Ervaringen met aannemers

Die hebben wij besteld, levertijd was toen ook 8 maanden :p. Dus het is te hopen dat de aannemer die niet snel terug nodig heeft op die andere werf, moesten jullie die kiezen natuurlijk.
De witte stenen zijn gegeerd, vandaar inderdaad de lange levertermijnen.
Maar waren jullie niet vlakbij ons aan het bouwen? Wil wel eens zien als jullie gevel er staat. Is steen die ons ook aansprak, benieuwd hoe die in het geheel uitvalt (hebben enkel een staal bij de aannemer gezien).

Bij ons is intussen den imperium albius besteld ze :D.
 
Hier onlangs elektricien die binnen de 2 minuten zijn whatsapp beantwoordde; nog dezelfde avond langskwam (vanuit het noorden van Antwerpen terwijl wij quasi in Mechelen wonen) en een uur later de offerte doormailde. Bijna verdacht eigenlijk. 😬 :censored:
Dat is er ene zonder werk :unsure:
 
Maar waren jullie niet vlakbij ons aan het bouwen? Wil wel eens zien als jullie gevel er staat.
Neen, mijn vader woont in jouw nieuwe straat.

Wij bouwen 25 minuten verder in het Pajottenland.

Die imperium albius stond een tijdje op onze short list. Neem je deze in iluzo? En dus gelijmde uitstraling.

De gevel gaat er staan op 1 mei ten laatste is ons beloofd. Bij Vandersanden moet je wel mailen voor referentie adressen.

Wij hebben dan rainbow wapper white en gaat gevoegd worden met een dunne voeg. Toon op toon.
 
Neen, mijn vader woont in jouw nieuwe straat.

Wij bouwen 25 minuten verder in het Pajottenland.

Die imperium albius stond een tijdje op onze short list. Neem je deze in iluzo? En dus gelijmde uitstraling.

De gevel gaat er staan op 1 mei ten laatste is ons beloofd. Bij Vandersanden moet je wel mailen voor referentie adressen.

Wij hebben dan rainbow wapper white en gaat gevoegd worden met een dunne voeg. Toon op toon.
We nemen hem in RF. Toon op toon dun gevoegd met uitschraping. Alleja, de voeg gingen we nog finaal afkloppen via staaltjes op de gevel. Onze gevel zou tegen de zomer moeten rechtstaan. Iluzo was opnieuw te lange levertermijn, RF kon binnen de 4 weken op onze werf liggen.

Wij zouden de rainbow wapper white ook dun gevoegd hebben, toon op toon. We horen nog teveel twijfels over lijmen.

Heeft hier iemand ervaring met glazen binnendeuren met zwart staal? We hebben momenteel een offerte via de aannemer maar van een leverancier die er minder in gespecialiseerd is, zouden graag eens wat alternatieven zien. Ze konden ons zelf geen voorbeeld in de toonzaal laten zien (hun toonzaal is in volle verbouwing met beperkt ruimte) enkel foto’s van eerdere realisaties.
 
Wat zijn de twijfels over lijmen?
Er zou zich vuil kunnen opstapelen tussen de stenen wat later uitslag op de gevel zou veroorzaken.

Wij hebben best wat gevel, voor ons was lijmen een meerprijs van 12k excl btw. Dan namen we liever niet het risico op mogelijke problemen later. Wat zelfde als crepi, hoe minder onderhoud hoe liever :p..
 
Wij zijn zelf voor dunbedmortel gegaan. Dat was voor ons een goed compromis: richting de look van lijmen, maar budgetvriendelijker.

We zijn zeer content van het resultaat.
 
Ik vond maar geen Wifi-connectie met mijn gaswandketel. Geen dringend probleem, geen belangrijk probleem, maar het was wel één van de argumenten waarom ik voor dit (duurder) type gekozen had tijdens de offertebespreking met mijn loodgieter. De verkoper had daar een hele uitleg rond gedaan, en het leek mij wel wat.

