Bon, auto kapot. Kan er niet meer mee rijden. Wat een administratieve lijdensweg weeral.
Vroeger? -> Bellen naar uw lokale garage in het dorp. Melden dat het dringend is. Binnensteken. Deftige vervangauto krijgen, die u al doet watertanden voor een eventuele volgende aankoop. Heerlijk. Na een paar dagen opgelost, en dat vond je al bijna jammer gezien die schitterende vervangwagen.
En dan heb je het systeem Anno 2024... Want anno 2024 is dat uiteraard een bedrijfswagen via de fleetmanager van het werk, op hun beurt via administratieve tussenlagen zoals MyLeaseplan die op hun beurt dan gebonden zijn aan allerlei grote garageconcerns. Wauw, zo professioneel allemaal! Dat klinkt al fantastisch, niet?
En dan heb je de praktijk. En die gaat als volgt:
- Ik zoek op in onze carpolicy wat de procedures zijn in dit geval. Dat blijkt niet duidelijk beschreven. Fail HR.
- Ik neem contact op met onze fleetmanager. Pas een dag later krijg ik een antwoord. Mag via LeasePlan.
- Ik log in op LeasePlan:
- Formuliertje invullen
- Datum invullen – eerstvolgende datum beschikbaar om aan te duiden: meer dan een week (!). Onmogelijk om mijn werk nog uit te oefenen. Fail LeasePlan.
- Tweede beschikbare datum: meer dan 2 weken (!)
- Derde beschikbare datum: idem
- Terug contact opgenomen met fleetmanager van mijn werkgever:
- Ah, in dat geval mag je ook rechtstreeks contact opnemen met een garage, hier is de link naar LeasePlan waar je de betrokken garages kunt opzoeken.
- Op MyLeaseplan de garage willen opzoeken, maar dit gedeelte van de website ligt plat. Fail LeasePlan.
- Bellen naar Leaseplan, een garage doorgekregen. Maar voor de zekerheid heb ik ook een tweede garage opgevraagd in de buurt.
- Eerste garage: eerstvolgende beschikbare datum: volgende maand (!).
Dringend probleem of niet. "We geven voorrang voor wagens waar ze gekocht zijn." En verder nog: "Tja meneer, Leaseplan staat erom bekend om alleen met probleemgevallen te komen, dan voelen wij ons ook een hoer hé, je moet dat begrijpen".
Letterlijk, die woorden.
- Tweede garage: Vol tot juli, geen capaciteit, sorry
- Intussen krijg ik ook terugkoppeling van MyLeaseplan platform: Geen enkele van de 3 beschikbare datums zijn nog beschikbaar. De eerstvolgende beschikbare datum is 28/08/2024 (!)(!)(!). Gelieve een nieuwe datum te kiezen nà 28/08/2024.

- Teruggebeld naar Leaseplan om nog meer garages door te krijgen die aangesloten zijn.
- Derde garage: sorry, vol tot 3de week augustus. (!)(!)
- Omdat die derde garage echt één van de hoofdimporteurs is uit de ruime regio, ben ik hier wel van mijn tak beginnen maken. En na wat aandringen mocht ik hem toch binnenbrengen. Een niet-assertieve persoon mocht dus zijn veloke beginnen pakken voor een paar maanden. What the fuck eigenlijk?!
- Binnengebracht. Een vervangauto gekregen die ongeveer 3 keer in mijn huidige wagen past. Absoluut niet geschikt voor het gezin. "Maar dit is absoluut de laatste auto die we ter beschikking hebben, meneer!". Bon, soit, we trekken ons plan. Ik was al blij dat men mij wou helpen. Zo ver is het gekomen. Belofte om na 3 dagen "de diagnose" te krijgen. Geen oplossing hé, gewoon nog maar "de diagnose".
- We zijn intussen 3 dagen verder. Rarara, wie heb ik niet gehoord? Inderdaad, de garage.

- Ik bel: "Tja, druk druk druk." Ik vraag wanneer ik de diagnose kan krijgen? -> "Onmogelijk te voorspellen.".
En intussen heb ik dus al uren gespendeerd aan gezeik, word ik als klant overal als stront behandeld en zit ik hier al een week met dat conservenblik op wielen opgescheept. Totaal onwetend over de doorlooptijd.
En intussen worden mijn fleetmanager, Leaseplan én die garage allemaal dik betaald om dit soort problemen op te lossen. Het is verdomme hun core business. Maar ze slagen er zelfs niet in om die kleine, simpele zelfstandige van 20 jaar geleden te evenaren. Laat staan een betere service te leveren.
Mensen toch. Triestig allemaal. In wat voor dystopische maatschappij zijn we eigenlijk terechtgekomen? Is er eigenlijk nog iéts wat een klein beetje marcheert?!
Maar die kleine zelfstandige moet wél per se verdwijnen hé. Allemaal opgekocht door die grote concerns, om vervolgens als klant in hun lange wachtrijen te mogen vliegen. Wat is dit voor shitshow en professionele mensenkl*terij?