Waar zit @ugar eigenlijk?![]()
Hopelijk komt hij tegen het voorjaar terug want onze borders gaan er een pak saaier uitzien

Volg de onderstaande video om te zien hoe je onze site als web-app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Waar zit @ugar eigenlijk?![]()

Ik vraag mij dat ook af. Jammer dat we de laatste tijd redelijk wat actief volk verloren zijn.Waar zit @ugar eigenlijk?![]()
Ik vraag mij dat ook af. Jammer dat we de laatste tijd redelijk wat actief volk verloren zijn.
Ik vind dat nog wel meevallen eigenlijk. Leek me ook niet of ugar dat aan zijn hart liet komen.Als je hier actief wil blijven kan je best bepaalde subfora vermijden of een olifantenhuid kweken denk ik...
Gezien de groei nu stil ligt zou ik er zeker niet tussen schoffelen. Wortels die je kwetst zullen bij een volgende winterprik mogelijks kapot vriezen.We hebben vorig jaar een haag laten planten, maar er groeit nu veel gras/onkruid tussen die haag. Is het wegschoffelen de enige optie? En is het mogelijk dat ik gewoon een ecoboord plaats langs beide zeiden om uiteindelijk wat mulch/schorst er tussen te doen om het in de toekomst te vermijden? Of moet ik opletten met de wortels van de nog jonge plantjes?
Gezien de groei nu stil ligt zou ik er zeker niet tussen schoffelen. Wortels die je kwetst zullen bij een volgende winterprik mogelijks kapot vriezen.
Welke soort haag is het? De meeste hagen zijn dicht genoeg een volgroeid zodat er geen onkruid meer onder groeit en het probleem zichzelf oplost.
Dan zou ik er zeker nu niet teveel tussen zitten.Bedankt! En Beukenhaag.
.Bedankt! En Beukenhaag.
De volgroeide beukenhaag van de buren hier zit nochtans vol "onkruid": doorns, eiken, hop, klimop, ... Ik probeer het wat onder controle te houden langs onze kant (vooral die hop en klimop), maar het is een jaarlijks terugkerend gevecht.Dan zou ik er zeker nu niet teveel tussen zitten.
Einde lente kan je eventueel wel is oppervlakkig schoffelen, maar eens volgroeid gaat daar geen spriet onkruid onder te vinden zijn.
Er is een wezenlijk verschil tussen een volgroeide of jonge haag.De volgroeide beukenhaag van de buren hier zit nochtans vol "onkruid": doorns, eiken, hop, klimop, ... Ik probeer het wat onder controle te houden langs onze kant (vooral die hop en klimop), maar het is een jaarlijks terugkerend gevecht.
Wortels beschadigen in de winter kan normaal ook niet al te veel kwaad, dat is net de periode dat je ongestraft kan verplanten en wortels kan bijsnoeien wanneer je verplant. Heb ik voorgaande jaren ook gedaan met onze beukenhagen. Zou me straf lijken als een plant waarbij je de wortels beschadigt terwijl je die niet verplant er wel van zou weten. Natuurlijk wel oppassen als er direct vries verwacht wordt, maar het blijft nog wel even zacht zo te zien.
Bij onze beukenhaag hebben we het afgeboord met gazonbegrenzer (staat tegen onze gazon) en we hebben er een hoop houtsnippers onder gegooid zodat er geen blote grond meer is. Dat helpt goed om het onkruid onder controle te houden.
Klopt, maar de beukenhaag van ons is een jonge haag (50-100cm) en die weet er toch niet van dat ik die al enkele keren terug verplant heb in de winter en daarbij ook de wortels bijsnoei zodat ik geen wirwar van wortels in een gat moet duwen (het werd zelfs aangeraden om de wortels bij te snoeien door Jurgen Smit van Tuinmanieren). Die van de buren is een volgroeide haag vol andere planten die er niet thuishoren.Er is een wezenlijk verschil tussen een volgroeide of jonge haag.
