Welke film heb je vandaag gezien en wat vond je ervan?

Ben van plan de komende tijd eens alle 90's films van Ferrara te herbekijken. Bij de meeste is het jaren geleden, maar afhankelijk van het moment en het gevoel wisselen Bad Lieutenant en King of New York af als m'n favoriet. New Rose Hotel wel nooit gezien, maar die schijnt nogal te sucken? Body Snatchers vind ik ook zalig, maar denk dat de versie van Philip Kaufman nog nipt mijn favoriet is. Ik geloof dat ze de premise binnenkort zelfs nog eens gaan hermaken.

Heb ook gezien dat Driller Killer, z'n eerste (niet-pornografische) langspeelfilm, tot het publiek domein hoort en dus gratis op Youtube te vinden is. Binnenkort ook eens zien dus.
The Blackout en New Rose Hotel zijn allebei goed imo. Geen top-level Ferrara, maar zeker interessante films om eens te bekijken. NRH zou een goede double bill vormen met Olivier Assayas' Boarding Gate fyi 🤓
 
Creep - 3/10 (Patrick Brice, 2014)
Creep is zo overhyped in de Found Footage communities. Eerlijk gezegd vind ik hem zelf ook niet heel bijzonder. Best genietbaar en niet slecht om eens gezien te hebben maar de hype zeker niet waard. Van mij zou hij eerder een 5,5 à 6/10 krijgen.
 
The Blackout en New Rose Hotel zijn allebei goed imo. Geen top-level Ferrara, maar zeker interessante films om eens te bekijken. NRH zou een goede double bill vormen met Olivier Assayas' Boarding Gate fyi 🤓
Ow, The Blackout is een volledige blinde vlek voor mij, kende 'm niet! Misschien dan toch maar eens bekijken.
Boarding Gate heb ik ooit gezien maar ook te lang geleden om er veel van te herinneren. Ben wel niet zo'n fan van Asia Argento...
 
Creep is zo overhyped in de Found Footage communities. Eerlijk gezegd vind ik hem zelf ook niet heel bijzonder. Best genietbaar en niet slecht om eens gezien te hebben maar de hype zeker niet waard. Van mij zou hij eerder een 5,5 à 6/10 krijgen.
Ik vond hem echt verschrikkelijk, maar nog enkele puntjes voor Tubby Time + Peachfuzz scènes.
 
eva green is toch helemaal geen mooi poeske?
eikes
dan vond ik LEONIDAS zijn vrouw mooier (al is dat al een wat oudere denk ik)...


soit, THE DUKES OF HAZZARD nog es bekeken. (talkin about mooi poeskes, Jessica Simpson in deze film.... :kwijl: ) , heerlijk grappig toch wel.

ik vind films met hillbilly's wel leuk, (zoals o.a. the beverly hillbilly's), in "the fly over states of the USA". lijkt me heerlijk daar eens een road trip te maken. nog zo'n aanraders?
 
They Shoot Horses, Don't They? (Sidney Pollack, 1969)

Een van de meest deprimerende films die ik al gezien heb. Een kijk op de uitputtende, vernederende dansmarathons tijdens de Grote Depressie in de VS, waar koppels om ter langst dagen, weken bijna aan een stuk dansen om op het eind een geldsom te kunnen winnen. They Shoot Horses, Don't They? (prachtige titel ook) speelt zich praktisch alleen af in de danshal, wat de film redelijk claustrofobisch maakt, en Pollack weet genoeg met het simpele basisgegeven te doen om twee uur te boeien. De film begint nog redelijk licht, maar naarmate de wedstrijd vordert en de uitputting bij de deelnemers toeneemt, wordt de toon steeds grimmiger en wanhopiger.
Pollack gaat voluit door op z'n cynische visie en geeft de film een genadeloos hard einde mee dat voor de hand ligt maar net daarom hier zo goed is.
Ik vond het een heel sterke film die me waarschijnlijk een hele tijd gaat bij blijven, maar zo bitter, cynisch en hopeloos dat ik 'm waarschijnlijk zeer lang niet zou herbekijken.
 
Eo40J6IWMAAWbkG.jpg

Beter dan verwacht. Heb mij er zowaar mee geamuseerd.