Aangezien ik geen enkele uitleg had gekregen na de installatie was ik dus zelf maar op zoek gegaan. Al mijn schaarse vrije tijd heb ik daar vandaag in gestoken, om te eindigen met een gaswandketel die ik volledig heb opengedraaid tot op de printplaat. Om daar te constateren dat de voeding van de communicatiemodule daar gewoon los hangde te bengelen. :wtf: Met een connector die nergens op past, dus wellicht de moeite niet meer gedaan om die kabel te strippen en aan te sluiten op een voedingspunt. Het was vrijdagavond zeker?

Daarnaast nog een gaatje in mijn spanplafond ontdekt, 99% zeker van mijn schrijnwerker die er vlak naast een ingebouwde kast heeft gemaakt. Allez, daar gaan we weer. Moet ik deze keer wél streng zijn en gans mijn spanplafond laten vervangen op kosten van de schrijnwerker? Of zal ik dit ook maar opnieuw door de vingers zien en hopen dat het niet verder scheurt om er dan achteraf spijt van te hebben?
 
Daarnaast nog een gaatje in mijn spanplafond ontdekt, 99% zeker van mijn schrijnwerker die er vlak naast een ingebouwde kast heeft gemaakt. Allez, daar gaan we weer. Moet ik deze keer wél streng zijn en gans mijn spanplafond laten vervangen op kosten van de schrijnwerker? Of zal ik dit ook maar opnieuw door de vingers zien en hopen dat het niet verder scheurt om er dan achteraf spijt van te hebben?
Je kan dat aankaarten bij die schrijnwerker, maar hou er dan ook wel rekening mee dat die kan doen alsof hij van niets weet. Als je dan geen bewijs hebt, kan je die man ook niets maken.
 
Daarstraks foto's gekregen van mijn vader met de vraag of dit normaal is. Hij zette zijn dampkap voor de eerste keer aan en dat zoog amper af en maakte een raar geluid.

Dat is dus de flexibel naar de recirculatie box.
20220103-113239000-i-OS.jpg

Dus ja, dat is daar in gefrommeld. Mijn verstand is daar dus echt te klein voor dat je zoiets achter laat.
Is een nieuwbouw dat een paar weken geleden is opgeleverd. ( ze wonen er nog niet in)

Hij wou het fornuis opzetten na de oplevering maar werkte ook niet. Ook eens gekeken en dat was gewoon niet aangesloten. Dus de kit mag ook al van de muur en nadien terug opnieuw geschilderd (is pas gekit en geschilderd).

Via de bouwfirma gaat het moeizaam, want de woning is opgeleverd en uiteraard heb je dan nu weer een ander contactpersoon. Uit frustratie dan maar zelf gebeld naar de elektricien (wat een heel vriendelijke is) om te vragen om dat aan te sluiten.
Geen probleem zei hij, maar de persoon die de factuur moet betalen (bouwfirma) moet mij wel die opdracht geven. Anders ga ik waarschijnlijk mijn geld nooit zien. Als jij mij nu de opdracht geef, dan stuur ik de factuur naar u op (wat niet de bedoeling is).

Hij zei dat de afspraak was dat de schrijnwerker die de keuken zetten al de toestellen ging aansluiten. Zowel ik als mijn vader weten dat, want toen we een rondgang deden samen met bouwcoördinator en hun aanspreek persoon van de bouwfirma (tijdens de ruwbouw fase), was dat een puntje dat aan bod kwam. Toen hebben die daar nog bezig geweest welke kabel dat ze moesten voorzien voor de aansluiting. Waar ik toen al serieuze twijfels had met de vakkennis van die bouwfirma, want uiteindelijk hebben wij nog gezegd hoe ze het moesten doen.
Dus ja dat gaan weet plezante telefoontjes worden voor mijn vader. Die zit nu al te koken. Ik wordt er ook al onnozel van in zijn plaats.

