Corona: Maatregelen, Updates & Algemene discussie

Status
Niet open voor verdere reacties.
Of men in middelkerke aan tafeltjes zit of hier in odk opt strand gaat zitten met tien, wat is het verschil? Laat ze doen.
Op de terras van de appartementen valt het wel op dat er al meer bezoek komt (toevallig bij de meeste die al een vaccin hebben gekregen ).
Nog een maandje en dan zitten we wel aan de 50+ zeker? Kan alles terug open.

Eigenlijk wel straf, al die maatregelen en het is al maanden hetzelfde (min of meer). Helft van de regels hielp dan ook nauwelijks maar kom.
Ge zou denken een pandemie zou de last op de wereld wat lichter maken maar zoveel zal er wel niet veranderen.
 
Ik voel dat men iedereen gewoon in de steek gelaten heeft. En de geloofwaardigheid is beneden zero. Er treedt een gezondheidscrisis met een mortaliteitscijfer van 3%. Het zal nog gebeuren hoor. Periodisch komt een grote pandemie om de 100 jaar voor. We mogen nog van geluk spreken dat het covid is en geen zwarte dood of Spaanse griep. Maar moeten we ons echt allemaal letterlijk opsluiten behalve voor het werk en boodschappen te doen. Het zal nog gebeuren hoor, dat maakt deel uit van het leven, en mensen moeten de vrijheid hebben om te doen wat ze willen. Mensen die zich willen beschermen en willen opsluiten moeten ook die vrijheid trouwens hebben.

En dat de zorg klaagt begrijp ik ook niet. Heel Belgie heeft gestemd voor besparingen, besparingen, besparingen en nog eens besparingen op de gezondheidszorg maar volgens de zorg is het probleem dat de mensen zich niet aan de maatregelen houden (terwijl de meesten dat juist wel doen), maar het probleem van de overvolle ziekenhuizen is dat de regering (en de mensen die op die partijen stemden) zwaar bespaarden op gezondheidszorg en daar betalen we nu de volle prijs voor. Bovendien zijn de cijfers voor psychiatrische zorg en mentaal welzijn zeer slecht, en ook dat is gezondheid, maar er wordt geen aandacht daaraan gespendeerd. Op deze manier zullen meer mensen doodgaan door zelfmoord dan aan covid zelf.

We zitten al een half jaar met een zware lockdown en de cijfers gaan niet naar beneden. Dan lijkt de logische conclusie dat de maatregelen voor geen meter werken. Vele maatregelen zijn ook symbolisch. Een nachtklok heeft niets nog te maken daarmee. Als ik beslis om om 2 uur in het midden van een wei te gaan zitten of een nachtwandeling in een bos te maken loop ik geen risico om besmet te worden, noch anderen te besmetten. Het enige wat de cijfers binnen de perken houdt zijn de toenemende vaccinaties.

Vroeger (en vaak zeker in de vorige eeuw) was het de gewoonte dat een mens ging gaan werken en daarna op café ging om een beetje te ontspannen. Nu is er niets van ontspanning nog, terwijl de economie wel moet blijven voortdraaien hoor ondanks de gezondheidszorg, behalve voor de kleine zelfstandigen die de liberalen nu ironisch genoeg in de steek laten. 33% van het electoraat van kleine zelfstandigen die voor de liberalen stemt is ironisch genoeg failliet door de partij die hen zou moeten vertegenwoordigen.

Ik ben echt liever dood, dan een leven te moeten leiden waar er geen rechten en geen vrijheid meer is voor ons. Dan heeft het voor mij totaal geen zin meer. Dat je niet eens meer buiten kan lopen, zonder het risico te hebben om veroordeeld te worden of een zware boete te betalen die niemand toch zeker van mijn leeftijd kan betalen. Zelfs daklozen overtreden de coronawet permanent, want ze overtreden de nachtklokmaatregel, maar ook zij worden bestraft.

Ook trouwens heel erg pijnlijk om te zien dat door zoiets als covid we ons hele leven moeten veranderen, maar dat dat niet kan door een veel grotere en impactvollere crisis zoals moderne klimaatverandering veroorzaakt door menselijke activiteit. Daar kunnen we maar geen actie ondernemen, en denken politici dat we alle tijd v/d wereld hebben. Maar covid, oei, oei, oei...

