Volg de onderstaande video om te zien hoe je onze site als web-app op je startscherm installeert.
Opmerking: Deze functie is mogelijk niet beschikbaar in sommige browsers.
Maar het draait niet om makkelijker. Niemand pretendeert dat het makkelijker is. Het is moeilijker, het duurt langer en je boet in op comfort.Noorwegen is niet te vergelijken. Andere visie, heeft een groot overschot groene energie, exporteert nu veel naar de buurlanden. Daar lachen ze om het afschakelplan dat hier nog altijd bestaat.
We gaan het de komende jaren zien hoe het evolueert. Voor korte ritten is EV zeer geschikt. Voor lange reizen zijn er toch gemakkelijkere alternatieven.
Zoals dus velen al aangaven is dat makkelijk. Misschien eens kijken hoe gij met de auto rijdtWaar is de tijd dat je met 1 tank >1000 km kon doen.
.Awel indeed, ik ga gemiddeld zo 6 keerEn daar draait het uiteindelijk rond, persoonlijke voorkeur. Iemand die nooit gaat skiën die zal daar geen sikkepit om geven. Mensen die 3 keer in het jaar gaan skiën (ja heb een kennis die dat doet) die misschien wel.
. Dus ik stond er wel op nog een diesel te kopen. Die zal ik waarschijnlijk ook privé helemaal oprijden. De volgende binnen 2j zal naar alle waarschijnlijkheid een EV zijn.dit antwoord is naast de kwestie.En ik ga het voor een iX3 niet berekenen, maar voor mijn auto is de optimale snelheid om zo snel mogelijk op je bestemming te geraken 190 km/h, niet zo ver van de maximale snelheid van het voertuig (225 km/h). De gemiddelde snelheid is dan ongeveer 115 km/h inclusief de laadstops.
Maar dat is zuiver theoretisch, en bovendien rijd je echt niet zoveel sneller dan wanneer je 150 km/h rijdt (110 km/h gemiddeld) of 120 kmh (103 km/h gemiddeld)
En 7 uur over 1000 km met een wagen, dat is een kruissnelheid van boven de 150 km/h zonder enige pauze onderweg. Irrelevant, want niet toegelaten.
Dus in principe zou je even kunnen neerschrijven hoeveel keer je stopt en voor hoe lang?Zoals dus velen al aangaven is dat makkelijk. Misschien eens kijken hoe gij met de auto rijdt.
Hier halen we ook met een 520d (grote tank) heel vlotjes >1000km.
. Terwijl ik dat met de brandstofversie wel zou gedurfd hebben.
.abetterrouteplanner gaat je snelheid aanpassen zodat ze optimaal is om de afstand af te leggen. Een tegenwind van 10 m/s, dat is wel echt stevig heh. Dat is net geen 6 Beaufort. Dat is hier al meer dan twee maand geleden.Hier kan je toch wel heel wat parameters ingeven om het verschil te vergelijken tussen ice en ev.
En vooral het verschil tussen winter en zomer.
https://abetterrouteplanner.com/
Net even ingegeven wat een trip naar skigebied zou geven.
-5°C regen onderweg, en tegenwind van 10m/s. Capaciteit bij aankomen 50% en batterijdegradatie van 5%
9u29 rijden en 2u53 laden (7x) voor een totale rit van 12u23min.
Volgens google maps hetzelfde traject doe je er 8u30min over zonder pauze. tel hier nog twee a drie pauzes bij van ene half uurtje en je zit aan 10 uur totale rit.
Dezelfde rit in zomervakantie (25°, droge wegen en effe rugwind genomen@10m/s)
8u33 rijden en 1u29 laden (5x).
Ik verschiet er wel van wat de externe invloeden doen met je totale reistijd.
Ook bizar dat de 'rijtijd' verschilt. Houdt die nu rekening met het trager rijden in de regen? (edit buitentemp beïnvloedt rijtijd)
10m/s is niet zo stevig hoor. Edit tabel F-ed up. kolom 4 is wind in m/s. 36km/h (ik denk dat we dit nog twee dagen geleden gehad hebben)abetterrouteplanner gaat je snelheid aanpassen zodat ze optimaal is om de afstand af te leggen. Een tegenwind van 10 m/s, dat is wel echt stevig heh. Dat is net geen 6 Beaufort. Dat is hier al meer dan twee maand geleden.
