Ik post mijn loon:...

  • Graag! Heb dit gedaan!

    Stemmen: 214 46,3%
  • Niet, heb het idee dat mijn loon te laag is om te posten

    Stemmen: 101 21,9%
  • Liever niet, ik sta op mijn privacy

    Stemmen: 147 31,8%

  • Totaal aantal stemmers
    462
Binnenkort heb ik een gesprek met m'n manager waarbij ik zou willen vragen om een loonsverhoging. De voorbije jaren ging ik telkens een grade naar omhoog (werk voor een typische grote consultancyfirma) waarbij m'n loon telkens meesteeg. Dit jaar wel een positieve evaluatie maar geen promotie (momenteel senior consultant) en buiten de indexering voorlopig nog geen opslag. Enig idee wat ik zou kunnen vragen? Zelf denk ik dat €200 bruto toch wel mogelijk moet zijn. Ik heb de voorbije jaren nooit op de bench gezeten, klant was en is tevreden, ik help regelmatig mee aan typische consulting initiatieven (workshops organiseren, ...) en volg bijkomende opleidingen.
Als FA denk ik dat je wel wat meer kan vragen? Maten die FA zijn worden om hun oren geslagen met aanbiedingen van recruiters voor zover ik hoor.
Hoe zijn de stijgingen voordien geweest?
 
Ik zou eigenlijk verwachten dat sociaal secretariaat dit (cao) toepast voor hun klanten (dus automatisch).

Die sturen ook naar hun klanten dat ze bv die Consumptiecheques moeten geven als ze aan die voorwaarden voldaan hebben
Een sociaal secretariaat kan op zich niks beslissen en is niet strafbaar/aansprakelijk als ze zaken niet doorvoeren. In principe is het dus altijd de werkgever die beslist om een CAO na te leven.
 
Een sociaal secretariaat kan op zich niks beslissen en is niet strafbaar/aansprakelijk als ze zaken niet doorvoeren. In principe is het dus altijd de werkgever die beslist om een CAO na te leven.
Maar meeste werkgevers hebben net sociaal secretariaat om wetgeving omtrent dergelijke zaken voor hen te regelen :p
 
kleine kanttekening.
Rilatine-gebruik is wijdverspreid onder die generatie.
En ja, ook op het werk betekent dat dat ene tandje extra.
En hoe kan je dat controleren zonder op de persoon af te vragen?
Ik weet niet in hoeverre de werkgever daar verantwoordelijk voor kan zijn.
Nu, in mijn team doen die geen extreme uren. In bepaalde kritische periodes iets meer, maar dat is nooit structureel.
 
'De jeugd wilt niet meer hard werken, en als ze het wel doen, ist omdat ze rilatine pakken'

De jeugd pakt echt niet massaal rilatine hoor. Heb daar kort geleden nog een lezing over bijgewoond.
Verdeling van de rilatine-voorschriften per leeftijdsgroep (2015)

0-5 0%
6-11 27.9%
12-17 62%
18 et + 10,10%


100% komt overeen met 15 miljoen dosissen. Stel dat een gebruiker gemiddeld 1 pil per dag gedurende de helft van het jaar neemt (voorzichtige schatting, lijkt me), zit je met 100.000 gebruikers. 10% is 10.000 gebruikers, waarvan het me duidelijk lijkt dat dit in een grote minderheid 'werkgebruikers' zullen zijn.
Weinig gebruik dus bij volwassenen.
 
Verdeling van de rilatine-voorschriften per leeftijdsgroep (2015)

0-5 0%
6-11 27.9%
12-17 62%
18 et + 10,10%


100% komt overeen met 15 miljoen dosissen. Stel dat een gebruiker gemiddeld 1 pil per dag gedurende de helft van het jaar neemt (voorzichtige schatting, lijkt me), zit je met 100.000 gebruikers. 10% is 10.000 gebruikers, waarvan het me duidelijk lijkt dat dit in een grote minderheid 'werkgebruikers' zullen zijn.
Weinig gebruik dus bij volwassenen.
Ik heb geen idee over rilatinegebruik op het werk maar deze redenering heeft wel wat hiaten. Toen ik studeerde circuleerde er tijdens de examens heel wat rilatine, en dat kon je dus gewoon kopen zonder voorschrift. Het aantal voorschriften van artsen voor magistrale bereidingen op basis van cocaine in België geeft mss ook niet het beste beeld van het het cocainegebruik in discotheken?
 
rilatine kan je officieel niet kopen zonder voorschrift. Je kan het natuurlijk wel altijd "off-market" kopen, maar vandaar dat ik het "officieel gebruik" (1 pil / dag 150 dagen/jaar) laag gehouden heb omdat ik weet dat die pillen wel eens doorgegeven worden.

Maar mochten er zoveel mensen op dagelijkse basis (220 werkdagen/jaar) die rilatine gebruiken, dan zou het aantal nog altijd beperkt zijn.