Er was onlangs een vulkaanuitbarsting in de Caraiben (La soufrière). Wellicht was het de zwaarste in 10 jaar tijd, en voor de Caraiben de zwaarste in minstens 250 jaar, en terwijl iedereen vastzat op een eiland, werden alleen mensen van het eiland geëvacueerd die al gevaccineerd waren, want ik snap de logica totaal niet. Want een vulkaanuitbarsting is veel dodelijker dan covid op die schaal (betreffende inwoners van dat eiland), en het is een extreem asociale maatregel.


Het zet echt kwaad bloed bij een mens. Deze hele wereld is gewoon hysterisch aan het doen, en weet totaal niet meer wat de prioriteiten horen te zijn.

Om gewoon maar even het absurde te zeggen. In Noord-Korea (de gegevens zijn natuurlijk niet betrouwbaar) liggen de cijfers heel erg laag - gegevens zijn natuurlijk niet betrouwbaar - maar zelfs met dat in acht nemende kan je daar wel vanuit gaan gezien Oost-Azie de pandemie veel meer onder controle heeft, maar mijn punt is... Noord-Korea moet geen maatregelen nemen, want de bevolking is daar in permanente lockdown. Het is gewoon wij die even het model van Noord-Korea lenen om een pandemie te bestrijden, want inderdaad de autoritaire landen genieten ervan.

Kijk maar eens wat China zei: https://www.prospectmagazine.co.uk/world/china-covid-19-coronavirus-caes-death-toll-democracy

En wat iedereen aan het doen is, is eigenlijk zeggen aan China: jullie hebben overschot aan gelijk. Autoritairsme is the way to go. Op deze manier zal democratie hetzelfde lot ondergaan als communisme in de vorige eeuw. En niemand verzet zich er nog tegen.
Nu is de vraag, wat heb jij gerookt? En waar kan ik dat krijgen? :unsure:
 
Hebben we de kaap van 3 miljoen niet gevierd?

tenor.gif
 
Die mens is één en al subverse, dat is ook hoe die mens aan zijn politiek abt geraakt is. En voor mijn part hoeft ge die mens ook niet te luchten. Zolang ze hem maar kunnen uitstaan in een merendeel van zijn gemeente.

Zijn voorgeschiedenis spreekt alvast niet in zijn voordeel. Als mijn burgemeester met het heilig kruisje aan de muur dit zou doen was mijn reactie identiek.

Concurrentie vervalsing is voor mij toch ook wel discutabel. De kafka met strandbars is al langere tijd bezig. Er zijn genoeg situaties waar andere kust gemeentes op creatieve manier omgingen met de geldende maatregelen. Zoals bijvoorbeeld een stoeltje huren in één bar en een drankje in de andere bestellen. Is dit dan concurrentie vervalsing tegenover de rest van het land? Dit is gewoon flagrante en creatieve schijt aan de regels.
De kuststreek probeert op gigantisch veel manieren volk terug te lokken, dit is dan ook een regio die een groot deel van zijn veel inkomsten moet halen uit toerisme.

Ook niet relevant. Dedecker pleegt hier in zijn rol als publiek functionaris concurrentievervalsing door café's met terras in zijn gemeente een volledige week vroeger te laten openen als in alle andere (kust)gemeenten. Er kan geen twijfel over bestaan dat dit bijkomende toeristen naar Middelkerke heeft gebracht die anders volgende week misschien in Oostende of Nieuwpoort iets waren gaan drinken. Je kan dat draaien of keren met verwijzingen naar andere praktijken aan de kust maar dit geval is eenvoudigweg zuivere broodroof voor andere ondernemers in die sector.

Als zogezegd iedereen het doet is het ok, maar vanaf dat één burgervader een ietwat controversiële beslissing neemt. Die best wel een pak schappelijker is dan het schuldig verzuim van wat sommige andere kust-burgemeesters toelieten onder het mom van volk te lokken tijdens de schoolvakanties dan zou uberhaupt die zogezegd gestraft moeten worden?

Dus ik zie hier eigenlijk geen problemen met wat Dedecker expliciet aan het doen is
Ik zie vooral uw punt niet om Dedecker hiervoor nog harder aan het kruis te willen nagelen en te vergelijken met een bende die opgejut wordt door wat voetbal hooligans die het laatste jaar hun energie niet kwijt geraakt zijn.

Dedecker is een verkozen functionaris die zijn positie op dit moment misbruikt voor eigen electoraal gewin en daarbij concurrentievervalsing pleegt. Dat zoiets dan komt van iemand die er zijn levenswerk van heeft gemaakt om allerlei handen complotten en malversaties te willen blootleggen in de Belgische politiek is schrijnend en in mijn ogen erger als een hoop (jonge) debielen in Ter Kameren, ja.
 
