Volg de onderstaande video om te zien hoe je onze site als web-app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Wat een verhaal zeg. Nu goed, ik zou mij ook niet geroepen voelen om naar Italië te reizen voor een begrafenis van iemand die ik amper heb gekend. Ik vind het een beetje vreemd dat je vader je dit zou kwalijk nemen, als hij zelf geen al te goeie band met hem had. Hier in de familie waren de ouders van mijn moeder nogal moeilijke mensen, mijn grootvader was een tiran maar mijn moeder en tante verweten ook mijn grootmoeder van nooit hun kant te kiezen. Ik heb die mensen ook niet gezien tussen mijn 2 en 14 jaar, dus een echte band is nooit ontstaan, en ook daarna hadden we weinig contact en leek er geen echte interesse. Ik heb de begrafenis van mijn grootmoeder dan ook gemist omdat ik toen in de VS was, en mijn tante heeft me nog letterlijk gezegd "ge denkt daarvoor toch niet af te komen zeker?"Hier is de band met de ouders niet veel verbeterd sinds het laatste bezoek, ze waren opnieuw mijn vrouw haar verjaardag "vergeten", beetje terug naar af dus.
Maar nu zit ik opnieuw met een serieus dilemma. Ik kreeg gisteren een bericht van mijn vader dat zijn vader, mijn grootvader dus, was opgenomen met Covid en zware ademhalingsproblemen in het ziekenhuis in Italië. Vanmorgen kreeg ik dan het bericht dat hij, zoals wel te verwachten was gezien zijn leeftijd van 95 jaar, overleden is.
Nu is het zo dat mijn grootvader al 50 jaar ofzo in Italië woont en nooit echt in ons is geïnteresseerd geweest. Hij kwam wel af en toe naar België voor een communie ofzo, maar ik heb echt nooit een opa gevoel gehad bij hem. Hij heeft mijn grootmoeder, met wie ik wel een heel goede band had, op jonge leeftijd ook laten zitten op een niet al te propere manier. Ook de band met mijn vader was nooit echt goed, maar de laatste jaren leek dat wel verbeterd te zijn.
De laatste 20 jaar heb ik hem een keer of 7 gezien denk ik, de laatste paar keer was op mijn trouw en een feestje 5 jaar geleden. Pakweg 18 jaar geleden ben ik wel met mijn toenmalige vriendin, tijdens een reis naar Italië, bij hem langsgeweest. Dat bezoek was nogal koel, want hij praat vooral graag en veel over zijn werk en wat hij allemaal niet gedaan heeft. Plots nam hij mij mee naar zijn bureau en gaf hij mij een dikke grote enveloppe en zei dat ik dat allemaal maar eens moest lezen en dat het "jou dan allemaal wel duidelijk zal worden". Ik heb die dan later die reis effectief opengedaan, daarin zaten allemaal documenten die mijn vader in diskrediet brengen. Slechte schoolrapporten, berichten over straffen na vrij zware incidenten op school, verslagen van schoolpsychologen die mij vader nogal afkraakten,... Ik was daar echt niet goed van toen, heb een aantal van die documenten gelezen maar toen ik door had wat de bedoeling was, heb ik die enveloppe dichtgedaan en nooit meer open gedaan. Mijn vader zijn broer is op jonge leeftijd gestorven en mijn grootvader heeft ooit gezegd dat hij zijn meest veelbelovende zoon toen is kwijtgespeeld. Geen idee wat hij nu trachtte te bekomen, maar in elk geval probeerde hij dus mijn vader bij mij gewoon zwart te maken.
Ik heb dit nooit verteld aan mijn vader, ik heb die enveloppe sindsdien nooit meer open gedaan, ik denk trouwens dat ik die heb weggegooid. Maar nu vrees ik dat er opnieuw discussie zal komen wanneer ik ga vertellen dat ik niet van plan ben naar Italië te gaan voor de begrafenis. Ik voel er eerlijk gezegd ook weinig bij. Ik ben ook niet van plan te zeggen waarom ik niet wil gaan, maar ik vrees dat het op onbegrip gaat stuiten wanneer ik gewoon zeg niet te gaan wegens "geen tijd" of "past niet in de planning" of een ander excuus.