Wat wél zo is, is dat het rilatinegebruik in Vlaanderen véél, maar dan écht véél groter is dan in Wallonië (80% van de verkoop is Vlaams). Dat zal wel een vertekening geven in Vlaanderen.

Ik ben het er zeker mee eens dat er bij de studenten een hoger off-label gebruik is. Maar als er maar X miljoen dossissen verkocht worden in België, dan kunnen die niet 2 keer zoveel gebruikt worden, hé ;). En import van geneesmiddelen is echt niet zo eenvoudig.

(en ja, tuurlijk is het eenvoudig berekend, daarmee ben ik akkoord, maar als het zo wijdverspreid zou zijn, zou het aantal verkochte eenheden véél groter moeten zijn)
 
Ik ga het nog een keer vragen, kan een mod hierop antwoorden?
Zoals gezegd, stuur een bericht naar een mod ipv gewoon in een random post dit te vragen, wij lezen ook niet alle posts.

Post is verwijderd gezien het totaal niks met werk te maken heeft.
 
Als FA denk ik dat je wel wat meer kan vragen? Maten die FA zijn worden om hun oren geslagen met aanbiedingen van recruiters voor zover ik hoor.
Hoe zijn de stijgingen voordien geweest?
2018: gestart aan €2400
2019: €2561 (+€75 nettovergoeding)
2020: €2790 (+€150 nettovergoeding)
2021: €3000 (+€175 nettovergoeding, hoger wagenbudget, 4% werkgeversbijdrage groepsverzekering)

Als ik rapporten van Loonwijzer, Robert Half, ... check zitten BA's/FA's die ongeveer vijf jaar ervaring hebben toch €200-€400 hoger dan mij qua brutoloon. Andere voordelen zoals nettovergoedingen worden hier wel niet in gegeven.
 
1. PERSONALIA
Leeftijd: 25
Opleiding: master HIRB en master AI
Aantal jaar aan het werk (wat/hoelang) : Te starten in september
Alleenstaand/getrouwd/wettelijk samenwonend: Alleenstaand
Aantal kinderen ten laste: 0

2. ARBEIDSOVEREENKOMST
Arbeider/bediende/ambtenaar: Bediende
Werkgever/Industrie waar je in werkt (bvb paritair comité?): IT-consultancy
Huidige functie: Data scientist
Anciënniteit: 0
Officiële aantal uren tewerkstelling: 40
Echt aantal uren werk (zonder verplaatsing): /

3. LOONVOORWAARDEN (vermeld enkel wat van toepassing is)
Maand salaris (bruto): 2800 bruto. Elke 6 maand komt daar een schepje bovenop, sowieso ~ 3400 na 2j
Maand salaris (netto incl. nettovergoedingen):
Nettovergoedingen: 110 per maand
13e maand (volledig/gedeeltelijk): volledig
BedrijfsGSM/laptop: Beiden met gsm abbo
Maaltijdcheques: 7.50 per gewerkte dag
Ecocheques: 250 per jaar
Groepsverzekering (deel werkgever%): 6 % bovenop m'n bruto, 0 % zelf inbreng
Hospitalisatieverzekering: Ja
Andere voordelen (bonus, 14e maand...): 1000 netto op het einde van het jaar, dubbel vakantiegeld

4. MOBILITEIT
Plaats waar je werkzaam bent: Leuven
Afstand woon/werk in km's:
Afstand woon/werk in tijd: Ongeveer een uur
Eigen auto nodig voor het werk: nee
Verplaatsingsvergoedingen: € 10 als ik tot bij de klant ga
Bedrijfswagen of -fiets (VAA & Budget, Tankkaart?): Bedrijfswagen + tankkaart, 100 % voordeel van alle aard omvat in een mobiliteitsbudget van ca. 600 per maand.

5. WERKOMSTANDIGHEDEN
Aantal wettelijke vakantiedagen: 20
Vakantiedagen (arbeidsduurvermindering):
Vakantiedagen (andere extra): 10 + 12 ADV dagen per jaar
Vrijheid om verlof te nemen: /
Ploegarbeid (? shiften)/dagwerk: /
Glijdende werkuren: Ja
Stress (bvb oproepbaar door werkgever)?: /
Hoe vaak overuren te presteren: /
Mogelijkheid tot het volgen van opleidingen: Ja
Telewerk (buiten corona-periode): Ja
Verantwoordelijkheid over personeel: Geen

EDIT: ik heb de template ditmaal ingevuld.
 
Laatst bewerkt:
Even polsen hoe goed ik start (1ste job, 25j):

€ 2800 bruto met meer dan garanti 500 + extra gespreid over 2j
ca. 150 maaltijdcheques per maand
115 onkostenvergoeding netto per maand
Bedrijfswagen, voordeel van alle aard
Andere shit zoals hospitalisatie, pensioensparen, onbeperkt gsm abbo, CAO90 (1k in de broekzak) etc

Mannen, ik ben compleet wereldvreemd dus heb eigenlijk geen idee of dit een goed startersloon is en hoe dit vergelijkt met wat andere mensen mee starten. Wat duiding van jullie wijze heren zou enorm mooi zijn.
Dan kan gaan van zeer goed tot vreselijk onderbetaald.
Hangt af van wat je hebt gestudeerd. Maar ook van waar je gaat werken, als je voor dat geld op een baggerschip of een boorplatform gaat werken, vreselijk slecht betaald.

