Archief - Starten met fotografie

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Lethall

Legacy Member
Ik ben al een hele tijd geïnterreseerd geweest in fotografie, en ik wil er nu ook eens mee beginnen, maar ik heb enkele vragen.

1) Wat is een goede camera om mee te starten als je op een heel beperkt budget zit? Daarmee bedoel ik ergens rond de 150-200euro. Ik weet dat deze vraag hieronder al gevraagd is door andere mensen, maar dat zijn mensen die overstappen naar een andere camera en een groter budget zitten.

2) Op dit moment is het allemaal wat overweldigend wat er allemaal bij komt kijken, want ik ben dus volledig nieuw erin, dus ik start van 0, ik moet alles leren over de camera zelf (om een voorbeeld te geven, als iemand zegt ISO, dan heb ik nog niet echt een idee wat het nu exact is), tot compositie, nabewerking etc.
Wat zou een goede manier zijn om hiermee te starten, wat is het belangrijkste en waar begin ik het best?
En zijn er degelijke boeken omtrend deze onderwerpen, of bijvoorbeeld een boek gericht op beginners dat al deze onderwerpen behandeld?
(en ik leer liever via een boek dan random tutorials op internet).

Mr.Pee

Legacy Member
Misschien vind je voor die prijs ergens een tweedehands Canon Eos 350 met kitlens, dan zit je zowiezo wel goed, zéker als beginner.

Er zijn verschillende boeken specifiek gericht op die canon!

fireflymr

Legacy Member
Yo de Youri :)

Dikke ², ik wil er ook mee starten, mijn budget is 200-300 :p

SweetEmmaRose

Legacy Member
Zoek zeker een toestel waar ge de settings zelf kunt veranderen naar uw goesting, da ge ni alles op automatisch moet trekken, want zo leerde niks natuurlijk.
Qua basisbegrippen zijn er wel een paar goeie sites die da uitlegge. Gewoon eens rondzoeken ws staat er ergens wel een pdf of iets online. (keb er zelf een als ge wilt dak die doorstuur ofzo, maar kzou eerst eigenlijk zien da ge uw toestel hebt er der wa mee oefent :))
Een paar dinge leerde zelf door gewoon met uw instellingen te spelen, als ge dan de technische uitleg ook wilt dan zijn er online meeeeer dan genoeg dinge die u daarbij kunnen helpe :)

Start anders een een thread op aankoopadvies op voor uw toestel, bekijk die links en namen al eens en zoek wa tweedehands

Xo0

Legacy Member
Er zijn boeken genoeg in de winkel die daarover handelen.. Bijna elk boek dat over fotografie gaat overloopt alle basisbegrippen. En met dat budget zou ik ook geen compact (kleine camera) gaan halen, maar zoals gezegd een tweedehands Canon EOS 350D of Nikon D40.

Omdat je hier gemakkelijk kunt experimenteren met de instellingen.. Ook al zullen ze je misschien in de winkel willen wijsmaken dat je deze zaken ook met een compact kan, laat je niet van je stuk brengen..

fireflymr

Legacy Member
Ik heb juist een D40 met de hele circ + boek op de kop kunnen tikken voor een heel mooie prijs ^^

fireflymr

Legacy Member
euhm SD kaartje ;) Maar er is nen andere ook geïnteresseerd, en hij is de prijs aant opdrijven :(
Maar met een beetje geluk kan ik er morgen om :)

Matt.

Legacy Member
:D das nu ni een "heel circ" é een SD-kaartje. :p
Anywa, good luck, 'k hoop da ge hem morgen hebt voor een schappelijke prijs. :)

fireflymr

Legacy Member
Ben dus nog steeds op zoek -.-
Nu, ik kan er een, een Nikon D40 2de hands met nog een jaar garantie, kopen voor € 250, terwijl deze nieuw 320 kost. Is dit een goede prijs voor een 2de hands toestel?

wouter_dc

Legacy Member
Imo te duur. Hangt er natuurlijk vanaf hoeveel die gebruikt is, wat voor staat. Maar ik zou er geen 250 aan geven :p Misschien zijn er nog extra's bij? (objectieven, rugzak, ...)

fireflymr

Legacy Member
Ja, toestel alleen. Maar voor 'slechts' 300 euro krijgt ge er een tas bij :ironic:

Deze heeft nog meer dan 2 jaar garantie én u krijgt een cameratas en microvezel doekje te samen t.w.v. 35 euro erbij.

