Hier groeien we ook min of meer op met WOII in het collectief geheugen. Van lagere school tot middelbaar, en dan de jaarlijkse documentaires, herdenkingen, musea, ...ik denk dat we er in Europa gewoon gevoeliger voor zijn. In India zie je bijv. ook wel eens een link naar Adolf bij een winkel.
Argentinië was de safehaven van nazi kopstukken, dus lijkt me sowieso dat ze er al wat minder graten in zien om er naar te verwijzen. Als ge nazi's als inwoners welkom heet als land, gaan ze er ook niet kwaad om zijn als iemand een nazi (slachtoffer) in een andere context gaat gebruiken. Zoals ze te kennen geven heeft de keten ook verwijzingen naar andere gruwelijke leiders, das dus waarschijnlijk gewoon hun trademark waar ze in dat land er ook niet meer in zien. Adolf is gewoon eentje in het lijstje van bekende moorddadige leiders. Voor ons weinig smaakvol (alhoewel dat dit spijtig genoeg toch ook al begint te minderen heb ik de indruk)
't zijn dan ook vooral Joodse organisaties die reageerden he.
Of zoals marcel zei: hun naamgeving zorgde voor grote reclame en nu hebben ze het aangepast naar andere historische figuren, hangen er een mooie belofte aan vast (in de zin van we gaan ook bekende personen gebruiken die een aanwinst waren voor de mensheid) en voila, niemand in Argentinië die er een nacht minder zal door slapen en zei hebben onbetaalbare wereldwijde reclame gekregen zonder een cent uit te geven (buiten misschien wat menu's aan te passen). Honky Donky dankt de Joodse organisaties voor de ruchtbaarheid.
(En dan al bijna niets van wat er aan de andere kant van de wereld gebeurde.)
De gemiddelde Argentijn of Chinees heeft die context niet, dat is zo'n conflict uit de geschiedenis voor hen als een ander. Zoals je hier weinig mensen emotioneel gaat zien worden over de Rode Khmer ofzo.
️
Dat is toch brute pech hebben of is hier iets meer aan de hand?

Hilary" t-shirt gaan rondlopen, denk ik