Kleine Beursfeiten

Komt goed. Hij wil nu al geen moeite doen en gewoon poepen, en zijn openingszin is 'hoeveel ist'. Hoeveel succes gaat die hebben op een datingapp denk je? Een gratis datingapp of eentje van $500, de resultaten zullen wel wat gelijklopen, en je mag eens raden wat die resultaten dan zouden zijn.
De 500 VIP, is dat geen hoeren in bijberoep enabler?
 
Na lang meelezen op dit beurstopic toch maar beslist om me te registreren. (En ja, ook ik ben gevolgd in een aantal van de succesvolle tips die hier geplaatst zijn.)
Wat me opvalt is dat sommigen hier heel overtuigend een investment case kunnen brengen en dat anderen dan toch enkele red flags kunnen spotten in die case. Iets waardoor ik ondertussen al heel wat heb bijgeleerd van dit topic.

Nu zit ik zelf met zo'n case die ik wil voorleggen. En het is niet zomaar een ideetje. Ik zit er nl. zelf al in voor 20% van port (van 6 cijfers).
Mijn aarzeling om me te registreren en dit te posten komt neer op het feit dat het niet fijn is om erop gewezen te worden dat je fout zit. Maar goed, liever sneller dan later gewezen worden op je fouten - dus laat die red flags mbt de case maar komen ;-). Zo leren we er allemaal weer uit.

Case: Permanent TSB (IE00BWB8X525)
-Ierse bank, nog voor 57% eigendom van de staat
-Market cap; 1B & FY verwachte underlying profit: 180M
-Uitstekende P/B value <0.5 & prima P/E (als je puur rekening houdt met underlying profit: +- 5.5). Ter vergelijking, de 2 grote broers (AIB & Bank of Ireland) zitten aan een P/B van rond de 1 (= het dubbele!)
-Terug profitable na paar jaren negatief (dit kan al een red flag zijn...), maar je kan de bank nu niet echt meer vergelijken met de bank een paar jaar geleden (zie hieronder)
-Recent Ulster bank assets (value: 6.75B) gekocht met +- 5% discount
-Na vertrekt Ulster & KBC zijn er nog maar 3 banken over in Ierland. Dit verslapt enerzijds de concurrentie, met hogere interest margins op lange termijn als gevolg, en bovendien zal dit de organische business (acquisitie) van de overblijvende stimuleren zonder dat hier ook maar 1 euro is voor uitgegeven (de assets an sich zijn wel gekocht, maar alle new business (new loans, new deposits, fees op accounts) moet nu naar 1 van de 3 banken, waar het vroeger 5 banken waren). Van de 3 banken is Permanent TSB het kleine broertje. Voor de staat is het van levensbelang dat die 3e bank goede staat blijft verkeren om te kunnen concurreren met de 2 grote broers.
-Overname deel van Ulster business zorgt voor diversificatie in business (nu ook assetmanagement & SME business) wat voor cross-sell mogelijkheden zou moeten zorgen
-Ondertussen al qua mortgages marktaandeel van 23% (en dat terwijl het een marketcap heeft van 1/10 van de 2 grote broers)
-Recent nog maar raised guidance voor FY results. (concurrent AIB trouwens al ieder kwartaal de guidance verhoogd, toont toch dat er geld geraapt wordt in de markt)
-Ierland als enige land in EU met goede BBP vooruitzichten (+5%)
-Permanent TSB heeft kleine, beperkte, straightforward business. Geen complexe structuren.
-Er is nog geen dividend (wat mogelijks drukt op de shareholder appetite?)
-Ierland staat sinds crisis nogal "hostile" tov banken. Recent (Oktober) toch ook weer verhoging bankentaks (al is dat voor mij een teken dat er vet op de soep komt?)
-Permanent TSB zit met proportioneel meer fixed mortgages in vergelijking met de concurrentie: ze hebben nl. maar 16% "tracker Mortgages" -> volgt de ECB rentes. In tijden van raises zijn dat soort van mortgages de grote winstmachines, lijkt me. Maar dat soort van mortgages lijkt me ook risicovoller op lange termijn. Dus weet niet goed wat soort van waarde ik best kan plaatsen op deze info.
-De staat bouwt zijn belang af (recent nog 10% in Juni '23) -> het goede nieuws was dat de plaatsing van deze aandelen (via accelerated bookbuilding) over-subscribed was. (er was meer vraag van institutionele beleggers dan dat er aandelen te koop werden aangeboden). Het lijkt me dat als een overheid zijn belang afbouwt, dit de prijs drukt. Er komen nl. veel aandelen op de markt. Theoretisch zou dit de onderwaardering kunnen verklaren, MAAR; ook bv. concurrent AIB is nog deels eigendom van de staat (iets minder dan 50%), en daar is de P/B ongeveer het dubbele. Dus hier zorgt die verkoop van aandelen door de staat NIET voor zo'n prijsdruk. Met andere woorden; dit is geen verklaring voor de onderwaardering?
-Earnings & profits stijgen, maar bij Ulster deal worden er ook werknemers & branches overgenomen -> Costs OPEX + 21 YoY (maar dat lijkt mij best OK aangezien hun volledige business met een derde groeit en ze zo meer schaalvoordelen hebben)
-Voorbije jaren redelijk wat kosten mbt digitalisatie. Die grote transformatie lijkt nu afgerond waardoor daar toch op de korte & middelange termijn verdere cost savings mogelijk zijn?

