Mulan
Well-known member
Ik zou eens kijken hoe de verhouding verloning zit tussen knelpuntberoepen en de beroepen waar geen problemen zijn.
Daar zit geen lijn in.
Ingenieur/programmeur -> knelpuntberoep met hoog loon, weinig profielen beschikbaar die voldoende geschoold zijn.
Opvoeder in de gehandicaptenzorg/ verpleegkundige -> knelpuntberoep wegens fysiek zwaar, veel stress en volcontinu systeem -> gematigd loon
Poetspersoneel/horecapersoneel -> knelpuntberoep wegens fysiek belastend/ redelijk wat onregelmatigheden (in uren of klanten) en hogere kans om als een stuk stront beschouwen te worden. -> relatief laag loon.
Het is niet zo dat het overgrote deel van de knelpuntberoepen te herleiden is tot een laag loon als enige beslissende factor.


