The Odyssey

Als het allemaal om dat grote scherm te doen is kan je ook gewoon wat dichter gaan zitten in een digitale IMAX dan lijkt dat even groot. 😅 Krijg je ineens ook meer en betere kleuren, hoger contrast, geen krasjes, stofjes en andere mankementjes, gemakkelijker bereikbaar, meer plaatsen op meer tijdstippen en goedkoper!

Het enige dat je mist is een klein beetje beeld onder en bovenaan het scherm maar je krijgt wel een stuk meer te zien tegenover gewone filmzalen. Ergens jammer dat die IMAX exclusiviteit zoveel succes heeft want het laat filmhuizen zien dat we bereid zijn meer te betalen voor meer beeld. Cinema is al duur genoeg verdorie. Dat ze is gewoon de hele film in alle zalen laten zien.

Ook ergens jammer dat ze terug dat 4:3 formaat van vroeger pushen. Je gaat thuis ook een projector nodig hebben omdat in iet of wat deftig grootte te kunnen zien. Dan zit je daar met een 70 inch tv en verlies je de helft van het beeld en zit je gelijk vroeger terug naar zo'n klein vierkant schermpje in het midden te zien. 😅
 
@Tinufiel Welk is de "hardste" film dat ze al hebben gezien? Zelf toch ook wel verschoten hoe fel de film ging. Vooral één bepaalde scene die iedereen wel voor ogen heeft. Als ze Gladiator en de LoTR trilogy hebben gezien zit ge wel goed denk.. dit gaat daar net een beetje over. Maar thematisch niet zo ver verwijderd.

Nu, 12 en 14 met een ouder is denk ik wel a-ok. Maar mijn neefkes en nichtje die zijn afgeschermd door een te strenge moeder zou ik dat al niet moeten aandoen. Kinepolis of bijna eender welke cinema laten kinderen onder begeleiding altijd wel toe ongeacht de leeftijd.

Goh, euh, de Venom films denk ik, alle Harry Potters die misschien op't einde ook wat edgy waren. 2 seizoenen Stranger Thjngs, alle Indiana Jones films. Denk dat dat het zo wat is.
 
Ik weet niet of het in alle imax-posts hier benoemd werd, maar ik zag zonet een filmpje waarin het spiegelsysteem werd uitgelegd dat werd gebruikt om de acteurs toe te laten elkaar nog te kunnen aankijken met die gigantische camerabehuizingen. Heel interessant om eens op te zoeken.
 
Op VTM Nieuws vertelde Matt Damon in een interview over de spiegel en dat die camera quasi op zijn gezicht zat, het is een ervaring.

intro-1783084425.webp
 
Laatst bewerkt:
Da's net te doen. Zo heb ik hem ook gezien. Zelfs rij 3 gaat nog. Helpt ook dat het geen Michael Bay/Guy Ritchie film is waar de camera soms een eigen personage is.
 
Ook geweest naar gewone versie.

Top film wel bepaalde acteurs waren wel niet goed gecast.

En wat stond het geluid gigantisch luid in Kinepolis Brugge :o

Ook wel jammer van de muziek vond ik niet waw. Geen 1 liedje dat me bij blijft.
 
En zeggen dat de beste films dwz IMDB Top250 gelukkig nog niet te veel last heeft van de formaatstress. Waarschijnlijk is er geen enkele die een score 9 gaat krijgen obv het formaat.
 
Goh, euh, de Venom films denk ik, alle Harry Potters die misschien op't einde ook wat edgy waren. 2 seizoenen Stranger Thjngs, alle Indiana Jones films. Denk dat dat het zo wat is.
er is imo 1 scene die wat freaky is
Circe scene met de varkens
echte gore is er niet bij

als ze die films & series gewoon zijn, moet ge hier geen schrik voor hebben
 
Ticket gekocht voor Brussel op 20/08 ; vrij centraal maar wel op rij 4 ...

Is dat nog te doen of is dat té veel vooraan ?
Het is limiet, zat op rij 4 stoelen 7 en 8 dus niet in het hoofdcompartiment. Ik zou wel geen 2 rijen lager willen gaan zitten zijn eerlijk gezegd. Sweet spot zou rij 8 zijn dus zeker als je centraal zit ga je goeie plaatsen hebben...

Voor alle twijfelaars, niet twijfelen, als je al wat kent en /of geïntrigeerd bent in Griekse mythologie : you're gonna have a field day.

En toch om één of andere reden ga ik geen re-watch doen in de cinema. Vreemd, ik weet het, maar zo ervaar ik het
 
Is de film ook de moeite zonder de imax ervaring ? Zit het verhaal sterk in mekaar? Is een lange film, te lang mss?

Ik heb de film zonder imax bekeken en ik vond het een top ervaring.

Het verhaal bestaat natuurlijk al een tijdje ;), maar de pacing van de film zit zeer goed!

In de cinema vond ik het wel wat lang, maar dat komt eerder door dat mijn rug pijn begint te doen na 2uur, de film zelf was vlot genoeg.
 
Zou het ook in Imax willen gaan zien in Brussel en de kinderen zijn ook redelijk gemotiveerd maar die zijn nu 12 en 14 jaar. De oudste doet Latijn-Stem dus is sowieso al geïnteresseerd door de teksten. De film is 16+. Is dat een "Netflix 16+" rating of is het echt niet voor kinderen jonger dan 16?

Weet zelfs niet of ze zouden binnen mogen als we gaan.

Film heeft quasi niks van gore (wat ik persoonlijk een klein nadeel vond). Nachtmerries gaan ze er sowieso niet aan overhouden.

Ik zat toen ik 6 was met mijn grootmoeder in de cinema naar Jurassic Park te kijken. 😀
 
Bij ons was er in ieder geval geen pauze.

Zeer goeie film, ik geef hem een 9! Maar euh, zijn er nog mensen die hem ontzettend luid vonden of was dat enkel hier in Sint-Niklaas? Want ik heb verschillende momenten gedacht: ik hoop dat ik hier geen hoorschade ga aan overhouden...

Ik ga hem waarschijnlijk binnenkort nog eens zien met een andere vriendengroep en zou bijna geneigd zijn oordopjes mee te nemen.
 
Bij ons was er in ieder geval geen pauze.

Zeer goeie film, ik geef hem een 9! Maar euh, zijn er nog mensen die hem ontzettend luid vonden of was dat enkel hier in Sint-Niklaas? Want ik heb verschillende momenten gedacht: ik hoop dat ik hier geen hoorschade ga aan overhouden...

Ik ga hem waarschijnlijk binnenkort nog eens zien met een andere vriendengroep en zou bijna geneigd zijn oordopjes mee te nemen.
Nee ook gaan zien in Sint-Niklaas en vond het ook luid, en Pathé is normaal wat rustiger dan Kinepolis. Ik ga dus wss afhaken voor IMAX precies om die reden, da's nog erger..
 
Terug
Bovenaan