Kwartfinale zouden velen al tevreden mee zijn hoor. Dat is niet iedereen gegeven. En er zullen topteams zijn die kwartfinale niet halen. Dat zijn er maar acht die dat doen en ik weet niet of België bij de beste acht teams op het WK hoort (al zitten ze er heel dichtbij als dat niet het geval is).
Duitsland, Brazilië, Argentinië, Frankrijk, Spanje, Portugal, Nederland en Engeland zijn er al acht. Dus al bij al mag je dan tevreden zijn dat je al die acht vermijdt als wij de groep winnen tot in de kwartfinale en verder de logica gerespecteerd wordt (wat natuurlijk niet het geval zal zijn, elk toernooi heeft zijn verrassingen).
Daarbij een Turkije of VS evt. in de 1/8ste finale kan al vrij verradelijk zijn. En met die beste derde zal je ook wat geluk moeten hebben want dat kan even goed al een Senegal of een Ivoorkust (of als die het beter doen dan derde plaats Noorwegen, Ecuador enzovoort) zijn.
Wij komen tegen een beste derde uit de volgende groepen: A/E/H/I/J. En daar zitten zowel de groep van Argentinië (met Algerije en Oostenrijk), Frankrijk (met Noorwegen en Senegal), Duitsland (met Ivoorkust en Ecuador) bij. En uit groep H verwacht ik gewoon dat de beste derde niet doorgaat als Spanje en Uruguay die twee wedstrijden wint en met een vrij goed doelpuntensaldo tegen Kaapverdië en Saudi Arabië. Dus dan moet je al hopen op Groep A of een Spanje die het laat afweten (dat voor meerdere redenen goed zou zijn).