Goh ja… qua storytelling had dat toen ook compleet
nul met het verhaal te maken. Idem voor heel seizoen 3. Idem voor heel seizoen 4. Als je een character zo vroeg introduceert, er dan 2,5 seizoenen
niks meer mee doet, en dan in je laatste, en zelfs finale, seizoen ineens een “haha gotchu, ze is TOCH belangrijk” moment dropt, dan mag je dat gerust
afschuwelijke storytelling noemen.
En honestly, de plot armor helpt ook niet hé. Op een bepaald punt voelt het alsof niemand ooit echt in gevaar is, wat alle stakes onderuit haalt. Als je dan ook nog characters random laat verdwijnen en weer opduiken 'omdat het uitkomt voor het plot', wordt het allemaal nogal… goedkoop.
Alé, het verhaal op zich blijft wel interessant, maar je kan echt niet ontkennen dat Stranger Things dat probleem al vaker heeft gehad…
- Het hele Russian underground mall plot had totaal geen foreshadowing. Het was er gewoon ineens. Héél groot opgezet, bijna geen payoff.
- Kali zelf, obviously. Tot nu. Plots.
- Yuri: “haha comic relief lol grappig!”, en daarna compleet irrelevant.
- Jason wordt uit het niks superbelangrijk gemaakt, om daarna letterlijk weggeveegd te worden zonder enige thematische impact op de cast.
- Het hele Suzie-subplot: eerst neergezet als belangrijk, en in S4 teruggebracht tot een throwaway cameo met letterlijk 0 narratief gewicht.