Transferthread 2026

Na Heemskerk verlaat nu ook Niermann Visma. Toch wel twee belangrijke pionnen.


Gall en Muhlberger zouden ook op weg zijn naar Lidl. In de breedte is Lidl wel een serieuze ploeg aan het uitbouwen.
Toch wel een zeer bizarre zet om naar de concurrentie te vertrekken.
Ik heb zo een sterk gevoel dat hier meer achter zit. Want vanuit zo een positie en zo een afgelopen seizoenen en nog potentieel vertrekken is vreemd.
 
Molano naar Lotto. Dat is toch wel een mooie aanwinst na het vertrek van De Lie.

Voor de rest zou Narvaez bij UAE blijven, geen Ineos dus, 3 jaar bijgetekend.
 
Ik had wat tijd dus eens even een update gemaakt van de belangrijkste of interessantste geruchten rondom de drie Belgische WT ploegen

Groen= Sterk gerucht
Oranje = Klein gerucht

PLOEGINUIT
Soudal Quick StepTurner (Ineos)
Milesi (Movistar)

Lanhove (Flanders)
Desal (devo)
Savino (devo)
Valjavec (devo)
Schoofs (devo)

Soenens (devo)
Vansevenant (Lotto)
Pedersen (UNO X)

Hayter
Landa
Schachmann
Svrcek
Lotto IntermarchéMolano (UAE)
Vansevenant (Quick Step)
Dewulf (Decathlon)
Madouas (FDJ)
Penhoët (FDJ)

Bouwman (Jayco)
Donie (devo)
Cuylits (devo)

Driesen (devo)
Eeman (devo)
Vaneeckhoutte (devo)
De Lie (Tudor)
Van Eetvelt (NSN)
Slock (Bahrain)
Zimmermann (Lidl/Red Bull)

Veistroffer (FDJ)
AlpecinGarcia Cortina (Movistar)
Van Uden (PicNic)
Groves (Tudor)
 
Misschien nog Corsus naar Lotto erbij zetten?
Lanhove naar QS was toch al redelijk zeker leek me?

De enige reden dat ik Lanhove in oranje heb gezet, is omdat het maar een verhaal is van 1 bron (wel geloofwaardig) en er dan een verlenging die gepland stond (Eenkhoorn of Van Gestel bijvoorbeeld) niet kan doorgaan (want anders te veel renners), of één van de jongeren die genoemd is, toch bij de devo moet blijven.

Over Corsus, dat is voor Lotto devo + de veldritploeg, dus hoort er niet bij.
 
Groves én De Lie naar Tudor blijft toch ook wat gek.
Dan wil je als Groves zijnde meer je eigen kans krijgen en dan ga je naar een ploeg die net hetzelfde type sprinter aantrekt.

Want een rampzalig seizoen draait die trouwens. 7 puntjes en 1350e op pcs 😮
 
Groves én De Lie naar Tudor blijft toch ook wat gek.
Dan wil je als Groves zijnde meer je eigen kans krijgen en dan ga je naar een ploeg die net hetzelfde type sprinter aantrekt.

Want een rampzalig seizoen draait die trouwens. 7 puntjes en 1350e op pcs 😮
Kan er niet veel aan doen wel.

In Portugal dacht ik lead-out voor Philipsen ?
En dan gevallen in eerste voorjaarskoers en kniepijn
En dan in de giro ook direct gevallen
 
Ik had wat tijd dus eens even een update gemaakt van de belangrijkste of interessantste geruchten rondom de drie Belgische WT ploegen

Groen= Sterk gerucht
Oranje = Klein gerucht

PLOEGINUIT
Soudal Quick StepTurner (Ineos)
Milesi (Movistar)

Lanhove (Flanders)
Desal (devo)
Savino (devo)
Valjavec (devo)
Schoofs (devo)

Soenens (devo)
Vansevenant (Lotto)
Pedersen (UNO X)

Hayter
Landa
Schachmann
Svrcek
Lotto IntermarchéMolano (UAE)
Vansevenant (Quick Step)
Dewulf (Decathlon)
Madouas (FDJ)
Penhoët (FDJ)

Bouwman (Jayco)
Donie (devo)
Cuylits (devo)

Driesen (devo)
Eeman (devo)
Vaneeckhoutte (devo)
De Lie (Tudor)
Van Eetvelt (NSN)
Slock (Bahrain)
Zimmermann (Lidl/Red Bull)

Veistroffer (FDJ)
AlpecinGarcia Cortina (Movistar)
Van Uden (PicNic)
Groves (Tudor)

Word je warm van de inkomende transfers van de Lotto?
 
