Vega
Well-known member
In de praktijk als ik minstens 2 dagen "niet werk". 1 dag is de moeite niet omdat ik in de praktijk nog wel telefoon zal opnemen en mails zal bekijken en desnoods zal antwoorden.Wanneer gebruiken jullie dan wel een out of office, zowel voor interne als externe
Interne kunnen in mijn agenda kijken waarin ik duidelijk vermeld of ik verlof heb, of thuis werk.
Ik zou een out of office kunnen zetten op woensdag omdat ik dan ouderschapsverlof heb, maar ik heb geen functie/opdracht dat iets onmiddellijk moet opgelost worden en niet kan wachten tot later
Als in op verlof ben zet ik wel een out of office in.
Als ik een dag niet "normaal werk" zal er in mijn agenda wel een afwezigheid staan en zal ik in Teams dus ook als bezet/afwezig staan.
Ge zag dit van zo ver aankomen hé


Niet dat ik zo wauw ben en mijn collega's minder competent, maar gewoon omwille van de achtergrond. In het verleden al vaak gedacht: "Ach, had ik maar wat meer versnipperd verlof genomen, dan had ik het nooit moeten overdragen en had ik x of y zélf in de gaten kunnen houden".