Tijdens de oplevering dan ook gezien dat hij zijn laminaat naar stort kan brengen van de zolder, want dat staat allemaal krom. Blijkbaar is de ketel foutief aangesloten en stond daar een serieuze plas water en waarschijnlijk al dagen aan een stuk. Ventilatiesysteem was ook al uitgevallen.
Vind het een schande dat je zoiets durft afleveren, want er waren nog verschillende puntjes. Zijn allemaal punten dat zijn opgeschreven en uiteraard hebben mijn ouders nog niet alles betaald, totdat dit in orde is gebracht.
Maar dan nog moeten die telkens liggen bellen om te zorgen dat ze in gang schieten. Terwijl dat ze net een bouwfirma pakken, zodat het werk voor hun wordt gedaan. Ze hadden beter met een architect gewerkt en bouwfirma links laten liggen. Want de bouwfirma met 65 jaar ervaring, hebben blijkbaar eerder ervaring in 65 jaar prutswerk.

Het goede nieuws is dat ze het fornuis al binnenkort komen aansluiten, daar belde ze met veel trots voor (1 maand na de oplevering.) En dan gaat het weer iets worden als compensatie voor het kitten en schilderen, want dat is niet voorzien.
 
Hier bij de plaatsing van de dampkap waren ze ook aant zagen voor ne flex te zetten (motor op afstand). Ja dat doen ze overal zo zeiden ze. Uhu dat kan ik begrijpen, dat is natuurlijk het makkelijkst. Heb het dan maar zelf gedaan. Wel een beetje zitten kloten met goedkope stukken te bestellen via 1 of andere website. Die pasten dan niet omdat ze net afweken. Dan maar officiële stukken van Novy besteld. Niet goedkoop maar had het beter eerder gedaan.


Btw: Hoe komt het dat de laminaat krom is ? Heeft die vocht getrokken ofzo ? Wij hebben die ook nog een hele boel pakken liggen op eerste verdiep in een opbergruimte, hopelijk geen probleem daarmee :/
 
Ik vraag altijd welke aannemers bevriende architecten van mij gebruiken.
Dat zijn zeker niet de goedkoopste.
Maar met een doorverwijzing van een, architect waar ze graag mee samenwerken heb je wel altijd een stok achter de deur :p

En tot nu toe nog geen slechte ervaringen gehad
 
Btw: Hoe komt het dat de laminaat krom is ? Heeft die vocht getrokken ofzo ? Wij hebben die ook nog een hele boel pakken liggen op eerste verdiep in een opbergruimte, hopelijk geen probleem daarmee :/
Ben er gisteren eens langsgegaan.

Staat krom door de condensafvoer van de ketel en ventilatiesysteem.
De loodgieter had een afvoer moeten voorzien onder het ventilatiesysteem. Maar die was van mening dat de man van de ventilatie zijn afvoer maar moest aansluiten op de afvoer onder de ketel. (ventilatie en ketel staan naast mekaar). Die man van de ventilatie heeft dat dan gedaan, maar dat trok op niks. (snap niet dat de bouwcoördinator dat heeft toegelaten. Dat hing letterlijk met ducttape aan mekaar geplakt)
Al de condens van de ketel en ventilatiesysteem heeft daar een tijd staan lekken en lag een grote plas water.
Plinten en een stuk laminaat is krom getrokken in de technisch ruimte (zolder) en moet vernieuwd worden. Deze was al gelegd, was zelfs al afgekit.

Spijtig van de zaak is dat weer mijn vader zelf moet bellen naar de loodgieter en ventilatie mannen om dit op te lossen. Want het is weer een moeilijke communicatie tussen hun aanspreekpunt van de bouwfirma. Want ja, de Jef moet het weer gaan horen bij de Luc, die het dan weer moet gaan horen bij de Jos, die dan naar de aannemers belt.
Als mijn vader de aannemers rechtstreeks aanspreekt willen ze geen acties ondernemen, want de persoon die de factuur betaald moet de opdracht geven.

