Ons contract is 36uHoe komt men eigenlijk aan 26 dagen arbeidsduurvermindering, klassiek 38/40 regime en dat zijn 12 dagen, vanwaar die extra 2 dagen?
Volg de onderstaande video om te zien hoe je onze site als web-app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Ons contract is 36uHoe komt men eigenlijk aan 26 dagen arbeidsduurvermindering, klassiek 38/40 regime en dat zijn 12 dagen, vanwaar die extra 2 dagen?
Heb ik idd gelezen maar dan nog mis ik 2 dagen:Ons contract is 36u
fietsvergoeding he... sinds vorig jaar ergens pas begonnenJullie krijgen km vergoeding?
Wij krijgen 2ADV per 4 weken op jaar is dat 26. Waarvan 13 vrij te kiezen door ons en 13 dagen door planning .Heb ik idd gelezen maar dan nog mis ik 2 dagen:
38/40 = 12 dagen
36/40 = 24 dagen - vanwaar de 26 dagen
Ik zie het overgelezen. Hier bij ons ook vorig jaar ingevoerd bij jullie ook max 10km?fietsvergoeding he... sinds vorig jaar ergens pas begonnen

Ja klopt... voor mij komt het goed uit omdat ik op10 km woon maar absurde regel eigenlijkWij krijgen 2ADV per 4 weken op jaar is dat 26. Waarvan 13 vrij te kiezen door ons en 13 dagen door planning .
Ah oké ik dacht km vergoeding voor auto. Hier bij ons ook vorig jaar ingevoerd bij jullie ook max 10km?
Wij krijgen 2ADV per 4 weken op jaar is dat 26. Waarvan 13 vrij te kiezen door ons en 13 dagen door planning .

Is HR-Rail. Ik ben treinbestuurder voor Nmbs maar alle werknemers van Infrabel en Nmbs werken eigenlijk voor HR-Rail.Das heel mooi geregeld van Infrabel voor de werknemers - ben jaloers![]()
"Kaderlid" in zo'n vergelijktools impliceert meestal toch een bedrijf vanaf een honderdtal werknemers, al dan niet gelieerd of onderdeel van een multinational. Al de drieletterfuncties in KMOs zijn eigenlijk slecht te vergelijken met zo'n grote boite (waarmee ik niet wil zeggen dat ze minderwaardig zijn; het is gewoon heel anders om in een corporate omgeving te werken tegenover een KMO waar typisch 3-4 man het totaalplaatje tot in de details bepalen).Ik denk dat mijn bruto wat aan de lage kant is, maar als ik online tools terug vind, scoor ik dan weer normaal. Het is ook te zien hoe je mijn functie omschrijft. Ik ben in principe gewoon administratief bediende, maar als je bij die online tools "kaderlid" ingeeft, wat ik misschien ook wel ben, aangezien ik rechterhand van WG ben, dan scoor ik dan weer onder mijn verwachtte loon.
Nuja, ik staar er mij niet al te veel op blind? Ik mag camionet van het werk gebruiken, en tanken op het werk, bovendien word ik dinsdag en donderdag door betaald door WG, ook al ben ik thuis. Ik moet enkel bereikbaar zijn, maar soms heb ik van die hele dagen maar 3 of 4 telefoontjes te doen. Dus dat alles geven mij dan weer voldoende boost om te blijven, ondanks misschien laag bruto en geen groepsverzekeringen.
Ook heb ik een zee van tijd om op BG en andere site's te zitten.![]()
.Bij een proceschemische bedrijf waar ik tot een paar jaar geleden werkte…"Kaderlid" in zo'n vergelijktools impliceert meestal toch een bedrijf vanaf een honderdtal werknemers, al dan niet gelieerd of onderdeel van een multinational. Al de drieletterfuncties in KMOs zijn eigenlijk slecht te vergelijken met zo'n grote boite (waarmee ik niet wil zeggen dat ze minderwaardig zijn; het is gewoon heel anders om in een corporate omgeving te werken tegenover een KMO waar typisch 3-4 man het totaalplaatje tot in de details bepalen).
On a more serious note, kaderlid impliceert vaak wel ofwel mede-eigenaarschap of vergoedingen in bvb aandelenopties. Zo'n functie gaat ook vaak gepaard met 100% beschikbaarheid (voor als een hoger kaderlid iets nodig heeft) en rechtstreekse accountability voor de performance van je afdeling.
Als administratief bediende ga je dat allemaal niet hebben, dus loopt de vergelijking ook wel mank.
Je zou niet de eerste uitstromer zijn die binnen 5 jaar het onderwijs verlaat.Ben nu een kleine twee weken aan de slag bij mijn eerste 'echte' job, maar zit nog met wat twijfels of dit wel écht is wat ik wil doen voor de rest van mijn leven.
Dat is eigen aan secundair onderwijs, daarom heb ik voor hoger onderwijs gekozen. Ik weet nog niet of ik dit wil blijven doen.Ik merk dat ik soms te weinig geduld heb als ik voor lastige klassen moet staan lesgeven en na een lesdag gewoon 'op' ben.
Ik denk dat dit niet te onderschatten is.Een leidinggevende functie in het onderwijs zou ik wel zien zitten, maar daarvoor heb je minstens 5 jaar anciennitëit nodig.
Je kan perfect in een hogeschool terecht met jouw diploma.1. Personalia:
• Leeftijd: 25
• Opleiding: Master Communicatiewetenschappen + Educatieve Master (lerarenopleiding)
• Werkervaring: 1j
• (Woon) Locatie: België
Klopt inderdaad, maar de beschikbare vacatures zijn toch een pak minder (niet onverwacht natuurlijk). Dit jaar geen enkele geschikte vacature gezien in mijn opleidingsveld, en als er al zijn, gaat het meestal om part-time (vaak zelfs niet een 50%) betrekkingen.Je kan perfect in een hogeschool terecht met jouw diploma.