Dat is ook het nadeel van met een SUV te rijden, die is veel gevoeliger aan de luchtweerstand.
| Wind | Designation | From Winds | Effect | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| km/h | m/s | Knots | mph | |||
| 0 | Calm | < 1 | < 0,3 | < 1 | < 1 | Nothing |
| 1 | Light air | 1 - 5 | 0,3 - 1,5 | 1 - 3 | 1 - 3 | Diversion of smoke |
| 2 | Light breeze | 6 - 11 | 1,6 - 3,3 | 4 - 6 | 4 - 7 | Contractions of leaves |
| 3 | Gentle breeze | 12 - 19 | 3,4 - 5,4 | 7 - 10 | 8 - 12 | Movement of branches |
| 4 | Moderate breeze | 20 - 28 | 5,5 - 7,9 | 11 - 15 | 13 - 17 | Movement of limbs |
| 5 | Fresh breeze | 29 - 38 | 8,0 - 10,7 | 16 - 21 | 18 - 24 | Movement of small trees |
| 6 | Strong breeze | 39 - 49 | 10,8 - 13,8 | 22 - 27 | 25 - 30 | Movement strong branches |
| 7 | High wind | 50 - 61 | 13,9 - 17,1 | 28 - 33 | 31 - 38 | Movement of trees |
| 8 | Gale | 62 - 74 | 17,2 - 20,7 | 34 - 40 | 39 - 46 | Difficulty in walking |
| 9 | String gale | 75 - 88 | 20,8 - 24,4 | 41 - 47 | 47 - 54 | House damage |
| 10 | Storm | 89 - 102 | 24,5 - 28,4 | 48 - 55 | 55 - 63 | Uprooting of trees |
| 11 | Violent storm | 103 - 117 | 28,5 - 32,6 | 56 - 63 | 64 - 73 | Storm damage |
| 12 | Hurricane | > 118 | > 32,7 | > 64 | > 74 | Devastation |
Je moet de gemiddelde snelheid nemen , niet de piek, wanneer je je dat ingeeft in ABRR. Die korte windstoot gaat echt geen noemenswaardige impact hebben op je verbruik over heel de rit10m/s is niet zo stevig hoor. Edit tabel F-ed up. kolom 4 is wind in m/s. 36km/h (ik denk dat we dit nog twee dagen geleden gehad hebben)
��
km/h m/s Knots mph Wind Designation From Winds Effect 0 Calm < 1 < 0,3 < 1 < 1 Nothing 1 Light air 1 - 5 0,3 - 1,5 1 - 3 1 - 3 Diversion of smoke 2 Light breeze 6 - 11 1,6 - 3,3 4 - 6 4 - 7 Contractions of leaves 3 Gentle breeze 12 - 19 3,4 - 5,4 7 - 10 8 - 12 Movement of branches 4 Moderate breeze 20 - 28 5,5 - 7,9 11 - 15 13 - 17 Movement of limbs 5 Fresh breeze 29 - 38 8,0 - 10,7 16 - 21 18 - 24 Movement of small trees 6 Strong breeze 39 - 49 10,8 - 13,8 22 - 27 25 - 30 Movement strong branches 7 High wind 50 - 61 13,9 - 17,1 28 - 33 31 - 38 Movement of trees 8 Gale 62 - 74 17,2 - 20,7 34 - 40 39 - 46 Difficulty in walking 9 String gale 75 - 88 20,8 - 24,4 41 - 47 47 - 54 House damage 10 Storm 89 - 102 24,5 - 28,4 48 - 55 55 - 63 Uprooting of trees 11 Violent storm 103 - 117 28,5 - 32,6 56 - 63 64 - 73 Storm damage 12 Hurricane > 118 > 32,7 > 64 > 74 Devastation
Ne Polestar 2 kan mij krijgen.
Geven jullie dat eigenlijk ook aan dat jullie die auto niet van plan zijn om te kopen en eigenlijk gewoon een testritje willen scoren?Ga er vrijdag eens mee testrijden. Lijkt me ook wel een leuke wagen. Maar ga vooral eens rijden om elektrisch rijden te ervaren.
Geven jullie dat eigenlijk ook aan dat jullie die auto niet van plan zijn om te kopen en eigenlijk gewoon een testritje willen scoren?
) en nu is de Polestar 2 te testrijden dicht bij huis. Dus neem ik dat aan.Vind hem niet zo mooi nochtans. Er zijn betere alternatieven laat het ons zo zeggen.Ik heb nooit elektrisch gereden (behalve met RC wedstrijdauto's) en nu is de Polestar 2 te testrijden dicht bij huis. Dus neem ik dat aan.
Voor de rest staat die wel degelijk op mijn 'shortlist' om te bestellen na de zomer als dat in het echt een leuke wagen is... Dus mss had ik het slecht verwoord. Had ook iets kunnen boeken dat volledig out of range is, maar dat doe ik dus bewust niet.
Vind hem raar aan de achterkant aan de vensters in elk geval. Maar wil die eerst eens in het echt zien.Vind hem niet zo mooi nochtans. Er zijn betere alternatieven laat het ons zo zeggen.
.De vraag die ik mij gewoon stel is waarom jij voor een EV zou gaan.Vind hem raar aan de achterkant aan de vensters in elk geval. Maar wil die eerst eens in het echt zien.
Ik ga nu gewoon eens rijden en indien goed/mooi, dan is dat een mogelijkheid.
Maar er zijn veel alternatieven. maar wacht nog op de car policy en HR die iets op tijd aflevert is eigenlijk ook wel zeldzaam. Dus mss wordt een bestelling nog wel uitgesteld daardoor. Niet heel erg, ben nog tevreden van mijn VW.
