DogFacedGod
Well-known member
Dat zijden de commentatoren van F1 TV ook. Zolang rijders de limiet kunnen opzoeken gaan ze dat doen, ook al betekent dat af en toe erover gaan met de vier wielen. Wanneer er een grindbak/grasstrook ligt, bereiken ze die limiet al veel sneller en blijven ze ook sneller op de track.
Aan de andere kant, als je de beelden van de Indy crash zag, dan is de vraag natuurlijk ook hoe wenselijk een grindbak/grasstrook is.
De crash van Pagenaud in Ohio was niet zwaarder door de grindbak. Dat is omdat het daar serieus bergaf gaat. Alsof hij van een afgrond afrijdt. Ik zou eigenlijk zelf zeggen dat de grindbak daar nog geholpen heeft door de snelheid af te bouwen voordat hij in de bandenmuur is geëindigd.
En die bandenmuur was een heel "ouderwetse" bandenmuur. Nog chance dat hij voortdurend kantelt en daardoor veel snelheid verliest. Dat heeft hem juist gered.