Soit blijkbaar hebben ze toch tot een oplossing gekomen (door mijn vader) en moet de loodgieter een afvoer voorzien onder ventilatie systeem.
Nu is het volgende dat de bouw coördinator maar moet zorgen dat er nieuwe plinten en laminaat komt te liggen.
 
Daarstraks foto's gekregen van mijn vader met de vraag of dit normaal is. Hij zette zijn dampkap voor de eerste keer aan en dat zoog amper af en maakte een raar geluid.

Dat is dus de flexibel naar de recirculatie box.
20220103-113239000-i-OS.jpg

Dus ja, dat is daar in gefrommeld. Mijn verstand is daar dus echt te klein voor dat je zoiets achter laat.
Is een nieuwbouw dat een paar weken geleden is opgeleverd. ( ze wonen er nog niet in)

Hij wou het fornuis opzetten na de oplevering maar werkte ook niet. Ook eens gekeken en dat was gewoon niet aangesloten. Dus de kit mag ook al van de muur en nadien terug opnieuw geschilderd (is pas gekit en geschilderd).

Via de bouwfirma gaat het moeizaam, want de woning is opgeleverd en uiteraard heb je dan nu weer een ander contactpersoon. Uit frustratie dan maar zelf gebeld naar de elektricien (wat een heel vriendelijke is) om te vragen om dat aan te sluiten.
Geen probleem zei hij, maar de persoon die de factuur moet betalen (bouwfirma) moet mij wel die opdracht geven. Anders ga ik waarschijnlijk mijn geld nooit zien. Als jij mij nu de opdracht geef, dan stuur ik de factuur naar u op (wat niet de bedoeling is).

Hij zei dat de afspraak was dat de schrijnwerker die de keuken zetten al de toestellen ging aansluiten. Zowel ik als mijn vader weten dat, want toen we een rondgang deden samen met bouwcoördinator en hun aanspreek persoon van de bouwfirma (tijdens de ruwbouw fase), was dat een puntje dat aan bod kwam. Toen hebben die daar nog bezig geweest welke kabel dat ze moesten voorzien voor de aansluiting. Waar ik toen al serieuze twijfels had met de vakkennis van die bouwfirma, want uiteindelijk hebben wij nog gezegd hoe ze het moesten doen.
Dus ja dat gaan weet plezante telefoontjes worden voor mijn vader. Die zit nu al te koken. Ik wordt er ook al onnozel van in zijn plaats.

Tijdens de oplevering dan ook gezien dat hij zijn laminaat naar stort kan brengen van de zolder, want dat staat allemaal krom. Blijkbaar is de ketel foutief aangesloten en stond daar een serieuze plas water en waarschijnlijk al dagen aan een stuk. Ventilatiesysteem was ook al uitgevallen.
Vind het een schande dat je zoiets durft afleveren, want er waren nog verschillende puntjes. Zijn allemaal punten dat zijn opgeschreven en uiteraard hebben mijn ouders nog niet alles betaald, totdat dit in orde is gebracht.
Maar dan nog moeten die telkens liggen bellen om te zorgen dat ze in gang schieten. Terwijl dat ze net een bouwfirma pakken, zodat het werk voor hun wordt gedaan. Ze hadden beter met een architect gewerkt en bouwfirma links laten liggen. Want de bouwfirma met 65 jaar ervaring, hebben blijkbaar eerder ervaring in 65 jaar prutswerk.

Het goede nieuws is dat ze het fornuis al binnenkort komen aansluiten, daar belde ze met veel trots voor (1 maand na de oplevering.) En dan gaat het weer iets worden als compensatie voor het kitten en schilderen, want dat is niet voorzien.
Normaal ging de bouwfirma nog in het bouwverlof met hun contact opnemen om de problemen aan te pakken. Maar ze kregen weer niks te horen. Dus mijn ouders na bouwverlof nogmaals gebeld en daarna nogmaals een mail gestuurd met iedereen in CC. (In de hoop dat toch iemand actie onderneemt. Inclusief de baas) Het is niet dat ze geen tijd hebben gekregen.

