Vandaag is het officieel de kortste dag. Binnen een uurtje, straks om 10u20, gebeurt de winterzonnewende en is het gedaan met het korten van de dagen, en worden ze weer langer. De eerste stap richting de zomer en het einde van de grijze kwelling. Desondanks zal de zon tot nieuwjaar elke dag toch nog wat later opkomen (8u42 vandaag, 8u45 op 1 januari). Maar ze zal vanaf morgen wel telkens later ondergaan. Omdat de winst van het later ondergaan vanaf morgen al elke dag groter is dan het verlies door het nog later opkomen, worden de dagen toch nog ietsje langer de komende week.
Na wat zon gisteren, staan we aan het begin van alweer een nieuwe donkere periode, met voor de komende 3 dagen minder dan 1 uur zon verwacht in Ukkel, en weeral 15 mm neerslag erbij.
Zoals het er nu naar uitziet komen we in de laatste week van het jaar weer onder invloed van hogedruk en zou volgens de modellen een en ander droger en zonniger moeten verlopen. Natuurlijk, inzake "zonniger" weten we ondertussen al wat de waarde daarvan is. Nu, een oudejaarsavond die eens NIET stormachtig is met 15 graden zou al een hele verbetering zijn tov de laatste jaren.