Eigenlijk wel straf, al die maatregelen en het is al maanden hetzelfde (min of meer). Helft van de regels hielp dan ook nauwelijks maar kom.
Ge zou denken een pandemie zou de last op de wereld wat lichter maken maar zoveel zal er wel niet veranderen.
Ja, dit dus vooral hé. De helft ervan heeft nauwelijks nog iets te maken met pandemiebestrijding, en daar knelt het schoentje. Dat er geen feesten kunnen doorgaan, akkoord. Misschien zijn er wel alternatieven mogelijk (kleinere schaal, social distancing parties, of bubbel parties, waarin bvb. plexiglas wordt gezet in concertzalen of grasweides en bvb. 15 mensen in een bepaalde ruimte kunnen zitten.). Genoeg oplossingen, zolang men maar creatief en out-of-the-box denkt, maar daar heeft allemaal geen oren naar. Kijk bvb. naar de aflevering van de Mol met de bezoekers en hoe ze het daar doen. Men had op kleinere schaal veel meer kunnen laten doorgaan.
 
De exit is niet mensen die klakkeloos alles volgen, maar de vaccinatie. Regeltjes zijn er om alles leefbaar te houden totdat we het vaccin uitgerold hebben (ronde 1). Die exit wist men al meer dan een half jaar geleden toen men het Oxford vaccin aan het bestellen was.
Zonder de virusmutaties, hadden we nu ook al onze vrijheid terug. Het is door deze nieuwe varianten dat het wat trager gegaan is dan initieel voorzien.
 
Nu ben je toch ook dingen aan het verzinnen, hoor.
Je 'denkt' dat 40'ers meer contacten hebben (sociaal+professioneel) dan 20'ers.
redelijk zeker van, toch als het gaat over niet- of moeilijk vermijdbare contacten. 40'ers hebben vaker kinderen én grootouders waar ze voor moeten zorgen en dus meer intergenerationele contacten, los van het werk.
JorisBlack zei:
Het 'doel' is het openen van bedrijven? Dat is nieuws voor mij.
niks nieuws.
JorisBlack zei:
De kans dat je een ziekte hebt als 40er is 'een stuk groter' dan als 20'er? Waar haal je dat?
Uit ziekenhuisopnames.


Nederlandse cijfers, maar perfect vergelijkbaar.
 
Ja, dit dus vooral hé. De helft ervan heeft nauwelijks nog iets te maken met pandemiebestrijding, en daar knelt het schoentje. Dat er geen feesten kunnen doorgaan, akkoord. Misschien zijn er wel alternatieven mogelijk (kleinere schaal, social distancing parties, of bubbel parties, waarin bvb. plexiglas wordt gezet in concertzalen of grasweides en bvb. 15 mensen in een bepaalde ruimte kunnen zitten.). Genoeg oplossingen, zolang men maar creatief en out-of-the-box denkt, maar daar heeft allemaal geen oren naar. Kijk bvb. naar de aflevering van de Mol met de bezoekers en hoe ze het daar doen. Men had op kleinere schaal veel meer kunnen laten doorgaan.
:rofl::rofl::rofl:
 
Zonder de virusmutaties, hadden we nu ook al onze vrijheid terug. Het is door deze nieuwe varianten dat het wat trager gegaan is dan initieel voorzien.
Nu an sich, waar zijn mutaties van een virus met een hoge R0 waarde in een pandemie niet te verwachten? Het was slechts een kwestie van lijdzaam afwachten en elke avond een schietgebedje voor het slapengaan dat de mutaties pas verschenen nadat het vaccin er was.

Als je hem met de eerste lockdown stevig doodgeslagen krijgt dan ben je er inderdaad van verlost. Als dat niet lukt dan begint het gekwakkel.
 
Dedecker wordt er 69 en denkt al nationaal aan 'uitbollen'. Denk niet dat hij zich nog veel moet bewijzen als politicus. 't Is gewoon een straffe stunt. Dedecker in the picture, een kleine boost voor de Middelkerkse horeca op de dijk en gelukkige mensen.
 
Ze lossen het daar goed op. Zou een goed systeem zijn voor de rusthuisbewoners (nu is het al te laat of niet meer nodig), maar dan zouden ze niet meer eenzaam moeten zijn en kon iedereen die wou hun familie bezoeken. In veel gevallen konden mensen zelfs geen afscheid nemen van hun ma, pa, opa of oma. En dan kon iedereen die wil hen bezoeken zonder dat er enig risico is om te besmetten en zelfs zonder dat er mondmaskers moesten gedragen worden.

