22 jaar is toch ook geen leeftijd voor euthanasie omwille van psychisch lijden, vind ik. Beter dan zelfmoord, maar toch.
Over de onomkeerbaarheid van psychisch lijden valt te discussiëren.
Als ge nu al van uw 10 jaar kampt met een zware depressie, uitbehandeld zijt en niks helpt, dan eventueel.
De kans bestaat dat iemand zich dan toch bedenkt of dat de depressie overgaat.
Er was na de aanslagen in Zaventem ook zo'n geval van euthanasie geweest:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Euthanasie_van_Shanti_De_Corte#:~:text=Shanti De Corte (Wilrijk, 11,luchthaven van Zaventem in 2016.
Ik vind het toch moeilijk om te zeggen dat, 6 jaar na de aanslagen, er geen enkele kans op verbetering meer mogelijk is. Zeker als zij ervoor dan min of meer psychisch gezond was (op hyperventilatieaanvallen na dan).
Euthanasie bij zulke jonge mensen voor psychisch lijden zou alleszins enkel mogen toegelaten worden in zeer uitzonderlijke gevallen.
Ik vind dat nog iets anders dan iemand van 45 die al 30 jaar depressief is (en al vele behandeltrajecten achter de rug heeft, en dan zegt dat het genoeg geweest is), of een bejaarde die vindt dat hij opgeleefd is.