Zo hard is zijn ongelijk niet, zeker met de nuances die hij in het antwoord aanbrengt toont hij wel aan waar de overeenkomst of het probleem zit. Landen met VAT taxeren alle producten, ook die geleverd door VS bedrijven. Landen die hun overheid financieren met inkomstenbelasting belasten enkel hun eigen bedrijven.Beeld je in dat je secretary of commerce zijt en niet snapt of bewust onwaarheden ligt rond te spuien mbt het equivalent van US sales tax zijnde VAT in zogoed als de rest van de wereld.
Fuck me
Edit: Ofschoon sales tax niet perfect vrglbaar is met VAT dat aftrekbaar is, heeft US ook wel een concept als sales tax exemptions in staten om raw materials to kopen along the production process.
Wat er in die context onder die tweet staat is niet correct of toch zeker geen volledig antwoord op het filmpje daarboven. Het gaat hem niet om de gelijkenis tussen hoe een Amerikaan bedrijf dat hier iets verkoopt fiscaal behandeld wordt tegenover een Europees bedrijf, want da's inderdaad exact gelijk. Beide betalen dezelfde BTW. Het gaat erom hoe een Amerikaans bedrijf dat hier verkoopt behandeld wordt tegenover hoe Europees bedrijf dat in de VS verkoopt, en da's niet hetzelfde. Het Amerikaanse bedrijf moet mee betalen aan onze overheidsfinanciering (financiering die dan soms gebruikt wordt om die Europese bedrijven subsidies te geven), het Europese bedrijf moet niet of toch veel minder meebetalen aan de Amerikaanse schatkist.