Perfect haalbaar, veel humaner, veel efficiënter en veel minder besmettingsrisico voor wie dan ook.
 
Ze lossen het daar goed op. Zou een goed systeem zijn voor de rusthuisbewoners (nu is het al te laat of niet meer nodig), maar dan zouden ze niet meer eenzaam moeten zijn en kon iedereen die wou hun familie bezoeken. In veel gevallen konden mensen zelfs geen afscheid nemen van hun ma, pa, opa of oma. En dan kon iedereen die wil hen bezoeken zonder dat er enig risico is om te besmetten en zelfs zonder dat er mondmaskers moesten gedragen worden.

Perfect haalbaar, veel humaner, veel efficiënter en veel minder besmettingsrisico voor wie dan ook.
Ge kon toch bezoeken en aan het raam zitten? Da's letterlijk hetzelfde
 
Ze lossen het daar goed op. Zou een goed systeem zijn voor de rusthuisbewoners (nu is het al te laat of niet meer nodig), maar dan zouden ze niet meer eenzaam moeten zijn en kon iedereen die wou hun familie bezoeken. In veel gevallen konden mensen zelfs geen afscheid nemen van hun ma, pa, opa of oma. En dan kon iedereen die wil hen bezoeken zonder dat er enig risico is om te besmetten en zelfs zonder dat er mondmaskers moesten gedragen worden.

Perfect haalbaar, veel humaner, veel efficiënter en veel minder besmettingsrisico voor wie dan ook.
Ja en die lucht in die plastieken bol ververst zich automatisch en zuivert zich waarschijnlijk ook. En waar ga je die bollen dan plaatsen?
 
Ik voel dat men iedereen gewoon in de steek gelaten heeft. En de geloofwaardigheid is beneden zero. Er treedt een gezondheidscrisis met een mortaliteitscijfer van 3%. Het zal nog gebeuren hoor. Periodisch komt een grote pandemie om de 100 jaar voor. We mogen nog van geluk spreken dat het covid is en geen zwarte dood of Spaanse griep. Maar moeten we ons echt allemaal letterlijk opsluiten behalve voor het werk en boodschappen te doen. Het zal nog gebeuren hoor, dat maakt deel uit van het leven, en mensen moeten de vrijheid hebben om te doen wat ze willen. Mensen die zich willen beschermen en willen opsluiten moeten ook die vrijheid trouwens hebben.

En dat de zorg klaagt begrijp ik ook niet. Heel Belgie heeft gestemd voor besparingen, besparingen, besparingen en nog eens besparingen op de gezondheidszorg maar volgens de zorg is het probleem dat de mensen zich niet aan de maatregelen houden (terwijl de meesten dat juist wel doen), maar het probleem van de overvolle ziekenhuizen is dat de regering (en de mensen die op die partijen stemden) zwaar bespaarden op gezondheidszorg en daar betalen we nu de volle prijs voor. Bovendien zijn de cijfers voor psychiatrische zorg en mentaal welzijn zeer slecht, en ook dat is gezondheid, maar er wordt geen aandacht daaraan gespendeerd. Op deze manier zullen meer mensen doodgaan door zelfmoord dan aan covid zelf.

We zitten al een half jaar met een zware lockdown en de cijfers gaan niet naar beneden. Dan lijkt de logische conclusie dat de maatregelen voor geen meter werken. Vele maatregelen zijn ook symbolisch. Een nachtklok heeft niets nog te maken daarmee. Als ik beslis om om 2 uur in het midden van een wei te gaan zitten of een nachtwandeling in een bos te maken loop ik geen risico om besmet te worden, noch anderen te besmetten. Het enige wat de cijfers binnen de perken houdt zijn de toenemende vaccinaties.

Vroeger (en vaak zeker in de vorige eeuw) was het de gewoonte dat een mens ging gaan werken en daarna op café ging om een beetje te ontspannen. Nu is er niets van ontspanning nog, terwijl de economie wel moet blijven voortdraaien hoor ondanks de gezondheidszorg, behalve voor de kleine zelfstandigen die de liberalen nu ironisch genoeg in de steek laten. 33% van het electoraat van kleine zelfstandigen die voor de liberalen stemt is ironisch genoeg failliet door de partij die hen zou moeten vertegenwoordigen.

Ik ben echt liever dood, dan een leven te moeten leiden waar er geen rechten en geen vrijheid meer is voor ons. Dan heeft het voor mij totaal geen zin meer. Dat je niet eens meer buiten kan lopen, zonder het risico te hebben om veroordeeld te worden of een zware boete te betalen die niemand toch zeker van mijn leeftijd kan betalen. Zelfs daklozen overtreden de coronawet permanent, want ze overtreden de nachtklokmaatregel, maar ook zij worden bestraft.

