Een keertje naar de Schakelbox in Waregem getrokken. Technisch gezien geen volwaardige bioscoop, maar een adendum aan het cultureel centrum De Schakel.
Eigenlijk komt het neer op de Cinéstar, de buurtbioscoop die 'de piramide' werd genoemd, die ze hebben overgenomen en gerenoveerd om extra zalen voor de CC te maken. Ze hebben daar nu dus een leuk zaaltje dat ze gebruiken voor clubconcerten en laagdrenpelige comedy, maar ook nog een volwaardige bioscoopzaal.
Ze programmeren daar wekelijks een voorstelling of twee (maandag en zaterdag), niet het meest recente aanbod..maar als je een paar maand kan wachten tot een film uit de Kinepolis is kan je aan 8 euro dus een vrij recente film gaan checken.
We gingen dus naar Final Reckoning, omdat je de Cruiser toch op het grote scherm zijn ding wil zien doen, en waren aangenaam verrast door de Schakelbox. Wie ooit de Cinéstar bezocht heeft, herinnert zich vast dat het een wat groezelig vuil kot was. De Schakel heeft dat echter knap gerenoveerd met een gezellige kleine foyer en een compacte bioscoopzaal met nagenoeg perfect beeld en geluid. Lang geleden ook dat ik nog zo een aandachtig, stil publiek bij een bioscoopvoorstelling gehad heb.
Ik krijg het gevoel dat die een erg vast ouder publiek hebben waar velen gewoon elke zaterdag naar de film gaan, of dat nu Timotheé Chalamet als Dylan is, een thriller met Cate Blanchett en Fassbender, de nieuwe Wes Anderson of Mission Impossible.