De vraag is alleen, hoe goed is die nieuwe TT bike?
Volgens HNB volgens Lotto dus niet voldoende. Het is een fiets die dus inderdaad eerst door Segaert werd gebruikt op het EK tijdrijden voor beloften vorig seizoen. Logischerwijze een betere fiets dan de 10 jaar oude vorige Dean, maar slechts een prototype, waar dus nog aan gewerkt moest worden. De oorspronkelijke launch datum was de Tour vorig jaar, maar dat liep dus enorm vertraging op en Lotto is toen al moeten gaan zagen bij Ridley om een prototype te krijgen voor Segaert (anders had die nooit getekend). Bijna een jaar later is er nu nog altijd nauwelijks vooruitgang en rijden enkel een 7 tal renners (Moniquet, Van Eetvelt, Van Gils, Eenkhoorn, De Lie en Van Moer als ik het goed heb) er al op. Dat is natuurlijk reden genoeg om ontevreden te zijn Lotto zijnde.
Ook de laatste contractverlengingen afgesloten tussen voormalig CEO John Lelangue en Ridley wekte op de vloer heel wat kwaad bloed. Zo werd in 2020 de financiële bijdrage van Ridley tot een minimum beperkt als gevolg van corona en de impact op het bedrijfsleven terwijl fietsenconstructeurs als gevolg van corona gouden tijden beleefden, bleek al snel. Dit contract werd in 2022 nog verlengd tot eind 2025, al is niet duidelijk of dat onder dezelfde voorwaarden is gebeurd.
Enfin, die situatie werd jarenlang gedoogd, ook al omdat Ridley-CEO Jochim Aerts over een uitgebreid netwerk beschikt. Maar recentelijk is CEO Stephane Heulot dan toch naar het hoofdkantoor van Ridley gestapt om zijn beklag te doen. Enerzijds om zijn ongenoegen te uiten over het materiaal - zo zijn er volgens het team te veel problemen met de nieuwe tijdritfietsen -, anderzijds om zijn beklag te doen over de financiële input van de fietsenconstructeur. Het gesprek zou zijn uitgemond in een patstelling aangezien Ridley het Belgische team wil houden aan zijn nog tot 2025 lopende verbintenis. De breuk is dan ook verre van definitief maar het onderlinge vertrouwen is meer dan geschonden.
Die Lelangue was toch ook echt een vreselijke CEO. Ongelofelijk eigenlijk dat die zo lang is aangebleven.
Ik stel me overigens wel serieuze vragen over de ROI van zo'n TT bike. De R&D kosten voor die dingen moet gigantisch zijn maar de afzetmarkt is slechts een fractie van die van een gewone race bike. Met een beetje geluk kan je een deel van die R&D kosten recupereren door bepaalde technieken te gebruiken voor je road bikes maar toch... als je natuurlijk een team (zeker WT) wil sponsoren heb je weinig andere keuze.
Dit is inderdaad een groot probleem hé. Ridley focust de laatste jaren enorm op elektrische fietsen en de gravelscene, maar daar ben je als WT team (of eentje die er tegenaan leunt) natuurlijk niets mee. Ridley is niet gigantisch zoals Trek en Specialized dat ze al die verschillende soorten fietsen even veel aandacht kunnen geven. De aandacht voor koersfietsen is duidelijk afgenomen. Vanuit het standpunt van Ridley logisch, zeker bij zo een tijdritfiets inderdaad, dat verkoop je nauwelijks aan de gewone mens hé.

.