Volg de onderstaande video om te zien hoe je onze site als web-app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Hoeveel sociale woningen zijn er dan ook niet verhuurd aan mensen die gerust op de privémarkt iets zouden kunnen huren aan veel hogere tarieven? Of die een gezinswoning bezetten als alleenstaande? Maar het is een verworven recht denk ik? Er gaat zeer veel steun naar mensen die het niet (langer) nodig hebben.
Wel het punt is dat 500 euro / maand het verschil maakt tussen comfortabel wonen (zoals dat in Meise) of basis wonen (zoals dat in Ninove). 500 euro per maand maakt een verschil... En toch is dat vaak onbereikbaar voor velen. We moeten daar met z'n allen 's bij stilstaan... Het gaat 'm niet om de vergelijking van een hoogwaardig afgewerkt appartement en een opgekalfaterd rijhuisje an zich... Het gaat 'm om de relatieve meerwaarde die een paar honderd euro extra budget kunnen opleveren. Dat is shocking... Voor pakweg 600 euro belanden gezinnen in een veredeld krot terwijl ze voor 1100 in een segment kunnen huren dat wel comfortabel is.Mjah, een gemeubeld en hoogwaardig afgewerkt nieuwbouwappartement in Meise vergelijken met een opgekalefaterd rijhuisje in Ninove: veel meer appelen vs peren kan het niet meer worden natuurlijk.
Juiste link: https://www.immoweb.be/nl/zoekertje/huis/te-huur/ninove/9400/9174503?searchId=602e7391b19e7uw linken zijn dezelfde
An sich niet vreemd.Wel het punt is dat 500 euro / maand het verschil maakt tussen comfortabel wonen (zoals dat in Meise) of basis wonen (zoals dat in Ninove). 500 euro per maand maakt een verschil... En toch is dat vaak onbereikbaar voor velen. We moeten daar met z'n allen 's bij stilstaan... Het gaat 'm niet om de vergelijking van een hoogwaardig afgewerkt appartement en een opgekalfaterd rijhuisje an zich... Het gaat 'm om de relatieve meerwaarde die een paar honderd euro extra budget kunnen opleveren. Dat is shocking... Voor pakweg 600 euro belanden gezinnen in een veredeld krot terwijl ze voor 1100 in een segment kunnen huren dat wel comfortabel is.
In 2019 lag het gemiddelde equivalente huishoudinkomen in het Vlaamse Gewest op 2.317 euro per maand.
Dat maakt inderdaad een verschil. Shocking vind ik dat dan weer niet.Wel het punt is dat 500 euro / maand het verschil maakt tussen comfortabel wonen (zoals dat in Meise) of basis wonen (zoals dat in Ninove). 500 euro per maand maakt een verschil... En toch is dat vaak onbereikbaar voor velen. We moeten daar met z'n allen 's bij stilstaan... Het gaat 'm niet om de vergelijking van een hoogwaardig afgewerkt appartement en een opgekalfaterd rijhuisje an zich... Het gaat 'm om de relatieve meerwaarde die een paar honderd euro extra budget kunnen opleveren. Dat is shocking... Voor pakweg 600 euro belanden gezinnen in een veredeld krot terwijl ze voor 1100 in een segment kunnen huren dat wel comfortabel is.
Zijt ge daar weer met uwen elitaire zever?Zotte huurprijzen:
https://www.immoweb.be/nl/zoekertje/huis/te-huur/ninove/9400/9165901?searchId=602e53d873b47
Toffe, instapklare woning met gezellige living (sic) voor 950 euro per maand.
Voor 400 extra krijg je:
https://www.immoweb.be/nl/zoekertje/huis/te-huur/ninove/9400/9165901?searchId=602e53d873b47
Locatie is alles dus voor een appartement van 80 vkm kan je 1500 euro per maand neertellen:
https://www.immoweb.be/nl/zoekertje/appartement/te-huur/meise/1860/9170788?searchId=602e55458981e
Het laatste mikt precies op goed verdienende mannen van middelbare leeftijd die in een scheiding zitten...
Punt is: in België ligt het verschil tussen comfortabel wonen en de pure basis op een paar 100 euro...
.400 euro klinkt an sich niet veel maar als je het op jaarbasis bekijkt vind ik 4800 euro toch wel behoorlijk wat.Juiste link: https://www.immoweb.be/nl/zoekertje/huis/te-huur/ninove/9400/9174503?searchId=602e7391b19e7
Zelfde gemeente, 400 euro verschil... een wereld van verschil in woonkwaliteit.