Met deze trouwens ook wel. stilistisch vreemd en nogal shockerend maar er speelt meer in dan wat je in eerste instantie zou denken. Slow burn maar een leuke build throughout.
 
First Reformed - Degelijk maar niet de topper die er hier en daar van gemaakt wordt, acteerwerk wel top.

Linkeroever - Van Hees en ik zullen nooit echt matchen vrees ik, tweede poging en tweede teleurstelling. Film is veel te vlak voor wat hij probeert te zijn daar maakt het ietwat stevigere einde geen verschil meer in. Te lang op automatische piloot voortgekabbeld dan al. Acteerwerk is hier, evengoed voor Hollywood trots Schoenaerts als gevestigde waarden als Eggers en Mermans matig (at best).
 
Godzilla vs Kong

Echt wel dikke fun hoor. Misschien zelfs beter dan Kong Island? In ieder geval de slechte herinnering van Godzilla 2014 is bijna weggewassen.
2019 Godzilla moet ik nog zien, compleet vergeten dat die bestond.

Als een corny popcorn plot en een wrestling moster ballet u niet kunnen boeien blijf dan ver weg, this ain't for you.
En maakt ook dat ge toch ietwat speakers hebt voor deze 2 iconen. Als Godzilla brult moet ge het tot in uwe kleinen teen voelen.
Spijt da'k deze niet op het grote scherm heb kunnen zien.
 
The Marksman

De laatste van Liam Neeson waar hij zoals gewoonlijk weer net iets slimmer is dan dan z'n tegenstanders.

Nobody

Deed me bijwijlen denken aan Shoot 'em up met de slowmo en de shootouts.
Odenkirk als actieheld komt wat geforceerd over.
 
Laatst bewerkt:
Ad Astra gezien. Goeie film. Verhaal was... best interessant maar dun en weinig uitgeklaard uiteindelijk. Visueel was het wel supermooi. Voelde een beetje aan als Apocalypse Now in de ruimte bij momenten. Toch wel een aanrader voor de fans van space en sci-fi :)
 
The Marksman

De laatste van Liam Neeson waar hij zoals gewoonlijk weer net iets slimmer is dan dan z'n tegenstanders.

Nobody

Deed me bijwijlen denken aan Shoot 'em up met de slowmo en de shootouts.
Odenkirk als actieheld komt wat geforceerd over.
The Marksman was op zich geen slechte film vond ik,
liam neesen weer in Taken modus en bad ass as usual, maar het probleem vond ik was dat er 0,0 originaliteit in zat, we hebben het allemaal al 1000 keer gezien. Maar toch , de film verveelde geen minuut.

En Nobody was echt een verrassing vond ik, beetje zoals The Equaliser en Shoot em up idd, mix van beiden. Odenkirk ken ik wel niet, maar vond hem toch goed.
 
Gisteren de laatste Spiderman (2019) gezien. Lang geleden dat ik nog iets van Marvel gezien heb, dus hoe de film past binnen de reeks, daar kan ik moeilijk over oordelen.

Maar de zij-plot is toch belachelijk? Een zomerschoolreis van Amerikaanse jongeren naar Europa en op de planning staat 1,5 dag Venetië en 1 dag Parijs en dan terug naar huis?
 
Shiva Baby - 8/10 (Emma Seligman, 2020)


Aniara - 8/10 (Hugo Lilja & Pella Kagerman, 2018)

The More the Merrier - 6.5/10 (George Stevens, 1943)
 
Gisteren de laatste Spiderman (2019) gezien. Lang geleden dat ik nog iets van Marvel gezien heb, dus hoe de film past binnen de reeks, daar kan ik moeilijk over oordelen.

Maar de zij-plot is toch belachelijk? Een zomerschoolreis van Amerikaanse jongeren naar Europa en op de planning staat 1,5 dag Venetië en 1 dag Parijs en dan terug naar huis?
Het is al een tijd geleden dat ik die heb gezien, maar:
Worden de originele plannen van de schoolreis niet gewijzigd door spiderman / die assistent van Tony Stark / Mysterio? In elk geval toch zoiets :p
Of dat het geheel minder belachelijk maakt laat ik aan u over, het blijft een superhero movie :p
 
Terug
Bovenaan