Nee als je over 2 jaar gemiddeld op 7% per jaar wil uitkomen dan moet je dus na 2 jaar uitkomen op 1,07 * 1,07 = 1,1449 * startbedrag.Maar om gemiddeld op +7% uit te komen, moet het niet +21, maar +14 zijn. (=738)
En het eerste jaar begint met -7% dan zal 1.07 * 1.07 = 1.1449 = 0.93 * 1.23 en zal je dus uw 2de jaar 23% winst halen.
Ja en op de postieve jaren zal je een postief effect hebben en zal die meerwaarde ook nog eens beginnen compound interesten opleveren terwijl jij er maar een vast bedrag uit haalt en dan ontstaan een positieve spiraal. Dat heft elkaar dan op. Tenzij je dus "direct veel pech hebt en geen geluk".Het probleem als uw gemiddelde opbrengst ongeveer gelijk loopt met uw levenskost, is dat bij de negatieve jaren effectief aan uw kapitaal zit te knabbelen ipv aan de meerwaarde en dat je een procentuele hogere stijging nodig hebt om dat goed te maken (als uw waarde 50% zakt, heb je erna een 100% stijging nodig om terug op hetzelfde bedrag te zitten). Hierdoor zakt uw gemiddeld rendement, en je hebt net dat gemiddeld rendement nodig om altijd uw levenskost te bekostigen. En zo krijg je een negatieve spiraal.
Om dat in te dekken kan je er beter ietsje minder uithalen dan de winsten die je maakt daar heb je gelijk in ja, zie ook tabelletje hieronder.
Laatst bewerkt:


