Proteïnen/eiwitten kunnen gewoon aangewend worden als energiebron, zie ook al die low-carb gevallen. Als je lichaam onvoldoende calorieën binnenkrijgt om op status quo te blijven (= afvallen), zal het zowel spiermassa als vetmassa beginnen afbreken. Uit allerhande krachtsporten en bodybuilding komt dan het idee dat als je maar veel eiwitten binnenkrijgt, en vrij intensief blijft trainen, je je lichaam stimulans en voedingsstoffen geeft om die spieren prioriteit te geven en dus minder te consumeren. Maar zover ik weet ik het zonder doping onmogelijk om verlies aan spiermassa uit te sluiten. Lijkt me dat @benjicroc in die situatie zit.Ik ben absoluut geen kenner in deze materie dus neem het volgende aub met een GROTE korrel zout:
Maar ik denk als je heel veel proteïnen in je dieet hebt, en die niet gebruikt worden om bv. spierweefsel te herstellen (door bv. te weinig energieverbruik/training, of omdat het lichaam niet voldoende voedingsstoffen heeft om spieren aan te maken), dit teveel aan proteïnen kan omgezet worden in vet.
Maar daar vind ik zeer veel tegenstrijdige info over op het internet. Ik dacht ook altijd, meer proteïnen is beter, en teveel kan geen kwaad. Maar onlangs was er wel een diëtiste op het nieuws die daar iets over zei, door de grote populariteit aan producten met extra proteïnen in de winkelrekken.
Wat jij beschrijft is wanneer je een surplus hebt aan calorieën, dan gaat je lichaam de overschot opslaan als vet. Of die overschot uit suikers, vet, of eiwitten komt maakt niet echt uit. Het is te zeggen, voldoende eiwitten binnenkrijgen is een goede zaak als je sport en dus spiermassa opbouwt, maar te veel is te veel.
Spiermassa bovenop wat je nodig hebt voor het dagelijks leven is op zich een (dure) luxe voor je lichaam. Dat kost extra calorieën om te behouden (dus je metabolisme in rust stijgt). Zonder je lichaam constant "wijs te maken" dat je die spieren nodig hebt om te overleven (regelmatig sporten), gaan die dan ook deels afgebroken worden.

