the_fox
Well-known member
Je had de premie die in augustus 2019 ingevoerd was voor eerst anderhalf jaar (en dan verlengd tot eind 2021) dus er is al geen zekerheid of de persoon in het artikel er recht op had. Die premie was €250/kWh batterijvermogen met een limiet van 35% van de factuurprijs of €3200. Voor de persoon uit het artikel die in 2019 €13.500 voor zijn batterij betaalde was het dus maximum €3200 maar mogelijks ook gewoon €0.wel interessant geweest dankzij enkele periodes van oversubsidiering. Zonder die subsidiering was het idd niet nuttig.
Al zal het minder zijn dan dat maximum gok ik als hij er recht op had, want wat @Reverz hierboven zegt klopt. De voorwaarde was geïnstalleerd door een erkend installateur. De prijs van batterijsystemen kwam makkelijk op €1000/kWh toen geïnstalleerd en dat was nog zonder de omvormer mee te rekenen; want toen was een hybride omvormer nog niet courrant dus de kans is groot dat hij na een jaar al een nieuwe omvormer moeten plaatsen heeft. Al is dat speculatie.
Vanaf 2022 was het het sop de kolen zeker niet meer waard want toen is de premie nog verder afgezwakt en afgebouwd naar 0 sinds april 2023.
| Bedrag 2022 | Bedrag tot eind maart 2023 | Bedrag sinds april 2023 | |
| 0 tot 4 kWh | 225 euro/kWh | 150 euro/kWh | 0 |
| 4 tot 6 kWh | 187,5 euro/kWh | 125 euro/kWh | 0 |
| 6 tot en met 9 kWh | 150 euro/kWh | Geen bijkomend bedrag | 0 |
| Vanaf 9 kWh | Geen bijkomend bedrag | Geen bijkomend bedrag | 0 |
| Maximum per batterij | 1725 euro, max. 40% factuur incl. btw | 850 euro, max. 40% factuur incl. btw | 0 |
Dus geen idee over welke periodes van oversubsidiëring je het hebt, want het heeft het nooit rendabel gemaakt...

Eerder een uitzondering, maar zoveel te beter voor hem natuurlijk.