Volg de onderstaande video om te zien hoe je onze site als web-app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Zijn hier mensen die een gps tracker meenemen op looptocht? Ik bedoel echt een apart toestelletje, bedoeld als veiligheid. Ik heb het dan vooral over lange (onhergbergzamere) tochten.

Ik ben en ik voel mij goed maar ik kan niet voldoende afstanden lopen.Na een week terug ziek deze morgen toch gaan lopen. HR aan de hoge kant, maar relatief makkelijk een 5km kunnen doen.

.
.
(tijdens het lopen niks van gemerkt, was uitgestippelde route aan het volgen op de kaart). De rest leek me wel te kloppen, dus misschien was mijn mouw of mijn handschoen wat onder mijn horloge geschoven of zo. Resultaat: zogezegd een VO2 max training met een load van 344; helemaal van de ondergrens naar de bovengrens van de optimal range, training status staat nog eens op "productive"
.Zo'n meting aan de borst is ondanks dat ik de borstband nat maak ook niet altijd accuraat de eerste km bij mij. Soms valt de hartslag gewoon even volledig weg. Vanaf km 2 is het meestal wel accuraat.Die hartslagmeting aan de pols is toch niet altijd even betrouwbaar; was gisteren op verplaatsing LSD gaan lopen en mijn borstband vergeten. Volgens mijn Garmin Fenix 7x ergens in het midden een stuk van +/- 25 minuten aan > 180, met een max van 199(tijdens het lopen niks van gemerkt, was uitgestippelde route aan het volgen op de kaart). De rest leek me wel te kloppen, dus misschien was mijn mouw of mijn handschoen wat onder mijn horloge geschoven of zo. Resultaat: zogezegd een VO2 max training met een load van 344; helemaal van de ondergrens naar de bovengrens van de optimal range, training status staat nog eens op "productive"
.
De lactaattest zou ik wel behandelen als een wedstrijd, en er niet heen gaan met volgelopen/vermoeide benen. Het lijkt me toch vooral de bedoeling om te zien waar je nu staat, en niet hoe vermoeid je nu bent in je schema.Door die sneeuw kon ik weer een halve week niet lopen pffttt ... (allé ja alles gaat maar ik nam het risico niet)
Vandaag ben ik gestart aan 5:50 en ik ben dan elke km een beetje sneller gaan lopen om eens te zien hoelang ik het kon volhouden van steeds sneller en sneller te lopen. Ik ben tot km 11 geraakt (aan 5:05). Km 12 was aan 5:18 (dat was dan nog bergop aan de brug) en daarna was het cooling down.
Dat was weer eens iets anders. Ik ben er een beetje mee aan het spelen maar dat vind ik wel ergens leuk. Dat prikkelt ook mijn lichaam zo'n beetje.
De lactaattest volgende week wordt pijnlijk. Maar goed tijdens die test start je wel iets trager dan 5:50
Gisteren moest ik normaal 1 van de zwaardere tempoduurlopen doen van het Trenara marathonschema maar met de sneeuw en vooral gladheid heb ik hem toch uitgesteld naar volgende week. Je kan toch niet genoeg kracht zetten want een en al doorslippen. Dus een iets rustigere training gedaan.
En vandaag halve marathon nummer 17 op 17 weken![]()

Gisteren na bijna 2 jaar mijn terugkeer gemaakt op een 50km trail, Houffatrail 50km. Bij de start beslist om met 1 van mijn vaste loopmakkers te lopen en niet te veel risico genomen. Waar er sneeuw lag, kon je normaal lopen, maar op sommige plaatsen was het echt spekglad. Zeker op sommige afdalingen zijn wij echt als bejaarden naar beneden gegaan. Het landschap was door de sneeuw wel adembenemend mooi, diegenen die mij op Strava volgen hebben het vast al gezien.
Eigenlijk nooit diep gegaan en super fris aangekomen. Vandaag ook al gaan wandelen en nergens last van. Mijn enige doel was eigenlijk om dit tot een goed einde te brengen en te zien waar ik ongeveer sta.
De conditie is absoluut niet wat het moet zijn, maar zo gemakkelijk een 50km tot een goed einde brengen is alvast hoopvol om op verder te bouwen.
De ultraloper in mij komt wel terug.
EDIT: Doorgaans val ik op een dergelijke afstand wel een keer, onhandig dat ik ben, maar gisteren toch mijn record verbroken. Minstens 5 keer echt uitgeschoven en gevallen en dan nog een vijftal keer uitgeschoven en mij nog net recht kunnen houden. Er stonden zelfs mensen aan de start met van die microspikes die je over uw schoenen kan aandoen.

Als ik 13 km/u haal ben ik al blij.De lactaattest zou ik wel behandelen als een wedstrijd, en er niet heen gaan met volgelopen/vermoeide benen. Het lijkt me toch vooral de bedoeling om te zien waar je nu staat, en niet hoe vermoeid je nu bent in je schema.

Dan klaagt Trenara toch ook elke keer dat je teveel loopt![]()

Het hangt af van welke je hebt, maar je kunt je Garmin kalibreren:Ondertussen al paar x binnen op de band gelopen.
Zweten...
Had mijn Garmin aanstaan, maar die wijkt toch af kwa kilometers met het display van de band.
Ik geloof eerder de Garmin. (Ik ken mijn km'ers/min ongeveer) Maar hoe meet die de afstand op een loopband?

Absoluut, denk dat je volume verminderen net goed is voor dat moment. Maar ik denk ook niet dat het om je topsnelheid zal gaan, die is puur voor lactaat (en dus je drempelwaarden) niet superbelangrijk. Ik bedoelde gewoon: ik zou nu niet proberen op te trekken in volume tot aan je lactaattestAls ik 13 km/u haal ben ik al blij.
Ik denk niet dat ik trager ga lopen tijdens de lacttaattest doordat ik mijn kilometers tijdelijk een beetje heb verminderd. In tegendeel.
Maar ik ben gewoon geen snelle loper.
Ik heb momenteel vrij frisse benen. Woensdag loop ik nog een toerke om alles extra los te maken en dan probeer ik zaterdag inderdaad even hard te knallen.