Ook trouwens heel erg pijnlijk om te zien dat door zoiets als covid we ons hele leven moeten veranderen, maar dat dat niet kan door een veel grotere en impactvollere crisis zoals moderne klimaatverandering veroorzaakt door menselijke activiteit. Daar kunnen we maar geen actie ondernemen, en denken politici dat we alle tijd v/d wereld hebben. Maar covid, oei, oei, oei...

Er was onlangs een vulkaanuitbarsting in de Caraiben (La soufrière). Wellicht was het de zwaarste in 10 jaar tijd, en voor de Caraiben de zwaarste in minstens 250 jaar, en terwijl iedereen vastzat op een eiland, werden alleen mensen van het eiland geëvacueerd die al gevaccineerd waren, want ik snap de logica totaal niet. Want een vulkaanuitbarsting is veel dodelijker dan covid op die schaal (betreffende inwoners van dat eiland), en het is een extreem asociale maatregel.


Het zet echt kwaad bloed bij een mens. Deze hele wereld is gewoon hysterisch aan het doen, en weet totaal niet meer wat de prioriteiten horen te zijn.

Om gewoon maar even het absurde te zeggen. In Noord-Korea (de gegevens zijn natuurlijk niet betrouwbaar) liggen de cijfers heel erg laag - gegevens zijn natuurlijk niet betrouwbaar - maar zelfs met dat in acht nemende kan je daar wel vanuit gaan gezien Oost-Azie de pandemie veel meer onder controle heeft, maar mijn punt is... Noord-Korea moet geen maatregelen nemen, want de bevolking is daar in permanente lockdown. Het is gewoon wij die even het model van Noord-Korea lenen om een pandemie te bestrijden, want inderdaad de autoritaire landen genieten ervan.

Kijk maar eens wat China zei: https://www.prospectmagazine.co.uk/world/china-covid-19-coronavirus-caes-death-toll-democracy

En wat iedereen aan het doen is, is eigenlijk zeggen aan China: jullie hebben overschot aan gelijk. Autoritairsme is the way to go. Op deze manier zal democratie hetzelfde lot ondergaan als communisme in de vorige eeuw. En niemand verzet zich er nog tegen.
Ja dat moet. Om grotere drama's te vermijden moet je tijdelijk uw vrijheid opgeven.

En de zorg pleit niet voor besparen, dat is dikke zever. We zitten bij 1 van de meeste IC bedden per inwoner in de EU. Uw logica is gewoon onzin. Ben je liever dood? Dat is uw keuze, maar je mag anderen niet besmetten, dit om de zorg te vrijwaren.

jij moet écht leren beseffen dat je leeft in een SAMENleving, de beslissingen zijn wel degelijk legitim. Dat een paar bendes zich uitgeeft als een "outlaw" is gewoon een middelvinger naar uw eigen samenleving.

Ik besef zeer goed dat ik u nul de botten ga overtuigen. Maar door dit soort manier van denken ben ik echt pro hardhandige aanpak van de relschoppers. Sommige mensen moet je nu éénmaal echt voor hun eigen beschermen. Die relschoppers horen allen in een soort streng bewaakte "hotel Corona".

Moet men daarom China-style de mensen aanpakken, het zij zo. Wees echt blij dat we in deze fase van de pandemie zitten. Moest het nog in de eerste golf zijn met de harde lockdown was er waarschijnlijk een veel hardere aanpak. Daarom dat ik m'n eerdere post schreef dat de politie nog al bij al zéér zachtaardig optrad.

In mijn ogen is er tussen u en de Belgische staatsburgers die overliepen naar de IS om te vechten tegen "het Westen" echt geen verschil, in beide gevallen is het kakken op de eigen samenleving ondanks de massale waarschuwingen. Dit soort gedachtegoed zou ook gemonitored moeten worden door de staatsveiligheid, want dit is zelfs voedingsbodem voor terrorisme.
 
Wat ik me afvroeg, wat zou er gebeuren mochten we geen maatregelen nemen, het leven als normaal zou doorgaan en er geen vaccinatieprocedure zou gestart zijn. Wat zou dan gebeuren met het covid virus? (niet dat ik voor zo een strategie zou opteren, maar eerder uit puur hypothetische interesse). Zou de ziekte dan inheems geworden zijn en overgewaaid zijn, of hoe zou dat in zijn werk gegaan zijn?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Terug
Bovenaan