Mss vertel ik het mijn vader ooit later wel, maar nu lijkt me dat niet het juiste moment. Maar ik vrees dat het feit dat ik niet wil gaan de band en de verstandhouding tussen ons niet gaat verbeteren, integendeel.
Wat een verhaal zeg. Nu goed, ik zou mij ook niet geroepen voelen om naar Italië te reizen voor een begrafenis van iemand die ik amper heb gekend. Ik vind het een beetje vreemd dat je vader je dit zou kwalijk nemen, als hij zelf geen al te goeie band met hem had. Hier in de familie waren de ouders van mijn moeder nogal moeilijke mensen, mijn grootvader was een tiran maar mijn moeder en tante verweten ook mijn grootmoeder van nooit hun kant te kiezen. Ik heb die mensen ook niet gezien tussen mijn 2 en 14 jaar, dus een echte band is nooit ontstaan, en ook daarna hadden we weinig contact en leek er geen echte interesse. Ik heb de begrafenis van mijn grootmoeder dan ook gemist omdat ik toen in de VS was, en mijn tante heeft me nog letterlijk gezegd "ge denkt daarvoor toch niet af te komen zeker?"
Ik heb het niet zo voor leugens om bestwil, maar er gaat COVID rond.
Heftig verhaal inderdaad. Ik volg Sylverscythe. Ik zou in deze situatie ook wel om een leugentje om bestwil durven verzinnen.
Enige andere alternatief is de confrontatie aangaan (en eventueel) dat van die enveloppe vertellen, maar het is zeer begrijpelijk dat je dat nu niet wil doen. Misschien is het daar wel nooit meer de moment voor, want je kan je afvragen of dat nog veel zin heeft en of daar überhaupt nog iemand beter van wordt.
Denk dat dit ook gewoon eigen is aan de (donkere) feestdagen. Ik heb mijn ouders de laatste 3 jaar dus ook maar 1x gezien, mijn zus zelfs helemaal niet, en hoor mijn pa ook gewoon heel af en toe (1 of 2x per jaar) eens via sms of telefoon. Vaak heb ik ook de indruk dat mijn gevoel daarrond gewoon slijt en ik denk "foert, ik kan zonder, wat baat het nog moeite erin te steken". En andere keren overvalt mij gewoon een immens verdrietig gevoel, zeker denkende dat ze mss ook geen tientallen jaren meer hebben.Ik heb mijn ouders intussen bijna 3 jaar geleden voor het laatst gezien. 2 à 3x per jaar sturen mijn mama en ik eens iets over en weer per email, maar daar blijft het op vast steken. Het laatste halfjaar had ik de indruk dat het verdriet bij mij was aan het slijten, maar sinds een paar weken is het weer keihard terug en mis ik haar enorm. Ik wil nu nog eens kijken of er nog wat te herstellen valt, maar ik ben bang dat we na verloop van tijd weer in dezelfde toxische relatie gaan terechtkomen.
Eindejaarsperiode is inderdaad het lastigst.Denk dat dit ook gewoon eigen is aan de (donkere) feestdagen. Ik heb mijn ouders de laatste 3 jaar dus ook maar 1x gezien, mijn zus zelfs helemaal niet, en hoor mijn pa ook gewoon heel af en toe (1 of 2x per jaar) eens via sms of telefoon. Vaak heb ik ook de indruk dat mijn gevoel daarrond gewoon slijt en ik denk "foert, ik kan zonder, wat baat het nog moeite erin te steken". En andere keren overvalt mij gewoon een immens verdrietig gevoel, zeker denkende dat ze mss ook geen tientallen jaren meer hebben.
Maar het moet van 2 kanten komen, ik heb ook de neiging om mezelf en mijn gezin af te schermen van nog meer teleurstelling en verdriet daarrond.
Sterkte ik heb mijn moeder ook verloren in April toen ze 52 was en pas nu besef ik hoeveel ze eigenlijk betekende. Mis haar nog elke dag.Mijn vader is toen ik 7 - 8 jaar was met de noorderzon verdwenen. Ik kwam thuis van school, en hij was weg. Er waren wel vaker spanningen tussen mijn ouders (voor zover ik mij kan herinneren) en hij moest vaak naar het buitenland voor zijn werk. Daar is hij dan ook naartoe getrokken, en nooit meer iets van hem vernomen. Ik heb zelf kinderen, en kan mij eigenlijk onmogelijk voorstellen hoe je dat kan. Ik had eigenlijk wel een goeie band met hem: plaatjes spelen op de pickup, mee naar de voetbal,... Voor zover ik weet, leeft hij nog en woont hij in het buitenland.
