Volg de onderstaande video om te zien hoe je onze site als web-app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Laadpalen moeten altijd nog achter een apparte differentieel van 30mA staan.En dat moet een aparte zijn, of dat mag de huidige zijn?

Die bewegingsmelder zijn voor in deze opbouwdozen:https://www.niko.eu/nl-be/producten/schakelmateriaal-en-stopcontacten/opbouwdozenIk heb klassieke Niko Hydro opbouwschakelaar in de garage voor verlichting. Ik zou die willen vervangen door een bewegingsmelder
Past dit in zo'n Hydro opbouwdoos?Wandbewegingsmelder 180°, 230 V, 9 m, light grey
www.niko.eu
Vraag 2: bestaan er goedkoper oplossingen? 150 euro voor een bewegingsmelder![]()
Een type A is wissel en gelijkspanning. Enkel wisselspanning is type ac en die mag enkel nog in oude installaties.Een alfen moet achter een differentiëelschakelaar staan.
Maar dit mag de goedkopere versie A zijn (die enkel wisselspanningen detecteert) en hoeft niet de duurdere B versie te zijn (die wissel en gelijkspanningen detecteert)
Een type A is wissel en gelijkspanning. Enkel wisselspanning is type ac en die mag enkel nog in oude installaties.
Dus nee, een lekstroomschakelaar type A detecteert geen (of toch niet voldoende) gelijkstroom lekstroom.Met ingang van de nieuwe editie van IEC 61851-1 (februari 2017) moeten zowel enkelfasige als driefasige laadpunten beveiligd worden tegen DC-componenten in de foutstroom. De geschikte oplossingen hiervoor zijn de plaatsing stroomopwaarts van een:
- Aardlekschakelaar type B of
- Aardlekschakelaar type A met bijkomende apparatuur die uitschakeling van de voeding garandeert in geval van DC-componenten met meer dan 6mA in de foutstroom
Nieuw hoofdstuk 7.22 in AREI is op 16/8 gedupliceerd. Kun je hier downloaden: https://economie.fgov.be/nl/publicaties/algemeen-reglement-op-de![]()
Wijziging normering laadpunten
Hoe laadpunten voor elektrische wagens beveiligen? Het voorzien van laadpunten voor elektrische wagens wordt steeds couranter voor zowel installateurs, studiedwww.stagobel.be
Dus nee, een lekstroomschakelaar type A detecteert geen (of toch niet voldoende) gelijkstroom lekstroom.
Enkel indien gecombineerd met een apparaat dat uitschakelt vanaf 6mA dc detectie, zoals soms in een laadpaal geïntegreerd zit.Ik zei ook gewoon dat eendraadschema type A en type AC met elkaar verwarde.
Bij mijn weten is voor 1 laadpaal een type A 30mA voldoende. (Met enkelvoudige laadkabel).
Zien dat er een 5G6 kabel ligt, dan moet je achteraf geen nieuwe trekken.Hier komen ze binnenkort ook een laadpaal installeren. Voorlopig zit mijn elektriciteit op monofasig, maar ben van plan om dit misschien uit te breiden als het nodig is. Maar dan zal de laadpaal er al staan.
Zou ik, wanneer ze de laadpaal komen installeren, moeten vragen of er iets speciaals moet gebeuren als we later toch naar driefasig gaan? Zouden we hiervoor een aparte wachtbuis moeten leggen of zou dit moeten mogelijk zijn met hetgene ze gaan installeren? Laadpaal zou dit zeker moeten aankunnen ook al hebben we dit voorlopig niet.
Aangezien je verlichting opbouw is zou je kunnen opteren voor een opbouw bewegingsmelderIk heb klassieke Niko Hydro opbouwschakelaar in de garage voor verlichting. Ik zou die willen vervangen door een bewegingsmelder
Past dit in zo'n Hydro opbouwdoos?Wandbewegingsmelder 180°, 230 V, 9 m, light grey
www.niko.eu
Vraag 2: bestaan er goedkoper oplossingen? 150 euro voor een bewegingsmelder![]()
Enkel indien gecombineerd met een apparaat dat uitschakelt vanaf 6mA dc detectie, zoals soms in een laadpaal geïntegreerd zit.
Met meer dan 6mA dc foutstroom werkt een type A niet meer. Daarom dat de type B's worden toegepast bij laadpalen.
Zoals in arei staat:
Het verbindingspunt wordt dus beschermd:
1. hetzij door een differentieelstroombeschermingsinrichting die zo is gebouwd dat haar werking gegarandeerd blijft bij het ontstaan van een isolatiefout met een verstorende gelijkstroomcomponent;
(Een type B dus)
2. hetzij door een differentieelstroombeschermingsinrichting samen en in coördinatie met een detectieapparaat voor residuele gelijkstroom die de laadinrichting uitschakelen bij het ontstaan van een isolatiefout met een verstorende gelijkstroomcomponent.
(een type A in combinatie met extra dc beveiliging dus)
het verschil tussen A en AC zit hem nog in die 6mA limiet voor DC stromen die een A nog kan tolereren.
Wij interpreteren het toch anders. In de nieuwe onlangs verschenen aanvulling 7.22 staat op pagina 4 :
Het verbindingspunt wordt dus beschermd:
1. hetzij door een differentieelstroombeschermingsinrichting die zo is gebouwd dat haar werking gegaran- deerd blijft bij het ontstaan van een isolatiefout met een verstorende gelijkstroomcomponent;
2. hetzij door een differentieelstroombeschermingsinrichting samen en in coördinatie met een detectieappa- raat voor residuele gelijkstroom die de laadinrichting uitschakelen bij het ontstaan van een isolatiefout met een verstorende gelijkstroomcomponent.
