Voorbeeld PHEV in cafetariaplan:
Opmerking: auto’s zonder tankkaart, nog afzonderlijk te voorzien via zelfde cafetariaplan!
Looptijd 48 maanden
18.000 km
- Mercedes CLA 250e AMG line: 660 eur budget te voorzien per maand. Optiebudget 1400 eurootjes.
-Opel Astra 1.6 Gsi line: 660 eur budget te voorzien per maand. Optiebudget 1600 eur
-VW Golf 1.4 style: 680 eur budget te voorzien per maand, optiebudget 3600 eur.
25.000 km
-mercedes cla 250e AMG: 720 eur budget te voorzien per maand. Optiebudget 580 eur (!).
Dus voor bv die 18k per jaar aan km: 660 per maand budget te voorzien, tankkaart erbij van bv 125 eur = 9420 eur budget te voorzien op jaarbasis.
VAA 132 eur
Budget cafetariaplan bestaat uit eindejaarspremie en bonus (verhoogd met patronale bijdrages factor x1,27).
Zoals jullie zien : een dure aangelegenheid. Opties zijn heel beperkt om te kiezen.
In die 18.000 km op jaarbasis zitten trouwens de woon-werk km ook in.
Heb je bv elke dag 30km woon werk, 220 werkdagen, mag je er nog 11.000 km mee doen.
Dat is toch niet serieus te noemen?
Auto’s via cafetariaplan hebben hun beste tijd gehad denk ik!
We zullen samen de berekening is maken voor die A250e.
Dus daarvoor moet jij op jaarbasis 12*(720+125)= 10.140€ voorzien. Daar trekken we de patronale bijdrage vanaf kom je op 7984€ uit.
Stel je laat dit uitkeren dan betaal je daar eerst 13,07% RSZ en dan 50% bedrijfsvoorheffing, dan kom je dus uit op 3470€ op jaarbasis.
De CLA250e kost kaal 48k, dus laat ons gewoon dit bedrag nemen. Oké laat ons dus zeggen dat je deze wagen koopt en een afschrijving kent van 15k op 3 jaar (heel optimistisch maar goed, we bewijzen hier een punt).
Dus per jaar verliest de wagen 5000€ van zijn waarde.
Hey maar veerhip dat is meer dan dat jij op jaarbasis voor die wagen betaalt in uw cafetariaplan? En dit is puur afschrijving en nog geen verzekering (+1000€ per jaar) of benzine?
Is dat niet raar want je zegt net dat dit niet voordelig zou zijn, of was uw assumptie misschien dan fout?
Dat is altijd een slecht plan geweest, omdat je letterlijk uw eigen geld in de wagen van uw werkgever steekt ...
Ik neem aan dat je ook niet uw eindejaarspremie opgeeft voor een beter laptop...
Waarom zou dat altijd al een slecht plan geweest zijn?
Dat is niks anders dan andere bedrijven ook doen, met die uitzondering dat je bij een cafetariaplan de vrije keuze hebt om het te doen of niet te doen.
Bij andere bedrijven trekken ze al een brutobedrag af en ben je verplicht een wagen te kiezen. Ook dat is met uw eigen geld, ook dat is niet een wagen die van u is.
Wat is dan volgens u de betere optie? Zelf een wagen kopen en geconfronteerd worden met het feit dat dit op alle vlakken duurder is?
Ik maakte net de berekening, je start daar al met drie handicaps aan die aankoop. Ten eerste hoest je al RSZ op voor dat bedrag, dan moet je bedrijfsvoorheffing betalen en als laatste kan je geen gebruik maken van de patronale bijdrage. Dus voor hetzelfde product kom je nooit goedkoper uit.