/huge rant
Dus al even bezig geweest bij mijn nieuwe werkgever waar ik sinds ~6 maanden in dienst bent.
Ik ben van alle kanten in de zeik gezet geweest vanaf het begin al.
Situatie:
Ik werk in NL, solliciteer dus ook op een functie in NL. Tijdens sollicitatie gesprek expliciet aangehaald dat ik een NL contract wil. Dit allemaal geen probleem volgens HR.
Voorstel komt er zeer laat aan, had letterlijk 24h de tijd om te tekenen, hierbij was het afgesproken NL contract een Belgische, rechtstreeks telefonisch gezegd dat ik een NL contract wou. Dit ging ze nakijken en mij verder informeren. Voorlopige voorstel werd aangepast om vervolgens dag nadien weer te wijzigen. Mits NL contract zou op 1 oktober 2021 kunnen beginnen, BE contract 4 oktober 2021. (Dit is een belangrijke detail).
HR talent acquisition beweerd en bevestigd dat er niets nadelig is aan het Belgische contract. Dus uiteindelijk onder tijdsdruk het contract getekend om op tijd mijn opzeg door te voeren.
Wat blijkt, in NL zou mijn eindejaarspremie in mijn salaris inbegrepen zijn maandelijks. Dus in 2021 alleen was ik al ongeveer €350 misgelopen door voor een BE contract te tekenen.
- Ik was helemaal vergeten dat ik geen recht op vakantiedagen had in BE. HR heeft dit ook niet doorgespeeld. Dus in 2021 3 ADV dagen. In 2022 in totaal incl ADV feestdagen er 20 ipv 35.
- Uitgerekend dus een €2750 bruto aan vakantie minder(15 dagen).
- Internet vergoeding achteraf via via gehoord dat ik daar recht op had.
- Overuren werden niet uitbetaald, wel zei HR dat je voldoende recup tijd kreeg van je manager. Werkelijkheid nada en alleen maar weken van 50h+
- Ik werk vaak in de weekends om mijn hotelboekingen,parking boeken, vliegtickets, reports af te ronden.
- Door de week vaak pas rond 18-19h thuis.
- 4% bonus die beloofd is tijdens contract voorstel zou niet in België gelden (~ 2000 bruto)
- Wel geteld in een paar maanden tijd 4000 bruto + 1200 bruto loonsverhoging nada.
- Pensioen in NL is beter, nu €55 netto bijdrage aan groepsverzekering (wg bijdrage amper €65)
- En ik begin dus op 27 jarige leeftijd pas pensioen op te bouwen in BE
Ik zou na 3 maanden een auto mogen bestellen. 6 maanden verder hier nog niets over gehoord. Ondertussen in 6 maanden tijd meer als 30k km gemaakt waarvan 25k zakelijk. Ik leef letterlijk in mijn wagen. De auto is ondermaats geen cruise control handmatig geschakeld eigenlijk geen enkele optie behalve airconditioning.
Dit aangekaart bij HR en een resem van agressieve antwoorden gekregen.
Dit vervolgens gemeld bij mijn directe manager die verontwaardigd antwoorden en in gesprek zou gaan met die persoon,
Hij ging ook alles navragen van mijn salaris verlies tot aan mijn vakantiedagen. Hij zei ook als ze er financieel niet uit gingen geraken met HR hij mij bij de salaris verhoging in april wel wat extra’s zou geven.
3 maanden verder geduldig een aantal keer achter gevraagd bij mijn manager. Blijkt dat hij helemaal nog niets had nagevraagd of in gesprek is gegaan met de desbetreffende HR medewerker(s).
Ondertussen ook uitgevonden dat mijn leasebedrag in BE beduidend lager is dan in NL. Zelfde manager heeft mij verplicht om een paspoort te kopen, toen ik het ging declareren heeft hij deze geweigerd en in de comment: passport is personal benefit.
Gisteren van mijn directe collega te horen gekregen dat hij een loonsverhoging heeft gehad maar hij het erg mager vond.
Ik dus gisteren een telefonische gesprek gehad met mijn manager en ik vroeg erachter.
Hij begon met dat hij zeer tevreden was en dat hij veel positive feedback had gekregen van klanten als collega’s. Maar dat mijn contract 3 dagen te laat ingegaan was en hierdoor mij geen verhoging kan geven. (4 oktober ipv 1 oktober)
Mijn antwoord: Na alles wat gebeurd is kan ik alleen zeggen dat ik teleurgesteld ben. Ik zal wel zien wat ik verder ga doen. Maar ik ga het hierbij niet laten.
Ik erger mij er erg aan na wat alles ik doe hij niet het nodig vind om mij het zelf te communiceren en dat ik er zelf achter moet vragen.
Zelfde dag voor een keer geantwoord op een recruiter, telefonische gesprek gehad en al een betere pakket aangeboden gekregen dan wat ik nu heb.
Vandaag een hele resem mail verkeer met mijn manager. Dat het hem erg spijten dat het zolang duurde maar er regels zijn binnen het bedrijf. En dat ik blij moest zijn dat ik van thuis uit kon werken (laatste 2 maanden 1 dag thuis gewerkt, volgens mij telt hij de zondagen mee waar ik mijn achterstallig werk probeer af te werken).
En de bonus van maart (die iedereen id company heeft gekregen, en ik pro rata netto €150 was).
Ik denk dat hij nog steeds niet beseft dat hij mij niet langer kan bijhouden met zo weak smoesjes.
Important note:
Normaal gezien zou ik een 6 tal maanden meelopen met een ervaren engineer om het vak te leren en ervaring op te doen.
Mijn directe manager vond het na een maand al goed geweest en begon mij al alleen naar de klant te sturen. Dit natuurlijk allemaal voor meer revenue. Ik vond dat ik mijn eigen moest bewijzen maar vind dat ik mijn eigen in de voet heb geschoten. Ik was dus na 3 weken al winstgevend voor hem en de divisie.
Hij heeft mij ook aangesteld voor een project waar ik helemaal niets mee te maken wou hebben. (Introductie van een nieuwe toestel in europa en dus ook $$ voor hem en het bedrijf) andere collega’s hebben het geweigerd wegens tijdsgebrek en te ver rijden.
Ook ik ben nog druk bezig ben met het leren mijn huidige takenpakket. Maar heb uiteindelijk ook gewoon ja gezegd. Maar zo zie je maar je geeft alles en knikt ja maar je krijgt er nada voor terug.
Ik heb wel wat meegemaakt met werkgevers maar wat ik nu mee maak heb ik nog nooit meegemaakt.
Uit zelf respect zal ik hier niet lang blijven.
To long to read:
Word genaaid van alle kanten maar moet tevreden zijn volgens mijn manager.
Ik ben net terug van een business trip en zit met een platte band in Charleroi. Daardoor voldoende tijd om dit te typen.