Geloofde gij nu serieus nen Hollander boven iemand random op een game forum.Jurgen Smit van Tuinmanieren
.
.Dan ben ik het idd met je eens. Bij vriestemperaturen er best vanaf blijven.Geloofde gij nu serieus nen Hollander boven iemand random op een game forum.
SHAME!
Op zich is er een wezenlijk verschil tussen wortelsnoei en per ongeluk een hoofdwortel over trekken met schoffelen.
In de winter en dan bedoel ik echt winter met vriestemperaturen overdag krijgt ge u schup niet in de grond. Vandaar dat je beter verplant in de herfst net voor de planten echt in rust gaan. Dus nu kan je a la limite dat nog doen maar ik zou het zo laten.
Idd, daarom de aanhalingstekens. Het is niet echt onkruid, maar het verpest wel de haag en is moeilijk onder controle te houden of weg te krijgen.Klimop is dan ook geen onkruid maar enkel te catalogeren onde 'pest'. Plant die hier van nature niet voorkomt maar in de jaren 80-90 overal geplant is 'want dan is het rap toe'. Ik hoor dan 'want het is veel snoeiwerk' en verwijder de plant zo rap mogelijk en vervang hem door een inheems alternatief.
Je kan leibomen zetten:Goeimorgen, aan de achterkant van onze tuin komt een nieuwbouwproject waardoor er inkijk zal zijn in onze tuin/leefruimte. Wij hebben de ruimte om over de breedte van het perceel bomen te planten (op 2m van perceelgrens) om dit te voorkomen. Hiervoor opteren wij graag voor niet baldverliezende en winterharde bomen/hagen die minstens 4 m hoog kunnen groeien. Welke bomen/hagen zouden hier best voor geschikt zijn?
Hulst of een draad of een mat/houtpaneel met klimop zijn ook opties.Goeimorgen, aan de achterkant van onze tuin komt een nieuwbouwproject waardoor er inkijk zal zijn in onze tuin/leefruimte. Wij hebben de ruimte om over de breedte van het perceel bomen te planten (op 2m van perceelgrens) om dit te voorkomen. Hiervoor opteren wij graag voor niet baldverliezende en winterharde bomen/hagen die minstens 4 m hoog kunnen groeien. Welke bomen/hagen zouden hier best voor geschikt zijn?
Ondertussen had ik ook rattenkeutels gevonden in ons "rommelkot" (= aanbouw, geen verbinding met het huis, soort groot tuinhuis). Dus heb ik dat eens onder handen genomen. In een hoekje stond nog een doos met zaad voor de vogels, met een hoop zaad op de grond, ik denk dus dat dit het voedsel was dat de ratten aantrok. Sinds dat weg is geen rattenkeutels meer. Voor de zekerheid staan er nu ook klemmen en heb ik een kleine hoeveelheid gif gestrooid onder een rek.Ok, we zitten met minstens een rat in de tuin. Dus: lange smalle tuin, maar eerste deel van de tuin grenst aan de kippenren van een buur. Wij hebben daar ee klassieke betonnen afscheiding met planten tegen. Blijkt nu dat achter die planten een of meer gangen zitten van ratten.
Ik zat daarstraks vanachter in de tuin toen ik een rat het gras zag oversteken. Toen ik op onderzoek uitging hoorde ik nog wat ritselen en zag ik een grote, bruine rat die in zo'n hol wou verdwijnen. Ze werd door mij opgeschrikt en liep dan maar de andere kant op.
De kippen, en vooral het voedsel, zal ze wel aantrekken, en het helpt niet dat aan de andere kant van onze tuin een andere buur heeft beslist om al zijn rommel uit zijn tuinhuis en in zijn gras te gooien (waardoor er nu bv. kussens van tuinstoelen liggen te vergaan).
Wat doe ik het best om die beesten uit mijn tuin te krijgen? Ik heb niet echt zo'n schrik ervan, maar een nest is ook de bedoeling niet, en als ze dan binnen zouden komen hebben we een probleem.