Ik vind het ook te veel voor een toestel dat nieuw rond de 300 zit, maar zogoed als alle toestellen op 2dehandssites en forums gaan voor véél weg...
Zal dan nog maar wat wachten :)

Edit: Ziet er goed uit matthi ^^

Stabby

Legacy Member
Ik hoor iedereen zeggen dat je met een compact niet kan wat je reflex wel kan, maar ik zie niemand zeggen waarom? Zou een compact niet voldoende zijn om je weg een beetje te vinden, en pas naar iets beter gaan als je erachter komt of fotografie echt iets voor je is?

Ik overweeg ook een beetje de wereld van fotografie te verkennen, maar ik heb er absoluut niet veel voor over tot ik zeker weet dat het iets voor me is. Een miskoop kan het dan zeker niet zijn, want zo'n compact cameratje is altijd wel handig.

Iemand suggesties? Ik heb al een SD-kaart van 8GB, ik wil dus wel zeker een SD-kaart slot.

DieselPower

Legacy Member
De tijd tussen het drukken om de foto te nemen en het nemen zelf alleen al... Enorm irritant imo. Op een dslr kunt ge meerdere lenzen bevestigen en ge kunt alles instellen/bewuster mee spelen/werken.

Matt.

Legacy Member
Als 't een deftige compact is, cava nog. Bij de meeste kun je echter neits instellen waardoor het eerder geluk is als je een goeie foto hebt.
Beperkte creativiteit dus, toch wel een van de belangrijkste dingen!

m-be

Legacy Member
sd-cardslot zal geen probleem zijn, tegenwoordig proppen ze die ondingen overal in.

Brecht

Legacy Member
ikzelf heb een 350D met kitlens en 1GB cf kaartje kunnen kopen voor 170€, hier. kzou die site eens in het oog houden, als ge sjans hebt komde iets tegen in uw prijsklasse.

Stabby

Legacy Member
matthi_182 zei:
Als 't een deftige compact is, cava nog. Bij de meeste kun je echter neits instellen waardoor het eerder geluk is als je een goeie foto hebt.
Beperkte creativiteit dus, toch wel een van de belangrijkste dingen!

Ik vraag me af of de gemiddelde beginner zich zo ergert aan de mindere kwaliteit. Als je wat ervaren bent is dat natuurlijk wel een belangrijk punt. Wat ik graag zou doen is me wat meer verdiepen in de techniek eerder dan de kwaliteit. Eens ik dan weet of het iets voor me is, kan ik een grotere investering maken en houd ik er een compacte camera aan over (altijd handig).

Ik heb eens in Saint-Emilion een paar foto's getrokken met een oude camera (3MP, ook al zegt het aantal MP niet veel) waarvan het scherm kapot is en ik vond het resultaat toch niet zo slecht:

http://i41.tinypic.com/2w6ujpe.jpg
http://i40.tinypic.com/2qxautz.jpg
http://i42.tinypic.com/dz9r2f.jpg

Maar het gaat hem meer om het feit van foto's leren trekken die er niet uitzien alsof gelijk welke normale toerist die zou trekken. En daarvoor vind ik de kwaliteit van bovenstaande foto's nog wel voldoende, terwijl de ervaren fotograaf daarvan eerder zal walgen.

wouter_dc

Legacy Member
Ja... Een resolutie van 700x500 pixels. Dat zegt ook niet veel he. Probeert die allereerst eens te printen? Veel zal er niet overblijven van uw goei 3MP kwaliteit.
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan