Maakt dat uit? Ik ga ervan uit dat bij de joodsche gemeenschap de teneur niet anders zal zijn als bij de rest van de bevolking. Daarmee wil ik zeggen dat het vooral de ouderen zijn die naar het ziekenhuis zullen moeten gaan en ook zullen overlijden.Weet iemand of de Joodse Gemeenschap ook oververtegenwoordigd is in de ziekenhuisopnames?
Vanochtend BDW gehoord over de cijfers in de joodsche gemeenschap, gemiddeld heeft Antwerpen rond de 250 gevallen per 100k inwoners. In de joodse buurten hangt dat cijfer rond de 1000 per 100k of gaat het zelfs richting 1500 en 2000 gevallen per 100k inwoners.
Dit wil dus zeggen dat een klein deel van de Antwerpse bevolking bijna alleen verantwoordelijk is voor de hoge cijfers in Antwerpen stad en de grote meerderheid zich dus wel aan de regels houdt en besmettingen voorkomt.
Zonder snelle actie zal dat zich op de een of andere manier beginnen overdragen naar de andere gemeenschappen en zitten we in een derde golf.
Meer data en info over hospitalisaties en sterftes: https://covid-19.sciensano.be/sites/default/files/Covid19/COVID-19_THEMATIC REPORT_COVID-19 HOSPITALISED PATIENTS_NL.pdf