Word je warm van de inkomende transfers van de Lotto?

Als ja Madouas op zijn 2022-2024 niveau krijgt is dat geen slechte transfer.
Penhoët als die nog groeimarge heeft vind ik dit ook een leuke transfer.

Maar ik vrees dat beide niet meer hebben wat ik vraag
De uitgaande zijn voor Lotto wel stevige aderlatingen.

het is te hopen dat wat ze hebben zitten (Widar, Berckmous ,De schuyteneer, Gualdi ) hun opwaartse progressie doorzetten.
 
Molano, Penhoët en Vansevenant zijn de mannen die top 10 finishes moeten halen voor punten in een verschillende koersen. Madouas is toch een schim van zichzelf tegenover zijn topjaren. Als die goedkoop is snap ik de gok wel.

De vraag is vooral, gaan die nog een echte kopman hebben? Neem aan dat ze er vanuitgaan dat Widar zich gaat doorzetten.
 
Word je warm van de inkomende transfers van de Lotto?

Nee, maar dat ga ik waarschijnlijk nooit meer warm worden van Lotto transfers. Ze kunnen geen echt goede renners meer halen in het moderne wielrennen. Zelfs topsprinters kiezen blijkbaar nu om 2e of 3e keus te zijn bij een rijke ploeg.

Je moet dus creatief zijn en dan zijn het transfers die misschien goed kunnen uitdraaien. Molano is bijvoorbeeld wel gewoon snel, en als je die goed uitspeelt kan dat wel gewoon een puntenkanon zijn, en voor Lotto is dat belangrijk. Bij UAE reed die veel rittenkoersen, bij Lotto zal hij waarschijnlijk meer uitgespeeld worden in eendagskoersen, ook kleinere.

Vansevenant zal een grote aanwinst zijn, als hij in goede doen is. Maar dat is bij hem ook niet zo vaak. In de heuvelklassiekers is hij dat meestal wel. Hij is een beetje de vervanger van Van Eetvelt, maar we moeten eerlijk zijn, die laatste is toch wel van een stuk hoger niveau als hij fit is.

Madouas beoordelen is onmogelijk als je het loon niet kent. Die zal goedkoper zijn dan dat hij ooit geweest is, neem ik aan. Hij brengt wel welgekomen ervaring, en was dit jaar nog vrij constant in de kasseiklassiekers, zonder uitschieter weliswaar. Warm ga je van zo iemand niet worden (tenzij hij zijn oud niveau terug haalt), maar ik denk dat hij overal de ploeg wel sterker maakt. Als Widar bijvoorbeeld goed zou doen in grote ronde, gaat hij er wel veel aan hebben, want hij volgt altijd heel lang in bergritten.

Dewulf is ok, ik heb het wel voor hem, maar hij is niet per se beter dan Slock bijvoorbeeld. Over Penhoet zijn er ondertussen wat tegenstrijdige berichten, zullen dus zien of hij daadwerkelijk komt, ik ben niet echt een fan van dat soort type sprinters eerlijk gezegd. Bij Lotto hebben ze al een heleboel snelle mannen voor kleinere koersen, De Schuyteneer, Menten, Kockelmann, Grisel, ... Ik heb liever een klimtype extra.

Die jeugdrenners hebben allemaal hun kwaliteiten. Het zijn geen supertalenten, maar wel profwaardig (bij Donie is dat afwachten want die is al 2 jaar niet fit geweest eigenlijk). Bijkomend voordeel is dat 3 ervan heel goede vrienden zijn van Widar. Potentieel belangrijk om hem goed te doen voelen binnen het team.

Kortom, het zijn allemaal renners waar iets voor te zeggen valt. Het kan goed uitdraaien, maar qua kopmannen zal het altijd een verzwakking zijn. De punten van De Lie gaat niemand evenaren, en het potentieel van Van Eetvelt om in de WT en grote rondes etappes te winnen heeft ook niemand imo. Er zal vrees ik te veel druk komen op Widar (die dan nog eens niet goed ondersteund zal zijn).
 
