Kleine Beursfeiten

Adobe gaat eventjes 50x 2022 ARR betalen voor Figma, dat zijn 2021 multiples. :oink: Competitive threat moest heel groot zijn geweest.

(400M ARR in 2022, 20B $ acquisitie kost, omzetgroei +-100% en positieve OCF)
Update 2 jaar later:

Inmiddels is hun IPO voor donderdag 40x oversubscribed (aan een mcap van 15B $).

Ik zie ze op dag 1 vlotjes boven de 20B $ of zelfs 25B $ gaan, markt snakt naar nieuwe IPO's. Metrics zijn ook wel indrukwekkend, >40% groei aan bijna 1B $ ARR ondertussen. Achteraf misschien goed dat ze toen niet konden verkopen aan Adobe, daarbovenop ook nog eens 1B break-up fee gekregen.
 
Update 2 jaar later:

Inmiddels is hun IPO voor donderdag 40x oversubscribed (aan een mcap van 15B $).

Ik zie ze op dag 1 vlotjes boven de 20B $ of zelfs 25B $ gaan, markt snakt naar nieuwe IPO's. Metrics zijn ook wel indrukwekkend, >40% groei aan bijna 1B $ ARR ondertussen.
Ik zag ook ergens een screenshot passeren dat bedrag dat Amerikanen aan margin-calls hebben uitstaan op record-highs staat...

Fear & Greed index staat toch "maar" op 68 momenteel: https://edition.cnn.com/markets/fear-and-greed?utm_source=hp
 

Volgens Google wordt dat ook gedaan om liquiditeit te hebben - te kunnen leveren en arbitrage trading.

Maar blijkbaar effectief meeste short selling, we zullen wel zien zeker - het meest uitgeleende aandeel is hier Moury Construct, gevolgd door een ETF: MSCI Europe en Roularta - de vergoeding was het hoogst voor Tubize - zal met Trump te maken gehad hebben denk ik.

Ga me er niet zot door laten maken in elk geval, zelfs BRK en Ageas zijn al een paar keer uitgeleend.
 
Klopt, Weinergarten zijn ego is groot. Er was die mogelijke Wiz merger in 2023 maar dat werd (o.a) ook door te grote ego's opgeblazen. Jammer, want die combinatie had veel potentieel.

Maar is ondertussen dus zowel door Crowdstrike als Wiz op zijn plaats gezet. Hopelijk beseft hij nu eindelijk dat het als stand-alone moeilijk wordt. Ze zullen hun deals wel winnen maar ze gaan zoveel moeten uitgeven aan R&D / Sales om competitief te blijven, dat de margins altijd ondermaats zullen zijn.

Ik heb af en toe een positie in SentinelOne (gewoonlijk na iedere serieuze afstraffing), maar de voornaamste reden is dat ze met hun goed product altijd wel een overnemer moeten kunnen vinden als ze openstaan voor een sale, dus dat is mijn downside protection. Want de returns zullen niet komen van de free cash flow's..

SentinelOne groeit wel degelijk iets sneller dan Crowdstrike. 32% vs 29% in 2024 en 23% vs. 20% in Q1 2025. Maar in absolute cijfers worden ze inderdaad weggeveegd.
Palo Alto ziet blijkbaar meer heil in Cyberark dan in SentinelOne.
Zomaar eventjes $25 miljard op tafel gelegd.

Is de window of opportunity zo stilaan niet aan het sluiten voor $S?
Ik hoop dat dit nieuws de board eindelijk wakker schudt.

_________________________________________________________________________________________________

EDIT:
Te midden van de UNH miserie elders wel iets meer geluk gehad.
Mijn Wingstop (en Chipotle) puts begin deze week verkocht met mooie winst. En vandaag plots $WING +26% na een beter dan verwachte ER. Dodged a bullet.
Zonet een nieuwe put positie ingenomen: 1x Jun26 $360P voor $54.
Aandelenkoers as we speak $364.
Thesis is simpel: een restaurantketen met negatieve same store sales growth die tegen een P/S van 15 noteert. Ze openen wel nieuwe restaurants gelijk zot, maar de impact daarvan (% gezien) zal met de tijd afzwakken. 1 minder kwartaal en/of een consumer slowdown aan de horizon en de koers implodeert opnieuw.
Theoretische estimated returns van de nieuwe put bij verschillende koersen hieronder:

1753884677925.png


Wel jammer dat ik Starbucks ($SBUX) heb gemist bij de open. Stond +6%. Was een mooie short mogelijkheid. Nu al terug gezakt naar -2%. Je moet er soms snel bij zijn...
 