Mijn moeder stond er dan alleen voor, hetgeen allesbehalve gemakkelijk moet geweest zijn, maar heeft er altijd alles aan gedaan om mij een degelijke opvoeding te geven. Ze had uiteraard ook haar gebreken en grenzen, maar ze heeft zich echt dubbel geplooid om ons een goed leven te bieden en mij te laten studeren. Jammer genoeg is ze op haar 52 ziek geworden (longkanker), en overleden na 9 maanden vechten. Dat was de verschrikkelijkste periode uit mijn leven. Dat is ondertussen ook al weer 15 jaar geleden, onwezenlijk als ik daar eens bij stil sta. Het moment nadert dat ik mijn vrouw langer ga gekend hebben dan mijn ouders.
Mijn moeder mis ik nog heel vaak (vorig weekend was het nog haar sterfdatum, op dezelfde dag dat mijn dochter jarig is), mijn vader totaal niet.
Zeer slechte relatie, ofja niet meer bestaand.
Momenteel geen tijd om het volledige verhaal neer te typen (tegenwoordig kan ik er gelukkig wel open over praten, lang met een gevoel van schaamte rondgelopen)
- biologische vader heeft ons verlaten op de dag van mijn geboorte, nooit gekend.
- de persoon waar ik altijd van dacht mijn vader te zijn, nauwelijks in mijn leven gehad. Zeer veel bezocht in de gevangenis (drugskwesties). Één van de weinige keren dat hij thuis was heb ik 'm dood teruggevonden in de woonkamer nav een overdosis. Ik was toen 10.
- mijn moeder was/is een bloedzuiger van het OCMW. Nooit een dag in haar leven gewerkt, verslaafd aan pillen en had een zeer geweldadige relatie met een alcoholverslaafde waar wij natuurlijk ook klappen van kregen.
Door bepaalde gebeurtenissen (wil dit gerust later verduidelijken indien interesse) werd ik uiteindelijk, gelukkig, geadopteerd door mijn oudste zus.
Ondertussen al +-15j geen contact meer met mijn ma.
Bovenstaande is wel een extra motivatie om ervoor te zorgen dat mijn toekomstige dochter wél een gelukkige kindertijd zal hebben en dat ze zal opgroeien in een warm gezin![]()


Het is bijna het einde van het jaar en tijd voor een update van de eerder gebeurde perikelen. Ondertussen kan ik wel stellen dat de band langs vaders kant ondertussen ook van mijn kant uit alleen maar verergerd is.Boy, wat is het lastig om tussen twee vuren te staan. Ge probeert alleen maar goed te doen en het ontploft in u gezicht want gij moogt het fantastische nieuws gaan brengen.
Voor de duidelijkheid. Tussen mij en mijn ouders gaat het prima. Echter, heeft mijn broer al jaren geen contact meer met zijn vader om wat voor reden dan ook. Ze weten het beiden niet. Het klikt vast gewoon niet. Enfin, fastforward naar nieuwjaar waar ik mijn broer zover krijg om toch nog eens met zijn gezin mee te gaan naar zijn vader. Ik vraag netjes of dat gaat lukken en krijg een nee want ik voel me niet lekker, misschien volgende week. Nu, vandaag vraag ik of het al beter gaat om dan te vernemen dat het beter gaat, maar wij wel welkom zijn, maar mijn broer niet met zijn vrouw en kinderen omdat het anders te druk is, hij zich ziek voelt, zich afvraagt waarom er nu wel contact komt en hij het allemaal niet goed weet. Wetende dat ik het voorstel kreeg om met nog een andere persoon ook met kinderen langs te komen op een ander moment knaagt dit wel. Met de kennis dat wanneer ik daar kom ik telkens te horen krijg dat hij altijd welkom is, maar dan blijkbaar nu even niet. Wel met z'n allen in de zomer wanneer het buiten kan want binnen is het te klein. Ik kan je vertellen dat het binnen niet te klein is, gezien die uitnodiging met andere personen van eerder.
