Energieleveranciers

Stijging per maand is gelukkig nog te dekken met de index. Ik ga precies wat geruster slapen. :laugh:

Ervaring leert mij dat ik meestal hierin verkeerde beslissing pak, dus ik verwacht dat de gasprijs nu ineen gaat stuiken. Good for you! Tis graag gedaan.
 
Toch een paar ‘misvattingen’ uit de wereld helpen:

-er werd gediscussieerd over variabele contracten en of de prijs voor het kwartaal of tijdens het kwartaal berekend werd. Wel, beiden zijn mogelijk. Mensen spreken over ‘vast’ versus ‘variabel’ zonder te beseffen dat een ‘vast’ tarief altijd op dezelfde manier werkt, maar er een brede waaier is aan ‘variabel’ tarieven die allemaal op een andere manier berekend worden. Welk variabel tarief het goedkoopste is? Dat weet je niet op voorhand.

-stellingen als ‘de prijs zal nog stijgen want het stookseizoen moet nog beginnen’ of ‘na de winter moet de prijs wel dalen’ zullen niet per se correct blijken. In een normale situatie zijn er een aantal price fundamentals die voor zo’n effect zorgen (al is die summer/winter spread, want daar hebben jullie het over, historisch maar een paar euro per MWh). In het kort: élk stukje nieuws over Rusland, élke unplanned outage in de Noorse velden, élk event op de LNG-markt, zal nu veel meer invloed hebben op de prijs dan het effect van zomer versus winter.

Ik acht de kans ook groot dat optifix voor september ook al een prijsverhoging gaat krijgen (maar dat is een gok, geen zekerheid)

Ik garandeer je dat optifix in september een pak duurder zal zijn dan optifix in augustus. Ook kunnen ze op elk moment beslissen een bepaalde tariefformule niet meer aan te bieden.


En wat betreft vaste contracten, niet specifiek over Optifix maar dit is een post die ik op 9 september 2021 in dit topic heb gezet. Ik verkondig al jaren het evangelie van de vaste prijs. Toen kon je nog overal een beetje een vaste prijs krijgen.
Vast of variabel, ik verkondig hier al enkele jaren dat je best een vast contract voor 3 jaar neemt. En switcht naar een ander vast contract voor 3 jaar wanneer de marktprijs daalt, en rustig blijft zitten wanneer de markt stijgt. Ik hoop dat er toch een paar mensen hier mijn advies hebben opgevolgd.
 
Ik heb gisteren ook maar ingetekend op Optifix voor gas en elektriciteit nadat ik zag wat ze voorstelden als voorschot voor mijn comfyflex : om en bij de 900 euro per maand, compleet van de pot gerukt hun voorstellen...
 
Zouden er bij Luminus nog geen Alarmbelletjes afgaan met hun optiflix.
Of hebben die nog zoveel voorraad en zekerheid ingebouwd
 
Zouden er bij Luminus nog geen Alarmbelletjes afgaan met hun optiflix.
Of hebben die nog zoveel voorraad en zekerheid ingebouwd
Die komt nergens (positief) naar boven in simulaties en bij De Inspecteur op Radio 2 was het ook overduidelijk dat dat tarief stilgezwegen moest worden precies.

In mijn omgeving heb ik er ook genoeg proberen te overtuigen om naar vast te gaan, maar 'hun variabele' staat toch nog oh-zo laag.

Volgende afspraak december-januari met die kennissen ;-)
 
Voor die paar BG'ers....

De rest van de Belgen neemt variabel want goedkoper, ge zijt zot om ne vaste te pakken!
Gohja, ik zit hier ook in de twijfel fase.
De meerprijs die ik nu zou betalen (x2 in mijn geval) is dat op termijn wel degelijk goedkoper.
Kzit nu aan 60-70€/mnd met het variabel tarief. Met optifix aan 144€.
Mss win ik de komende maanden voorlopig nog het verschil (144-70€=74€..is effe heel simplistisch berekend, want ik weet dat de variabele nog aant stijgen is). En met 74€ "gewonnen", kan ik wel weer een "gratis" maand overbruggen tov Optifix.
Moeilijk uit te leggen in een tekst wat ik bedoel:rofl:

Verbruik: 600 dag, 750 nacht en 3000kwh gas.
 
Gohja, ik zit hier ook in de twijfel fase.
De meerprijs die ik nu zou betalen (x2 in mijn geval) is dat op termijn wel degelijk goedkoper.
Kzit nu aan 60-70€/mnd met het variabel tarief. Met optifix aan 144€.
Mss win ik de komende maanden voorlopig nog het verschil (144-70€=74€..is effe heel simplistisch berekend, want ik weet dat de variabele nog aant stijgen is). En met 74€ "gewonnen", kan ik wel weer een "gratis" maand overbruggen tov Optifix.
Moeilijk uit te leggen in een tekst wat ik bedoel:rofl:

Verbruik: 600 dag, 750 nacht en 3000kwh gas.
Denk niet dat Optifix momenteel 2 keer duurder is dan je variabele 🙈. Jammer dat velen niet beseffen dat die tarieven van variabele die ze te zien krijgen achter lopen 🙈. Denk dat iedereen met variabel contract naar vast gaat overschakelen als de prijzen fors gedaald zijn, en de variabele tarieven duurder geafficheerd staan dan de vaste door het feit dat de tarieven van variabel achter lopen 🤔.
 
Ik ga ook overstag gaan voor optifix, enkel voor gas (12760 kWh).
Met zonnepanelen en terugdraaiende teller is er geen vuiltje aan de lucht op dit moment voor elektriciteit.

Wat een bende kuddebeesten zijn we hier :crazy:.
 
De optifix van 2j krijg je enkel als je de linkt hebt naar die pagina. In de tariefvergelijker en op vergelijkingswebsites tonen ze enkel de formule van 1j.


Daar staat toch letterlijk 2 jaar?
Dat kreeg ik dus nergens te zien, behalve op jouw link. Alles wat ik vond was comfy en comfy +.
Alvast een bericht gestuurd naar de klantendienst om te wijzigen naar optifix.
 
Maar zelfs met die optifix gaat de verwarming 2 graadjes minder hoor. Staat bij ons continue op 22. Zal 20 worden deze winter en ons wat warmer kleden.
 
Terug
Bovenaan