Laatst bewerkt:
Van de mogelijke trade war/tariffs gaat HDSN dan weer wel serieus kunnen profiteren. We kwamen eerder al tot de vaststelling dat massale buitenlandse import de prijzen van HFC en vraag naar reclaimed HFC drukt. You can connect the dots. Aandeel is volgens mij ook serieus geimpacteerd door eindejaars tax loss selling want de koers slaat gewoon nergens meer op. Bedrijf draait prima en genereert zelfs met lage grondstofprijzen nog steeds massa's FCF.

Absoluut Fernando's Top Tip 2025. Als die stonk in 2025 geen double digit return haalt krijgt iedereen hier volgende kerst een paar Crocs cadeau.
Certified Fernando top tip Hudson Technologies (HDSN) sterk richting Q2 earnings vanavond met +52% YTD momenteel. De prijsstijgingen zijn er dus effectief gekomen zoals reeds duidelijk werd in Q1. Nu het cooling season op gang is gekomen dus spannend om te kijken wat de impact is geweest op de winstgevendheid. Vanwege hun cash hoard en de versnipperde sector denk/hoop ik ook dat ze verdere M&A targets op het oog hebben. Dan kan het soms snel gaan. Lijkt mij een bedrijf dat immuun is voor de hele geopolitieke situatie en zelfs baat heeft bij meer industriële activiteit/investeringen in de VS. Koeling blijft ook een structurele groeitrend, ze hebben een ijzersterke balans en de buybacks. Een zeldzame stonk die altijd immuun is gebleken voor mijn chronische paperhands-ontsteking, en samen met Alphabet een van de weinige successen dit jaar.

Deze middag nog een kortstondige (en bescheiden) ATH gezien, maar drie uur later heeft er plots iemand beslist dat Solvay toch 5% minder waard was dan toen. Dus stranden we na een dik halfjaar met absurde portfolio-activiteit op... +1,4% YTD 🤡 Wel nog iets beter dan de -0,4% voor de benchmark, maar met wat pech is dat om 22:15 ook niet meer waar.

Was tijdens earnings call. Er zal daar iets gezegd zijn.
Ik heb geluisterd en ik twijfel tussen twee dingen. Het ging op dat moment (begin op 0:58:59) over het % soda ash dat boven spot price wordt verkocht o.w.v. contractgaranties. Vervolgens nog wat over de marktdynamiek/China inventories en voorzuitzichten soda ash. Toen viel de comment "we don't see signs that it could recover in H2". Ofwel was dat ondanks de winstwaarschuwing, publicatie Q2 vanmorgen en alle andere publiek beschikbare info nog steeds niet ingeprijsd, ofwel hadden een paar institutionelen ook zo genoeg van dat verschrikkelijke Franse accent van die CFO dat ze hun posities gewoon dumpen en de opvolging van het aandeel gestopt zijn.
Nu goed, wat gedaan ermee? Zoals de meesten wel weten zit de (Europese) chemie al sinds 2022 in uitzonderlijk zwaar weer. Dat Solvay nog steeds vrij oké marges en cashflows weet te draaien en op basis daarvan vrij goedkoop staat is dus imo een plus voor het aandeel. Ik vind het nonsense vergeleken met sommige sectorgenoten. Solvay is een marktleider in al zijn activiteiten, het is dus gewoon wachten tot de chemie uit deze bottom-of-cycle kruipt. Het enige structurele gevaar dat ik zie is dat industriëel soda ash op LT niet competitief blijft met trona. Beleid van de EU (emissierechten/koolstoftaksen) speelt ook een grote rol in dit verhaal (bicarbonaat productie stoot veel CO2 uit). Glazenbolmaterie dat. Wat ik wel zwart op wit heb staan is dat het o.b.v. de slotkoers nu aan >6% netto dividend staat. Als de koers binnen 3 jaar op €32,2 staat heb je 10% CAGR op je investering. Soit, onder de €28,35 blijf ik desnoods de rest van het jaar gewoon bijkopen.

