Solide
Well-known member
"Geef 1000 euro of ik ga missen van spuitje". Dan bel je toch de dag erna een andere thuisverpleging ?
Ja okay, maar dat gebeurt natuurlijk niet op die manier op dag 1 hé.
Iemand die eenzaam is, of iemand die misschien wat minder snugger is eventueel, of erg angstig of iemand zonder enige support network.
Misschien zie je helemaal geen vrienden meer en geen familie meer. Iedereen die je kent is dood en je hebt nooit kinderen gehad (of ze komen om de zoveel maand eens voor hun verplichte bezoekje).
Of je kan eigenlijk ook niet meer mee met de wereld want alles is met de computer en dat heb je nooit geleerd en alles is gewoon teveel, dat krijg je nooit meer geleerd, de plasticiteit is in de hersenen is er niet meer.
Je sukkelt dan ook al zwaar met je gezondheid (anders geen thuisverpleging nodig?) en mentaal ben je op die leeftijd onvermijdelijk dus gewoon minder scherp.
Je kan niet meer alles zelf doen, je bent letterlijk meerdere dagen per week van een persoon afhankelijk
En die persoon is die vriendelijke, behulpzame verpleegster. Die is toch zo vriendelijk altijd en zo behulpzaam en die regelt dat allemaal zo goed voor ons. En die doet dat al jaren he, da's kind aan huis hier, die. Ze brengt altijd een cadeautje voor de verjaardag.
En iemand die goed is in manipuleren, want dat is gewoon een skill, ruikt die kwetsbaarheid zoals als een haai bloed ruikt, en die weet heel goed aan welke touwtjes te trekken.
Vind het dan toch moeilijk om te zeggen 'goh toch ook beetje eigen schuld', alsof je praat over iemand die zich op vakantie een of andere namaak handtas heeft laten aansmeren voor 150 euro.

), dan beseften mensen dat een dokter niet gratis is. Nu betaal je €4 en in veel gevallen zelfs maar €1... hoe krijg je op den duur nog uitgelegd aan mensen dat gezondheidszorg een dure aangelegenheid is???