contextbinder
Well-known member
Ja, maar soms zijn al veel zaken in de beurzen ingeprijsd en zorgt dit ervoor dat zelfs sombere vooruitzichten, geen of nauwelijks nog impact hebben op de beurs. In zo'n fase kunnen we nu ook (bijna) zitten??
Als Trump straks aankondigt dat ze 20-30.000 manschappen en nog een hoop materiaal gaan inzetten, Kharg bezetten / gebieden of eilanden langs de straat van Hormuz bezetten en dat dit vermoedelijk een paar maand zal duren - dan kunnen we spreken over wat anticipatie op de iets langere termijn, vandaag is er elke dag twijfel want kant letterlijk alle kanten uit. Dus we zitten imo nog mijlen ver van de fase dat sombere vooruitzichten al in in de beurzen verrekend zitten.
Iran zal dan reageren met de middelen die ze nog hebben, ik twijfel er geen seconde aan dat hun capaciteit een grote klap heeft gehad - maar zolang het niet de 100% benadert zal er gereageerd worden. De straat der tranen zal uitgespeeld worden, die drones blijven levensgevaarlijk en stel dat ze wat geluk hebben en ze kelderen 1 of 2 schepen in de straat van Hormuz (veronderstellend dat de VS deze poogt te beveiligen) - die is dan dicht voor ettelijke maanden. Of echt grote schade aan Kharg - ook dat heeft een grote impact, we kunnen ook massaal investeren in Rusland om wat meer olie te leveren (ALS dat al lukt op korte termijn) - Venezuela heeft ook veel - maar duurt jaren om op te schalen. Of Iran die full scale infra in andere golfstaten gaat viseren - kan je dat allemaal beveiligen - onbegonnen werk zolang Iran drones en wat raketten kan afvuren. Dat gat in de bevoorrading kan je niet dichten op een paar maand.
Iran naar het stenen tijdperk bombarderen - dat is perfect mogelijk en klinkt héél mooi en je hebt gewonnen, maar bovenstaande en nog tal van andere risico's en gevolgen, en dat is los van het menselijke aspect.
Of de VS zal moeten scoren met een geniale move, hetzij militair of diplomatisch - anders zijn we met z'n allen de sigaar als dat effectief zwaar/lang escaleert.
.
.
. Maar nogmaals: ik zit nog voor een klein gedeelte short, en ook nog in Petrobras en XDW0.



.