De case lijkt mij dus aantrekkelijk (anders had ik er niet ingestapt). Ik ben mij ervan bewust dat er elders in de wereld aantrekkelijkere aandelen zijn, maar ik kan onmogelijk alles zo in-depth bestuderen. Benieuwd naar jullie feedback :)

TLDR: Waarom heeft Permanent TSB als 1 van de 3 overgebleven banken in Ierland een P/B value die maar de helft is van grote broers AIB & Bank of Ireland? Zitten we met een ondergewaardeerd aandeel of zijn er teveel red flags?
Origineel idee, welkom :-)

Je hebt zelfs overlapping met mijn portefeuille, dat vind ik altijd sympathiek :-P

Die bank check ik later eens, teveel kwartaalrapporten en transcripts momenteel.
Banken zijn namelijk... moeilijk.
Veel hangt af van het trackrecord van het management en hun risico gedrag.
 
Gasten die 10k per maand verdienen en sloeries willen scoren en ermee willen stoefen tegen andere 10k verdieners ?
Waarom sloeries?

Het is gewoon Tinder maar je krijgt top visibiliteit, krijgt de 'beste' kandidaten voorgeschoteld door het algo, ook al ben je zelf een lelijke aap.

Dus als geld niet veel uitmaakt, dan is dat een no brainer.

Je hebt niet noodzakelijk een app nodig voor hetgeen wat tinder doet .:p
Juist...
Doet mij denken aan 'men zou beter wat gaan sporten ipv ozempic te kopen, ergo waardeloos product.'

En waarom zijn er dan 800k betalende users minder in één kwartaal? 5 à 10% van betalende users. Puur wegens "slechte economie"?
Ik denk moeilijke apres covid comparables + prijsverhogingen US waardoor men initieel zegt 'dat doe ik niet, dat is teveel' maar uiteindelijk toch terug komt + weekly subscriber systeem dat afliep (nog 1 of 2 kwartalen).

Hinge groeit bv. 35%.

Goed, het is vrij goedkoop, maar nog geen no-brainer.
 
Hoe zit het met de groei van revvity? Ik kan deze moeilijk opmaken met de covid/inflatieperiode.

Dat is moeilijk te bepalen aangezien covid er tussen zit en de Perkin Elmer spin off van vorig jaar.

Maar ze spelen in dezelfde markt als Biorad, Thermo, Agilent, en consoorten. Hun producten zijn niet specifiek beter of slechter dan anderen. Het zijn gewoon andere producten. Die markt groeit, behalve dit jaar blijkbaar.
 
ING - wat mis ik om de daling te verklaren
Als reden wordt in analyses verwezen naar (iets) lager dan verwachte netto rente-inkomsten en (iets) hogere kostenstijging (6pct)

Doet me trouwens denken aan de dag dat KBC een tijdje geleden aankondigde dat ze 1.3B gingen inkopen. Nieuws waar iedereen op zat te wachten...en hup naar beneden.
 