Dus ik zou het niet weten.
 
ik ga niet te teveel informatie vrijspelen, maar ik heb 2 masters (elks 1j) en de job is in de IT-sector. Kijk alvast uit op wat verdere toelichting als je dat kan geven uiteraard :) Het betreft een startersloon, ik heb 0 ervaring, hebben jullie een idee op hoeveel de rest start in iets soortgelijk?
Vul de template in.

Maar als je weinig info geeft dan moet je niet veel respons verwachten.

Ben je een burgie computerwetenschappen men een master van de vlerick dan zou dat wel eens aan de lage kant zijn. Maar slecht is het nu ook niet als je het totaal bekijkt.

Aan de andere kan je hebt 0 j ervaring... Evalueer het eens als je wat praktische ervaring hebt en kunt zeggen wat uw job effectief inhoudt. Dan is het ook eenvoudiger om feedback te geven.
 
Vul de template in.

Maar als je weinig info geeft dan moet je niet veel respons verwachten.

Ben je een burgie computerwetenschappen men een master van de vlerick dan zou dat wel eens aan de lage kant zijn. Maar slecht is het nu ook niet als je het totaal bekijkt.

Aan de andere kan je hebt 0 j ervaring... Evalueer het eens als je wat praktische ervaring hebt en kunt zeggen wat uw job effectief inhoudt. Dan is het ook eenvoudiger om feedback te geven.
Sorry! Ik m'n originele post gedit en ditmaal met de template. Sorry dat ik wat lastig doe haha
 
1. PERSONALIA
Leeftijd: 24
Opleiding: master Handelsingenieur
Aantal jaar aan het werk (wat/hoelang) : <1 jaar
Alleenstaand/getrouwd/wettelijk samenwonend: Alleenstaand
Aantal kinderen ten laste: 0

2. ARBEIDSOVEREENKOMST
Arbeider/bediende/ambtenaar: Bediende
Werkgever/Industrie waar je in werkt (bvb paritair comité?): PC200
Huidige functie: Functioneel analist
Anciënniteit: 0
Officiële aantal uren tewerkstelling: 37
Echt aantal uren werk (zonder verplaatsing): 37

3. LOONVOORWAARDEN (vermeld enkel wat van toepassing is)
Maand salaris (bruto): 3070
Maand salaris (netto incl. nettovergoedingen): 2050
Nettovergoedingen: 100 per maand
13e maand (volledig/gedeeltelijk): volledig
BedrijfsGSM/laptop: /
Maaltijdcheques: 7 euro per gewerkte dag
Ecocheques: /
Groepsverzekering (deel werkgever%): 2-3%
Hospitalisatieverzekering: Ja
Andere voordelen (bonus, 14e maand...): /

4. MOBILITEIT
Plaats waar je werkzaam bent: Brussel
Afstand woon/werk in km's: /
Afstand woon/werk in tijd: een goed uur (maar meestal thuiswerk)
Eigen auto nodig voor het werk: nee
Verplaatsingsvergoedingen: /
Bedrijfswagen of -fiets (VAA & Budget, Tankkaart?): /

5. WERKOMSTANDIGHEDEN
Aantal wettelijke vakantiedagen: 20
Vakantiedagen (arbeidsduurvermindering): 6
Vakantiedagen (andere extra): 8
Vrijheid om verlof te nemen: ja
Ploegarbeid (? shiften)/dagwerk: /
Glijdende werkuren: Ja
Stress (bvb oproepbaar door werkgever)?: /
Hoe vaak overuren te presteren: /
Mogelijkheid tot het volgen van opleidingen: Beperkt
Telewerk (buiten corona-periode): Ja
Verantwoordelijkheid over personeel: Geen

-----

Feitelijk vind ik dit niet mis, maar ben ik absoluut niet tevreden met de jobinhoud zelf. Komt erop neer dat ik heel weinig verantwoordelijkheden heb en dan ook vaak niets zit te doen als ik doorwerk. Daarom ben ik al aan het uitkijken naar iets anders. Bij welk soort bedrijven zou een ambitieuze, net afgestudeerde handelsingenieur met internationale ambities terecht kunnen, regio Brussel? Ik vrees namelijk dat ik terug in dezelfde situatie zou terecht komen bij heel wat bedrijven. Mijn interesses zijn uiteenlopend, dus de sector maakt op zich niet uit.
Is er iets van een mogelijkheid buiten de big four, waar ik waarschijnlijk zelfs al te laat voor ben? Bestaat er iets in de aard van de Bulge Brackets of Elite Boutiques in België?
 
Terug
Bovenaan