Klopt inderdaad, maar de beschikbare vacatures zijn toch een pak minder (niet onverwacht natuurlijk). Dit jaar geen enkele geschikte vacature gezien in mijn opleidingsveld, en als er al zijn, gaat het meestal om part-time (vaak zelfs niet een 50%) betrekkingen.
Ben nu een kleine twee weken aan de slag bij mijn eerste 'echte' job, maar zit nog met wat twijfels of dit wel écht is wat ik wil doen voor de rest van mijn leven. Ik merk dat ik soms te weinig geduld heb als ik voor lastige klassen moet staan lesgeven en na een lesdag gewoon 'op' ben. Een leidinggevende functie in het onderwijs zou ik wel zien zitten, maar daarvoor heb je minstens 5 jaar anciennitëit nodig.
1. Personalia:
• Leeftijd: 25
• Opleiding: Master Communicatiewetenschappen + Educatieve Master (lerarenopleiding)
• Werkervaring: 1j
• (Woon) Locatie: België
2. Wat doe je:
• Functie: Leerkracht secundair
• Werkgever/branche: Overheid/onderwijs
• (Werk) Locatie(s)**: West-Vlaanderen
• Aantal vakantiedagen*: Alle schoolvakanties behalve de laatste twee weken van augustus
• Gewerkte uren/week*: 16 lesuren (50 min), komt neer op een 4/5-den opdracht + alle administratie, verbeterwerk, permanenties, oudercontacten...
• Reistijd**: 15 min/30 min te voet
• Werkdruk: Gemiddeld
3. Wat verdien je:
• Vast maandsalaris (bruto): €2767 (3662 als het een full-time was)
• Vast maandsalaris (netto): €1950 incl. internetvergoeding
• Vakantiegeld: €2545 bruto
• Bonus, toeslagen, etc: €20 internetvergoeding per maand
• Dertiende/veertiende maand: €500 netto ongeveer
• Totaal bruto jaarsalaris (jaarbasis, totaal van bovenstaande): €36229 + eindejaarspremie
4. Secundaire arbeidsvoorwaarden:
• Bijdrage werkgever in pensioeninleg €0
• Type pensioenregeling / pensioenfonds: ambtenarenpensioen na vastbenoemdheid
• Mobiliteit per jaar: openbaar vervoer terugbetaald (niet van toepassing bij mij)
• Overige: fietsvergoeding, onmiddellijke loonsverhoging na indexaanpassing
• Package (jaarbasis, totaal van bovenstaande): €0
Op zich mag ik met mijn loon niet klagen als starter - ik verdien ongeveer hetzelfde als een fulltime bachelor leerkracht. Toch ga ik nog proberen om extra uren te sprokkelen simpelweg omdat ik het geld wel zou kunnen gebruiken in deze dure tijden, met het oog een huis te kopen samen met mijn vriendin die nog een jaar moet studeren. Vijf extra lesuren - in een andere school dan - zou neerkomen op een goede 300 netto per maand extra.
Behalve mijn 'echte' job heb ik ook nog een zelfstandige activiteit (miniem aantal uren) van een €750 netto per maand, maar het is mijn bedoeling om van dat bedrag te blijven en integraal te investeren in een indexfonds voor mijn pensioen. Als ik in het onderwijs/overheidsveld blijf werken, zal ik echter (normaal gezien toch, je weet nooit in dit land) ook kunnen genieten van een royaal ambtenarenpensioen.
Ik vrees dat ik met mijn diploma Communicatiewetenschappen in de privésector zeker niet aan €3662 bruto zou geraken met mijn ancienniteit, maar het kriebelt toch een beetje om andere jobs te entertainen.
Klopt, die jobs zijn gegeerd, startloon nog iets hoger dan secundair en minder werkdruk/meer vrijheid.
Kaderlid wordt inderdaad snel gegeven omdat je dan uw gewerkte uren niet moet verantwoorden en dit bij in je loonpakket zit. (Er is een uitzondering waar een kaderlid wel overuren kan hebben).Bij een proceschemische bedrijf waar ik tot een paar jaar geleden werkte…
Schoolverlaters (Industrieel & burgerlijke ingenieurs) die begonnen met een kaderlid functie (process ingenieur). Had wel veel nadelen zoals bv. Geen overuren betaald en die mannen klopte wel vaak 50h/week.
Wel hadden die een bedrijfswagen en de bediende niet.
Wat jij impliceert is eerder een directie lid/hoog kader.
Schoonbroer zijn droom was ook als directeur van een school te werken en mee het beleid uit schrijven en ...Een leidinggevende functie in het onderwijs zou ik wel zien zitten, maar daarvoor heb je minstens 5 jaar anciennitëit nodig.
Schoonbroer zijn droom was ook als directeur van een school te werken en mee het beleid uit schrijven en ...
Na 2 jaar ermee gestopt, directeur zijn was 90% van de tijd brandjes blussen met leerlingen, ouders, leerkrachten, vervangingen regelen, zelf inspringen wanneer niemand gevonden was,... en administratie die de secretaresse niet kon/mocht/wou doen.
De overige 10% kwa beleid heb je amper iets zelf over te zeggen en wordt boven uw hoofd geregeld.
Das heel mooi geregeld van Infrabel voor de werknemers - ben jaloers![]()
Idem hier zelfs nog 14dagen wettelijk verlof te nemen dit jaar wat niet gaat lukken.Het probleem is ze kunnen opnemen. In sta er momenteel bijna 70 achter. En dat stijgt elke maand.