De vraag die ik mij gewoon stel is waarom jij voor een EV zou gaan.
Allez ik zal de vraag ook op mijzelf projecteren.
Persoonlijk zou ik dit niet doen. Reden is simpel, de nadelen die bij een EV komen kijken. En ja deze kan je grotendeels wegwerken, maar als je een keuze hebt voor iets wat die nadelen niet heeft dan lijkt mij dat een betere keuze.
Het vermogen is een voordeel, maar heb je dat nodig? Dank het niet.
Allez om to the point te komen. Waarom zou je niet beter een hybride of een ICE (als dit nog kan) nemen? Ik denk dat je weinig of niks inboet. Want eerlijk gezegd van veel EV’s ben ik toch niet omvergeblazen hoor. Qua uitrusting bedoel ik dan.
Hangt fel af van wat je voor hetzelfde budget kan krijgen he. Kijk naar wat er bij Cronos gebeurt, daar moet je ofwel inboeten tov je huidige wagen, ofwel een hybride nemen (=+- zelfde klasse als wat je ervoor kon nemen), ofwel een EV en dan kan je een klasse hoger nemen dan vroeger.De vraag die ik mij gewoon stel is waarom jij voor een EV zou gaan.
Allez ik zal de vraag ook op mijzelf projecteren.
Persoonlijk zou ik dit niet doen. Reden is simpel, de nadelen die bij een EV komen kijken. En ja deze kan je grotendeels wegwerken, maar als je een keuze hebt voor iets wat die nadelen niet heeft dan lijkt mij dat een betere keuze.
Het vermogen is een voordeel, maar heb je dat nodig? Dank het niet.
Allez om to the point te komen. Waarom zou je niet beter een hybride of een ICE (als dit nog kan) nemen? Ik denk dat je weinig of niks inboet. Want eerlijk gezegd van veel EV’s ben ik toch niet omvergeblazen hoor. Qua uitrusting bedoel ik dan.
De push naar EV is er dan wel.1 ding is bvb dat de firma de tankkaart op hybrides wil beperken, enkel elektrisch laden op zowel hybride als elektrisch zal onbeperkt blijven. Nu zijn de regels daarrond nog niet bekend, maar dit zou mij wel eens kunnen pushen naar EV.
Als de beperking meevalt, dan ga ik sowieso voor hybride.
Maar in mijn gebruik zie ik geen nadeel aan EV. Ik doe sub 1000km per maand...
Hebben een 2de benzine bedrijfswagen en dan nog eens een camionette ter beschikking.
Qua uitrusting, mijn Arteon is ook niet dik aangekleed...
De vraag is wat is die klasse hoger dan?Hangt fel af van wat je voor hetzelfde budget kan krijgen he. Kijk naar wat er bij Cronos gebeurt, daar moet je ofwel inboeten tov je huidige wagen, ofwel een hybride nemen (=+- zelfde klasse als wat je ervoor kon nemen), ofwel een EV en dan kan je een klasse hoger nemen dan vroeger.
Niet officieel, maar als je de lijsten bekijkt komt het daar wel op neer...
Binnen BMW hebben ze de 320e met business pack naast de "instap"-iX3 gezet. Je krijgt dus een hoop extra opties, en een SUV (akkoord, niet iedereen is fan, maar ze zijn wel duurder), en het hogere vermogen. En je levert in op flexibiliteit door het opladen.De push naar EV is er dan wel.
Minder kunnen tanken met uw hybride is ook maar stom natuurlijk. Ligt eraan hoe beperkt natuurlijk. Maar hoe dan ook wil je dat niet.
De vraag is wat is die klasse hoger dan?
Naargelang welke hybrides zou ik toch sterk twijfelen daarover hoor. Een iX3 of een 320/330e ik zou het wel weten.
Zelfs een CLA 250e zou ik durven nemen boven een iX3.
Het aanbod van interessante EV’s vind ik persoonlijk gewoon niet zo groot. Ik heb niks tegen de technologie, allesbehalve zelfs.
Bij ons valt de carpolicy nog af te wachten en wat mijn uiteindelijk budget zal zijn. Ik zit nu in een level dat bestond uit 2 levels, waarbij ik in de laagste zat.De push naar EV is er dan wel.
Minder kunnen tanken met uw hybride is ook maar stom natuurlijk. Ligt eraan hoe beperkt natuurlijk. Maar hoe dan ook wil je dat niet.
De vraag is wat is die klasse hoger dan?
Naargelang welke hybrides zou ik toch sterk twijfelen daarover hoor. Een iX3 of een 320/330e ik zou het wel weten.
Zelfs een CLA 250e zou ik durven nemen boven een iX3.
Het aanbod van interessante EV’s vind ik persoonlijk gewoon niet zo groot. Ik heb niks tegen de technologie, allesbehalve zelfs.
.