Laatst bewerkt:
Origineel idee, welkom :)

Je hebt zelfs overlapping met mijn portefeuille, dat vind ik altijd sympathiek :p

Die bank check ik later eens, teveel kwartaalrapporten en transcripts momenteel.
Banken zijn namelijk... moeilijk.
Veel hangt af van het trackrecord van het management en hun risico gedrag.
De reden voor onderwaardering in mijn ogen is nochtans duidelijk. 57% goverment owned betekent dat minderheidsaandeelhouders eigenlijk niks kunnen betekenen en de hoofdaandeelhouder denkt in functie van de mensen niet de aandeelhouders zelf.

Dat de staat zijn stake afbouwt is goed maar als de hoofdaandeelhouder zijn aandeel afbouwt zal je altijd met onderdrukte prijzen zitten.

Ideaal instapmoment is als de staat klaar is met afbouwen.

Nu dat gezegd zijnde, banken staan over het algemeen laag natuurlijk met de stijgende rentes.
 
De reden voor onderwaardering in mijn ogen is nochtans duidelijk. 57% goverment owned betekent dat minderheidsaandeelhouders eigenlijk niks kunnen betekenen en de hoofdaandeelhouder denkt in functie van de mensen niet de aandeelhouders zelf.

Dat de staat zijn stake afbouwt is goed maar als de hoofdaandeelhouder zijn aandeel afbouwt zal je altijd met onderdrukte prijzen zitten.

Ideaal instapmoment is als de staat klaar is met afbouwen.

Nu dat gezegd zijnde, banken staan over het algemeen laag natuurlijk met de stijgende rentes.
Is er officieel iets van nieuws dat de staat daar effectief zijn belang gaat afbouwen?
 
Ik zoek nog eentje om te kopen, blue chip met onderwaardering.
Iemand citigroup in port? Goedkoop momenteel...
Rio tinto ziet er ook niet slecht uit.
 
Laatst bewerkt:
De reden voor onderwaardering in mijn ogen is nochtans duidelijk. 57% goverment owned betekent dat minderheidsaandeelhouders eigenlijk niks kunnen betekenen en de hoofdaandeelhouder denkt in functie van de mensen niet de aandeelhouders zelf.
Dat begrijp ik, echter was een gelijkaardig percentage state-ownership ook van toepassing bij AIB, de grote broer wiens assets dubbel gewaardeerd worden (P/B v 1 ipv 0.4). Als state-ownership dus de grote boosdoener is voor de waardering, waarom telt dit dan wél voor Permanent TSB en waarom niet voor AIB? (er moet dus ofwel een ander groot verschil zijn, ofwel is hier bij PSTB effectieve onderwaardering).

Ter info, vrij recent is state-ownership van AIB afgebouwd tot onder 50%.

s er officieel iets van nieuws dat de staat daar effectief zijn belang gaat afbouwen?
In juni laatste beweging. Bij concurrent AIB is het belang in juni afgebouwd tot onder 50%. Lijkt er dus goed op dat ook PSTB op korte termijn ditzelfde traject zal volgen (naar meerderheid private ownership).
 
Als ik al ergens naar tech kijk, is het een Snow of Bill, maar prijs mag nog gedeeld door 3, dus beatings moeten nog wel even doorgaan.
Prijs van Bill is gedeeld door 3 sindsdien.

@Racing_Genk Quid Bill?
Vond ik nog een interessant bedrijf, serieus afgestraft afgelopen dagen.
Nog 30% of zo eraf en ik zou zowaar kunnen beginnen kopen.
30% eraf after hours...

Maar geen capaciteit om te kopen en wat betere dingen gekocht ondertussen.
 
Ik zoek nog eentje om te kopen, blue chip met onderwaardering.
Iemand citigroup in port? Goedkoop momenteel...
Rio tinto ziet er ook niet slecht uit.
Citi is altijd goedkoop tov andere banken omdat die een super direct track record hebben met een slecht management. Ik blijf er van weg ondanks de waardering.
 
Die iPhone is echt wel een beest voor Apple- maar is dat ook geen zwak punt vraag ik me af?

Op basis van de beperkte groei de laatste kwartalen, twijfels over verkoop in China, p/e van 30 …. dijk van een bedrijf maar het is echt wel duur.
 
Laatst bewerkt:
Terug
Bovenaan