Als ze Widar iet of wat willen ondersteunen zullen ze toch iets van klimmers moeten binnenhalen.
Een Vansevenant kan die man zijn, maar de vraag is hoe hij effectief in dienst zal presteren en welke afspraken er gemaakt zullen zijn.
Ik kan me inbeelden dat hij ook graag kopman zal willen zijn, en in een lotto anno 2027 heeft hij ook dat recht.

Ik zie Widar ook gewoon vertrekken, de Vuelta zal al een stuk zijn marktprijs bepalen.

En wat met Berckmoes, toch ook een man die hen aan punten helpt en een sterk renner is. Zullen ze hem kunnen houden?
 
Laatst bewerkt:
Gelukkig dat niet alle renners bij UAE, Bora en Lidl kunnen gaan rijden :smile:

Om ronderenners te halen (of houden) moet er veel meer omkadering zijn, logisch dat ze daar het onderspit delven. Maar voor Lotto moet het financieel toch nog mogelijk zijn om een écht goeie sprinter te halen. Een type McEwen. Die kon dan kiezen om een halve Giro te rijden en weer verder naar de Tour. We hebben het er al over gehad maar dat een Meeus naar Lidl zou gaan om Pedersen en Milan te vervoegen, dat begrijp ik niet. Is toch meer dan sprinter genoeg om zijn eigen kans te krijgen.
Ik kan me moeilijk voorstellen dat hij bij Lidl meer gaat verdienen als wat De Lie had bij Lotto. Kan natuurlijk goed zijn dat Lotto die smak geld niet wil geven aan een Meeus. De Lie was jong en had aantrek in Vlaanderen en Wallonië. Wat natuurlijk niet vaak voorkomt.
 
Ik kan me moeilijk voorstellen dat hij bij Lidl meer gaat verdienen als wat De Lie had bij Lotto. Kan natuurlijk goed zijn dat Lotto die smak geld niet wil geven aan een Meeus. De Lie was jong en had aantrek in Vlaanderen en Wallonië. Wat natuurlijk niet vaak voorkomt

En De Lie scoort 2500 UCI punten per jaar (mensen onderschatten dat nog altijd), dat is het dubbele van Meeus. De Lie kost Lotto bijna 2M per jaar, dat zouden ze natuurlijk nooit aan Meeus geven. En Logisch ook, echt wel een beetje onverantwoord. Meeus is goed, maar wat hij bij Lidl gaat verdienen is waarschijnlijk compleet overdreven. En dat geldt helaas voor vele renners die bij die superrijke teams gaan rijden.
 
En De Lie scoort 2500 UCI punten per jaar (mensen onderschatten dat nog altijd),

Een goeie de lie rijd top 10 van de uci ranking er zijn letterlijk geen 10 betere renners dan de lie. Toch vanuit punten bekeken. En dat is dan nog met bijna elk seizoen een zwak tegenvallend voorjaar.
 
Lanhove naar QS was toch al redelijk zeker leek me?

Volgens HLN is dat rond, maar zal die eerst een jaar voor de devo rijden. Zal natuurlijk gewoon met de profs mee rijden, maar mag dan geen WT koersen rijden. Vreemde keuze van Lanhove zelf imo als hij ook interesse had van andere WT ploegen. Da's op die manier nauwelijks een vooruitgang.
 
Volgens HLN is dat rond, maar zal die eerst een jaar voor de devo rijden. Zal natuurlijk gewoon met de profs mee rijden, maar mag dan geen WT koersen rijden. Vreemde keuze van Lanhove zelf imo als hij ook interesse had van andere WT ploegen. Da's op die manier nauwelijks een vooruitgang.
In realiteit gaat die natuurlijk met de WT ploeg mee en zullen ze die misschien dan in de kleinere koersen uitspelen als "devo". In realiteit is dat gewoon een extra WT renner.
 
In realiteit gaat die natuurlijk met de WT ploeg mee en zullen ze die misschien dan in de kleinere koersen uitspelen als "devo". In realiteit is dat gewoon een extra WT renner.
Zal dan inderdaad wel vooral met de WT-ploeg rijden maar mag natuurlijk geen World Tour koersen rijden. Ongetwijfeld is het dan een 1+2 contract want anders is de keuze helemaal onbegrijpelijk.

Lanhove was nog een profiel dat bij Lotto niet had misstaan, spijtig.
 
Terug
Bovenaan