Nooit aan gedacht maar dit zal inderdaad wel een probleem worden: rijscholen vinden steeds moeilijker auto's met een manuele versnellingsbak en over enkele jaren moeten ze verplicht overschakelen op elektrische leswagens (die dus per definitie automatisch zijn). Maar wie met een automatische versnellingsbak zijn examen aflegt mag niet met een manuele versnellingsbak rijden.
Echter zijn de goedkoopste auto's op de tweedehandsmarkt kleine manuele wagens. Je gaat dus een mismatch krijgen van jongeren die hun rijbewijs halen, maar enkel voor een automatische versnellingsbak, en dan op zoek gaan naar een goedkope eerste auto, maar die gaan vooral manueel zijn.
Mijn neefje heeft vorig jaar ook zijn rijbewijs gehaald, maar enkel voor een automatische bak. Ik vond dat een slecht idee (je bent altijd beperkter in je keuze, niet alleen bij aankoop maar ook als je een auto moet huren, als je eens een camionette leent van een kameraad, etc) maar blijkbaar wordt manueel schakelen echt als iets oubollig gezien door tieners.