Dat klopt, maar op het moment dat de inflatie écht hard zou dalen (dus sterk dalende indexcijfers, met daaropvolgend negatieve inflatie), dan wil ik toch wel nog eens zien wat ze bij het sociaal overleg zouden doen.Persoonlijke mening? Of heb je daar een bron voor?
Want in het verleden is negatieve indexatie toch ook al een probleem gebleken en hebben ze ipv loonsverlagingen, uitstel gedaan van volgende positieve indexaties tot de lonen/indexaties weer klopten.
Sowieso zit dat er nu niet direct meer aan te komen, gezien de inflatie momenteel ook andere sectoren dan energie treft en je dus een minder sterke daling zal hebben in de toekomst en een negatieve inflatie meer en meer onwaarschijnlijk lijkt.