+ wtf @ even komen doen alsof 500€ (PER MAAND dan ook nog) niks is. Ja no shit dat dat het verschil is tussen wel en niet kunnen betalen voor het gemiddelde gezin. Allez ik weet zelfs niet tegoei wat terug te zeggen hierover, zo absurd vind ik de stelling![]()

Elitair? Wat een wereldvreemde houding als je 950 euro voor dat huis niet veel vindt? Voor alleenstaanden met een minimumloon is dat rijhuis in Ninove onhaalbaar voor 950 euro... Ik vind dat niet correct en een illustratie van de te zotte vastgoedprijzen. Wat is daar nu elitair aan?Zijt ge daar weer met uwen elitaire zever?
Dus een gerenoveerd rijhuis van 109m² met EPC van 183 (wat eigenlijk best wel goed is voor een huis van die leeftijd) en terras is basis?
En een recenter app van 80m² met EPC 89 is comfortabel?
Geef mij dat huis maar, is meer dan basis en daar kan je makkelijk comfortabel wonen met een gezin met zelfs een kind erbij.
Om nog maar te zwijgen dat je "locatie wel snapt" maar dan wel weer Ninove met Meise zit te vergelijken...
Het gaat hem niet over die €950. Wel wat je de vorige keer een krot noemde en nu afdoet basis & comfortabel. Het is uw verwoording van dat soort dingen dat er voor zorgt dat niemand uw posts serieus pakt. Kijk naar bijna alle replies op die post, bijna iedereen antwoordt daarop en bijna niemand zegt iets over die €950 (wat idd veel is, maar ik ken de buurt daar niet dus weet niet of het correct geprijsd is).Elitair? Wat een wereldvreemde houding als je 950 euro voor dat huis niet veel vindt? Voor alleenstaanden met een minimumloon is dat rijhuis in Ninove onhaalbaar voor 950 euro... Ik vind dat niet correct en een illustratie van de te zotte vastgoedprijzen. Wat is daar nu elitair aan?
Dat kan toch niet de bedoeling zijn van een sociale woning? Je kan dit zelfs ethisch in vragen stellen als je weet dat er nog steeds mensen, voor wie de regeling sociale woning ontworpen, genoodzaakt zijn om woekerprijzen te betalen op de privé-markt. Ik ben het met je eens dat de huizenmarkt aan het ontsporen is. Situaties zoals je die beschrijft zijn de bittere realiteit voor veel gezinnen. We glijden af naar een samenleving met working poor die zich genoodzaakt zien om een te groot deel van hun inkomen te spenderen aan een basis woning of in sommige gevallen aan een - al dan niet veredeld - krot. Inkomens te laag of woningprijzen te hoog? De balans is in elk geval zoek. Mijn opinie: huizenprijzen zijn te hard gestegen in verhouding met de inkomens. Het is niet omdat er een groep mensen zijn die die prijsstijging aankan dat de markt niet ontwricht zou zijn.Het is helaas de norm aan het worden. Onze poetsvrouw is door COVID teruggezet op een 24u werkweek ipv een 38u werkweek, er waren teveel contracten geannuleerd. Die betaalt nu 860 EUR huur per maand voor een huis in Aarschot en had een inkomen van pakweg 1400 EUR + 200 EUR weekendpremies. Haar man zit in den bouw, die was eind 2019 zelfstandig geworden maar die ziet zijn werk zienderogen terugvallen omdat de bedrijven waar hij in onderaanneming voor werkt meer en meer werven uitstellen of stil leggen.
Ze is daar nu uiteraard enorm over aan het stressen, want ze moet verhuizen en ze vind gewoon geen huizen in haar budget (kind + inwonende moeder dus 3 slaapkamers nodig). Alles is 900 a 1000 EUR of duurder en dat gaat echt niet.
Zelfs in de randgemeenten vind ze amper iets, waar het tweede huis van mijn schoonouders pakweg 5j terug nog werd verhuurd voor 550 EUR per maand is de norm voor gelijkaardige huizen nu 800 a 900 geworden (ok, het is ook gerenoveerd geweest met aircoheaters op elke verdieping).
We hebben al mee gezocht om voor haar iets te vinden maar het is gewoon huilen met de pet op, ook al is dit geen dure streek om te wonen.
Ik kan echt goed verstaan dat die mensen het fameus lastig beginnen krijgen in deze tijden en dan ziet ge hoe fucked up die sociale huizenmarkt is.
Ik ken mensen die tijdens hun hogere studies zich op de wachtlijst voor sociale bouwgrond of koopwoningen hebben laten zetten. Meestal viel hun buy option dan tijdens het eerste jaar dat ze werkten, maar dat werd nog berekend op het aanslagjaar dat ze student waren waardoor die woning spotgoedkoop was. Ik spreek over 250-275.000 EUR voor een 3gevel nieuwbouw van rond de 150-160 vierkante meter inclusief grond tegen Kortenberg. Die hebben er de wettelijke termijn in gewoond, dat kot nu verkocht met vlot 100k winst en zijn met die winst iets nieuw aan het zetten. Dat zoiets mogelijk is toont aan hoe fucked up dat systeem is.