in een global setting: inderdaad
in een puur Belgische omgeving met enkel collega's op Belgische payroll niet, want dan krijgt iederen er exact evenveel % bij dus dan vind ik het ook geen opslag
Da's een eeuwen oude discussie waar 't antwoord altijd anders zal zijn naar gelang wiens standpunt je in neemt.
Voor de WG is dit een extra kost, een opslag die ze u MOETEN geven. Ze moeten dat wettelijk wel doen, maar dat veranderd niets aan de zaak.
Dat is in feite een 'cost of living' opslag, maar dat zal hun worst wezen.
Zeker in een internationale context, waar 'den index' gewoon niet bestaat en vele bedrijven zich het niet aan trekken om die 'cost of living' opslagen te geven, maar ook gewoon 'lokaal' hoor. Veel bedrijven die dat niet zien zitten om 10/11% opslag te geven aan iedereen ondanks geen gestegen productiviteit.
Alles integraal door rekenen aan de klant is ook niet altijd een optie.
Als je 't bekijkt van uit ons standpunt,
zijnde als WN neem je dat als vanzelfsprekend dat je dat krijgt & zie je dat niet als opslag meer, maar als 'index' want 'iedereen krijgt het'. Ik krijg ook elke evaluatie als eerste opmerking van 'je hebt al 3% opslag gekregen in januari, dus ...'.
Echter, 't is wel 'verplicht door de staat', maar toch is dit geen 'geschenk' van de staat, noch een belasting bonus of iets dergelijks.
't Is letterlijk uw loon dat stijgt & dus door de WG gedragen moet worden (@infinitum). En dan kom je weer uit bij 't standpunt v/d WG, want hij moet die kost dus dragen (of die dat al dan niet volledig kan door rekenen aan de klant is in feite niet relevant).
Momenteel wordt de indexatie voornamelijk gedreven door de gigantisch hoge energie prijzen natuurlijk. Maar stel dat deze binnen een jaar of zoiets terug zouden kelderen, dan zou je technisch gezien een negatieve indexatie hebben, maar over 't algemeen wel maar weinig bedrijven die dat doen.
Maar moest men dat dan doen, dan zou er even zeer geklaagd worden, dus 't is een discussie die nooit 'gewonnen' kan worden.