Ik snap iets niet
Situatie: je betaalt alles met jouw BV rekening, maar sommige kosten zijn maar voor 50% aftrekbaar of minder (bv dure hybride wagen). Boekhoudkundig kan jouw boekhouder wel zeggen dat je eindigt met xxx euro maar dat kan op de rekening veel minder zijn als je veel 50% aftrekbare kosten hebben. Klopt dat?
Je eindigt bv effectief met 20K op de BV rekening en moet 20% belastingen betalen (denk je) en houdt dus 16K over (denk je)
Maar omdat je zoveel 50% aftrekbare kosten hebt, eindig je boekhoudkundig op 40K ipv 20K en moet je 8K VB betalen.
De boekhouder zegt dan doodleuk: je eindigt met 40-8 = 32K (boekhoudkundig goed resultaat)
maar in werkelijkheid hou je op jouw rekening 20 - 8 = 12K over (wat toch zuur aanvoelt vergeleken met de officiële cijfers)
Kan dit gebeuren in sommige gevallen?
Jouw cijfers beweren dat je eindigt op 32K maar in feite staat er maar 12K op de BV rekening. Kan dit?
Deels aftrekbare kosten is enkel voor de belastingen hé, die kosten blijven wel 100% in je resultatenrekening zitten!
Voorbeeldje:
Je hebt 10,000€ omzet (verkoop).
Je hebt 3000€ 100% aftrekbare kosten
Je hebt 2000€ 50% aftrekbare kosten.
Er staat 5000€ (winst) op je rekening.
Echter moet je nu niet op 5000€ vennootschapsbelasting betalen, maar op 6000€ (want er is 2000€ die je maar 50% mag inbrengen).
Je eindigt dus (bij 20% vennootschapsbelasting) met 3800€ op je rekening (5000-1200 belasting).
En dat is ook wat de boekhouder je zal zeggen, je eindigt met 5000€-1200€ = 3800€.
Waarom zou die in godsnaam zeggen dat je met 6000€-1200 = 4800€ eindigt? Je balans moet kloppen hé, in een boekhouding moet er exact evenveel geld op de rekening staan als wat je boekhouding zegt dat erop staat!
Het is niet omdat je een percentage niet mag aftrekken, dat je daar geen rekening mee houdt hé.
Hopelijk moeten we aan jou nooit het principe "afschrijving" uitleggen, dan ga je je helemaal rijk cijferen, en toch geen geld op je rekening zien staan