Daar er al verschillende pogingen gedaan waren, gooi ik dan ook nu gewoon de handdoek in de ring en dat ze het zelf uitzoeken. Ik heb dan ook medegedeeld dat hij mijn broer altijd kan bellen als hij de nood voelt om eens af te spreken. Uiteraard schoot dit bij mijn broer in het verkeerde keelgat. Gij moogt wel komen en ik niet.
Nu goed, we gaan daar eind deze week langs met de dochter en zullen 's avonds wat eten met mijn broer. Als er eten voorzien is, zal het blijven liggen. Er is ons overigens niks over eten meegedeeld. Ik kijk al helemaal uit naar de avond en het verdere verloop in deze soap waar ik geen glansrol in zal spelen.
De band met je ouders, niet altijd fantastisch en zeker niet als je brokken probeert te lijmen.

De gebeurtenissen van hierboven zijn alweer bijna een jaar geleden... Naar aanleiding van de aanrijding is mijn vader verplicht geweest een medisch onderzoek te ondergaan, waarin ze eindelijk een diagnose hebben kunnen stellen die ik al jaren voelde aankomen maar toch zelf wat bleef ontkennen, het is dus jammer genoeg Alzheimer. Vreemd genoeg voelde het als een opluchting toen ik het nieuws vernam. Het is natuurlijk geen excuus voor bijvoorbeeld dat vluchtmisdrijf, maar voor mij helpt dit wel om zijn emotionele onbereikbaarheid en verbale agressie beter te plaatsen.Een van mijn grootste vrezen is intussen uitgekomen. Mijn ma stuurde me gisteren dat papa met de auto met een fietser is gebotst. De fietser was in fout volgens haar (ze had een lift gekregen van mijn pa). Ze zag hem bewegingsloos in de achteruitkijkspiegel op de grond liggen. Papa is in paniek doorgereden en heeft vluchtmisdrijf gepleegd.
Mijn ma heeft dan pas toen hij haar thuis had afgezet de hulpdiensten gebeld. De politie is mijn pa later gaan ophalen voor verhoor. Hij is alweer thuis, maar antwoordt niet op berichten.
Ik ben nog altijd in shock. Hoe kan je nu zoiets doen, ik schaam me kapot voor hem maar tegelijk ben ik ook doodsbezorgd wat er gaat gebeuren. Ik hoop dat die fietser ok is. Mama zegt dat papa niet te veel gedronken had, maar ze zegt dat het verhoor te laat was om dat nog met een ademtest te kunnen bewijzen.
Het enige wat ik daarvan gehoord heb, is dat die geen letsels eraan heeft overgehouden.Hoe is het met de fietser?
Om nog maar eens de absurditeit van mijn moeder aan te halen. Net screenshots ontvangen via mijn zus van het Facebookprofiel van mijn ma waarbij ze mijn LinkedIn foto als profielfoto gebruikt met de tekst "X my son, my love"Zeer slechte relatie, ofja niet meer bestaand.
Momenteel geen tijd om het volledige verhaal neer te typen (tegenwoordig kan ik er gelukkig wel open over praten, lang met een gevoel van schaamte rondgelopen)
- biologische vader heeft ons verlaten op de dag van mijn geboorte, nooit gekend.
- de persoon waar ik altijd van dacht mijn vader te zijn, nauwelijks in mijn leven gehad. Zeer veel bezocht in de gevangenis (drugskwesties). Één van de weinige keren dat hij thuis was heb ik 'm dood teruggevonden in de woonkamer nav een overdosis. Ik was toen 10.
- mijn moeder was/is een bloedzuiger van het OCMW. Nooit een dag in haar leven gewerkt, verslaafd aan pillen en had een zeer geweldadige relatie met een alcoholverslaafde waar wij natuurlijk ook klappen van kregen.
Door bepaalde gebeurtenissen (wil dit gerust later verduidelijken indien interesse) werd ik uiteindelijk, gelukkig, geadopteerd door mijn oudste zus.
Ondertussen al +-15j geen contact meer met mijn ma.
Bovenstaande is wel een extra motivatie om ervoor te zorgen dat mijn toekomstige dochter wél een gelukkige kindertijd zal hebben en dat ze zal opgroeien in een warm gezin![]()