Aan de in de tweede en derde alinea bedoelde vereiste wordt voldaan door gebruik te maken van de eerder vermelde beschermingsinrichtingen hetzij in de vaste stroomopwaartse elektrische installatie, hetzij in de laadinrichting (of een combinatie van beide).
In geval van een IT-netsysteem, is het toegelaten dat:
1. de in de tweede alinea bedoelde differentieelstroombeschermingsinrichting achterwege wordt gelaten, op voorwaarde dat elke toegekende stroombaan afzonderlijk gevoed wordt door een individuele
elektrische bron zoals bijvoorbeeld een scheidingstransformator;
2. een toestel voor permanente isolatiecontrole voorzien wordt voor meer dan één toegekende stroombaan, indien deze stroombanen worden gevoed door dezelfde elektrische bron zoals bijvoorbeeld een transfor- mator. Aan deze vereiste wordt voldaan door gebruik te maken van dit toestel hetzij in de vaste stroom- opwaartse elektrische installatie, hetzij in de laadinrichting. Zodra een toestel voor permanente isolatie- controle het ontstaan van een eerste massa- of aardfout meldt, worden de nodige maatregelen genomen om deze fout op te sporen en te verwijderen.
Uw laatste alinea klopt toch ook niet. Een type A detecteert ook nog dc stromen in tegenstelling tot een type ac van 50j geleden die enkel wisselspanning beveiligde.
Blikseminslagen vlakbij kunnen wel uw diff doen springen (hoog frequente harmonischen op uw spanning/stroom, capacitieve koppeling naar de aarde die geïnterpreteerd wordt als een foutstroom)Vanavond/nacht is onze hoofdveiligdheidsschakelaar 4 maal afgesprongen (300 mA). Er zat tussen elke sprong ongeveer 1u. We hadden zelf al de test met de verschillende kringen meermaals gedaan en bij de laatste sprong waren zelf praktisch alle toestellen boven uitgetrokken. We hebben een spoedelektricien laten komen. Die heeft paar testen uitgevoerd, alle grote verbruikers tegelijkertijd ingeschakeld om te kijken hoe de schakelaar reageert, niets gevonden. Hij vermoedt dat er in de buurt een blikseminslag voor problemen zorgt, dat ze dezer dagen met het aanhoudend onweer dit vaker zien voorkomen. Omdat het hier dunbevolkt is en wij als 1 van de weinige energie verbruiken zouden wij die stroom naar ons huis toetrekken. Het heeft hier wel vrij lelijk gedaan maar vind dat nu toch maar een vreemde uitleg? :/
Misschien toch eens een gewone elektricien in de buurt morgenvroeg contacteren? Hebben vannacht iemand laten komen om zeker te zijn dat we veilig kunnen gaan slapen.
Vanmorgen nog een elektricien gecontacteerd. Hebben de storing gevonden. Door de wateroverlast van gisterenavond is de motor van onze regenwaterpomp waarschijnlijk stuk. Zolang die afstaat springt de diff niet af.Blikseminslagen vlakbij kunnen wel uw diff doen springen (hoog frequente harmonischen op uw spanning/stroom, capacitieve koppeling naar de aarde die geïnterpreteerd wordt als een foutstroom)
Als je daar (in de toekomst) vaker last van hebt kan je de diff vervangen door een si type (super geimmuniseerd), die daar immuun voor zijn.
Ook met een S (selectieve) is er een kleine tijdsvertraging die ongewenst trippen voorkomt.
Je moet wel eerst uitsluiten dat er een aardfout is. Een elektricien kan de isolatieweerstand nameten van iedere kring (zoals ze doen bij uw eerste keuring) en de diff dient uiteraard correct te reageren op de testknop.
Als uw diff foutloos werkt als er geen onweer is, is die vermoedelijk wel ok.
Vanavond/nacht is onze hoofdveiligdheidsschakelaar 4 maal afgesprongen (300 mA). Er zat tussen elke sprong ongeveer 1u. We hadden zelf al de test met de verschillende kringen meermaals gedaan en bij de laatste sprong waren zelf praktisch alle toestellen boven uitgetrokken. We hebben een spoedelektricien laten komen. Die heeft paar testen uitgevoerd, alle grote verbruikers tegelijkertijd ingeschakeld om te kijken hoe de schakelaar reageert, niets gevonden. Hij vermoedt dat er in de buurt een blikseminslag voor problemen zorgt, dat ze dezer dagen met het aanhoudend onweer dit vaker zien voorkomen. Omdat het hier dunbevolkt is en wij als 1 van de weinige energie verbruiken zouden wij die stroom naar ons huis toetrekken. Het heeft hier wel vrij lelijk gedaan maar vind dat nu toch maar een vreemde uitleg? :/
Misschien toch eens een gewone elektricien in de buurt morgenvroeg contacteren? Hebben vannacht iemand laten komen om zeker te zijn dat we veilig kunnen gaan slapen.
Nogal ja, 256 EUR.Beetje offtopic, maar kost het geen fortuin om een spoedelektricien te laten komen? (zoals slotenmakers?)
.
..