Ook vanavond komt Tenable (NASDAQ: TENB) met Q2 resultaten. Het is de marktleider in vulnerability management, een (schijnbaar) niet-sexy onderdeel van cybersecurity, met Qualys en Rapid7 als voornaamste concurrenten. In tegenstelling tot beurslievelingen Crowdstrike, Palo Alto, etc. noteren die bedrijven niet aan torenhoge multiples met excessieve SBC. In tegendeel, we zitten bij die namen aan all-time-low waarderingen. VM is tegenwoordig schijnbaar geen grote prioriteit meer voor bedrijven, en wordt op sommige vlakken technologisch voorbijgestreefd/redundant met andere softwarepaketten. Bij concurrent Rapid7 is dat het best zichtbaar, daar is de omzetgroei zelfs bijna gestagneerd, volgens mij ten voordele van Tenable. In vergelijkingen (bv. Gartner) komen ze er meestal als beste uit. De omzet bij Tenable groeide in Q1 nog 11% en de vooruitzichten zijn gematigd positief, met een enorme install base als baseline en nog veel ruimte voor margin expansion. Omzet is 96% recurring en ze hebben amper nettoschuld. Lijkt mij op termijn ook een uitstekende kandidaat voor overname of buyout (denk aan een Constellation Software), vanwege het grote verschil in waardering tov de meeste sectorgenoten.

Daarnaast vanavond ook nog terug ingestapt in Novo Nordisk aan $50. Is historisch altijd gewaardeerd als een zeer kwalitatief bedrijf (lees: hoge multiples), momenteel te koop aan ~10x de winst voor 2027. Ik ben geen farmaseut (pun intended), maar volgens mij is dit vooral een sentimentskwestie en een mooie kans om een quality bedrijf te kopen met een deftige margin of safety.

Dan rest enkel nog Crocs... maar dat verdient nog een aparte post.
 
Het jeukt weer om mn NVDA te verkopen. Ongezien wat mij dat al in return heeft opgeleverd. Moeilijk om bij te houden met de fractionele sells en rebuys maar mijn originele positie staat iets van +1330% en reken daar bv bij dat ik dit jaar nog aanzienlijke posities precrash had verkocht en heb de volledige sellwaarde heb teruggekocht aan 97/118.

Miljaar, had ik bij het instappen maar een erfenisje van 100-200k ofzo klaarstaan, ik was inmiddels bijna klaar om op pensioen te gaan.

Enkel leuk in het geval de erfenis kwam van een onbekende verre tante uit het buitenland natuurlijk. :unsure:

EDIT : Even gekeken met wat ik ben ingestapt toen en wat ik nu nog heb, ik sta +2101% op die basis. Als ik vandaag de dag voor een aandeel nog eens zo een conviction heb als toen én het bijhorende succes kan evenaren hebben we toch al aan vakantiebungalow in de Ardennen over 5 jaar.
 
Laatst bewerkt:
Palo Alto ziet blijkbaar meer heil in Cyberark dan in SentinelOne.
Zomaar eventjes $25 miljard op tafel gelegd.

Is de window of opportunity zo stilaan niet aan het sluiten voor $S?
Ik hoop dat dit nieuws de board eindelijk wakker schudt.

Klopt. Als je kijkt naar potentiele overnemers:

PANW: Komende 2 jaar handen vol met Cyberark regulatory approval & integratie
Google: zullen eerst Wiz regulatory approval willen alvorens een andere overname in de sector te overwegen. Strategisch zou het wel ergens een fit zijn, combinatie Mandiant + Wiz + SentinelOne
MSFT: Defender is goed genoeg voor hun bundling strategie.
CRWD: Geen reden om S over te nemen. De klanten-base is interessant, maar wat zouden ze doen met het product als ze zelf een evenwaardig product hebben.
ZS: S is te groot & ZS blijft voorlopig focussen op network security.
FTNT: Ligt te ver van hun core activiteiten

Dan heb je nog een Broadcom & Cisco die ook redelijk wat activiteiten in cybersecurity hebben. Met Carbon Black en Splunk hebben die ook 2 legacy competitors van SentinelOne. Private equity kan ook altijd..

Maar kans lijkt mij nu een pak groter dat ze gewoon stand-alone blijven. Het is niet dat ze niet kunnen overleven he, zal gewoon een software bedrijf zijn met veel dilution, matige winstgevendheid en wellicht weinig duurzame shareholder returns.
 
Laatst bewerkt:
Terug
Bovenaan