Dan kregen ze eergisteren een telefoon van de baas om te vragen hoe het nu staat en welke problemen er zijn. Om dan doodleuk op einde te zeggen. Haja mevrouw die puntjes gaan we aanpakken. Dus bij deze is dit afgerond zeker? :unsure:
Waardoor mijn moeder ineens de controle over haar eigen verloor en serieuze tekeer ging tegen hem. Waarop de baas dan blijkbaar enorm was verschoten en zei dat hij morgen (wat gisteren was) naar hun woning gaat komen kijken.
Gisteren heeft de baas dan ook vastgesteld met wat voor prutser die samenwerkt en zijn coordinators totaal niet opvolgen. Mijn ouders zeiden ook dat hij zich moet schamen om zo'n woning te durven afleveren. Wilt toch zeggen dat jullie er gewoon niet naar omkijken. En als jullie dat wel beweren dan zijn jullie niet capabel om een bouwfirma te runnen.

En nu vandaag staat al het volk daar en zijn ze alle puntjes aan het oplossen. Ze hebben nu die dampkap er eens uitgehaald en die box. Tjonge tjonge wat een pruts werk is dat. Die buis zat volledig getorst en geklemd tussen hout. Ze kunnen er zelfs niet aan uit waarom iemand dat zo zou doen. Je moet er zelf serieus wat kracht op zetten om dat erin te stoempen. Nochtans was dat iemand zelf van hun eigen firma. Want ze zeiden in begin met trots dat ze veel werk in eigen beheer doen, zoals de keuken.

Het is weer spijtig dat mijn ouders zich zo kwijt moeten maken voordat er actie wordt ondernomen. Moesten er nu fouten gebeuren en de bouwfirma komt dat op een redelijk termijn en zonder dat je te veel zagen oplossen, is dat allemaal geen probleem.
 
Verbaast het zich iemand dat er zoveel slechte ervaringen zijn met aannemers wanneer ze de Pano-reportage gezien hebben onlangs? Hier vind je er mijn mening over terug.

Dat elke charlatan blijkbaar zomaar aannemer kan worden is blijkbaar niet eens gelogen. Het is verdomme zelfs doelbewust doorgevoerd door onze politici. :wtf:
 
@mac-bc : en dan lees je dat de bouwsector werklozen wil optrommelen omdat ze aan geen volk geraken.

Neen, laat maar. Dat ze ze eerst eens deftig opleiden.
En hoe gemotiveerd zijn ze?

 
Het is ergens ook onbegrijpelijk dat de versoepeling er is gekomen om op jezelf te beginnen. Dat in combinatie met gemakkelijk failliet kunnen gaan en dat tot in den treure te kunnen herhalen... Dat slaagt nergens op natuurlijk. Dat is 'typisch Belgisch' en de schuld ligt hier deels bij de overheid.

Malafide personen heb je altijd in alle sectoren. Het is aan de overheid om hierop toe te zien en dat moeilijk te maken. In de bouw gaat veel geld rond dus dat lokt ook dat type personen.

Werklozen aannemen zal de kwaliteit ook niet omhoog krikken. Maar goed, dat is uit noodzaak natuurlijk.

Vroeger had je opgeleide jeugd. Die willen het niet meer doen. Dan even in Polen gaan zoeken. Op zich te doen, maar die blijven tegenwoordig ook al daar want verdienen even veel. Ja dan schiet er niet heel veel meer over... gewoon iemand die wil werken. Die aanwezig wil zijn... En hopelijk leert die de job wat?

Heb dat ook allemaal gedaan. En mijn conclusies ook getrokken. Bijna allemaal buiten en nog met 3 verder (incl mezelf) en uurloon een heel stuk omhoog. Het wordt nu eenmaal een sector waar kwaliteit geld gaat kosten.
 
Terug
Bovenaan