeven dus het zijn wat magere sprieten. Maar toch voldoende om nog een keer of 15 van te eten.