Archief - Veel langer pendelen voor meer loon of niet?

Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.

Susperia

Legacy Member
Lo'kes

Van de werkgever heb ik de mogelijkheid om een nieuwe betrekking te doen in een filiaal verder bij de woonplaats. Een combinatie van auto, trein en bus komt hier aan te pas. Ik zou ongeveer €250 netto per maand meer verdienen. Maar voor € 250 netto meer pendel ik bijna drie uur per dag. Werkgever komt tussen bij openbaar vervoer abo's maar heb geen bedrijfswagen of zo. Nu ben ik ongeveer 40 minuten onderweg heen en terug en dit altijd per fiets. 40 minuten woon werkverkeer zou in totaal nu 3h20 minuten worden. Verhuizen is geen optie ook niet voor m'n vrouw haar werk en we zijn content dat we dit hier hebben gekocht. Wat zouden jullie doen met minder tevreden zijn en dichter bij huis werken of voor meer geld elke dag langer pendelen dus ook veel vroeger opstaan etc ..
Persoonlijk zie ik daar nogal tegenop maar ja velen zeggen dat je voor geld alles moet doen 't is niet dat ik lui ben maar goed jullie begrijpen wel wat ik bedoel.

Sovereign

Legacy Member
Persoonlijk zou ik het niet doen moest het werk even interessant zijn.

glashelder

Legacy Member
Als iemand die zelf op lesdagen 3 uur pendelt: ik zou het nooitnooitnooit doen :p Voor 3 uurtjes les ben ik al 6 uur van huis. Voor 8 uurtjes werk ben je 11 uur van huis...

Exorikos

Legacy Member
Van die 250euro ga je je auto niet kunnen terugverdienen door wat je er extra mee rijdt denk ik.

Tenzij je het geld heel goed kan gebruiken (huis afbetalen ofzo), zou ik het sowieso niet doen. Meer dan 2u extra is echt veel en reken dan nog eens de onberekenbaarheid van het openbaar vervoer bij.

Susperia

Legacy Member
Enig krediet dat wij hebben lopen = hypotheek. Afbetaling van €798per maand vaste rente. Wij komen niets tekort. Nu velen zeggen dat je voor €250 netto meer per maand alles zou doen. Al houd ik ook rekening met extra dieselkosten etc ..

MrKend54l

Legacy Member
Zolang onderweg zijn voor 250euro is het mij niet waard.
Maar ik snap dat voor een extra zakcentje jij het mischien wel zou doen.
Het is puur afwegen, als ik u was zou ik op lange termijn ook proberen dichter bij huis te werken voor meer geld.
Indien dit mogelijk is natuurlijk.

dimio111

Legacy Member
€250 per maand is niet niets.
Maar met 30uur per maand kan je ook wat leuks doen? niet?
Ruwe schatting natuurlijk.

Het enige wat je steeds tekort komt hier is tijd.
Dus ik doe altijd alles om zoveel mogelijk tijd over te houden.
Zolang je niets tekort komt moet je zorgen zoveel mogelijk tijd over te hebben om te leven.

Werken om te leven. :niceone:
Leven om te werken :tongue:

Maar das mijn mening, de beslissing moet je zelf aanvoelen.
Er spelen vast nog factoren mee dan enkel €250 en de tijd?

janwouters

Legacy Member
Stelt u de vraag of ge 250 euro per maand wilt betalen voor 50u extra vrije tijd per maand: JA.

Bananarama

Legacy Member
Ik zou het écht niet doen (moet zelf 3 uur per dag pendelen). Denk er ook aan dat je zelfs alleen met de trein al gauw een half uur langer onderweg bent dan gepland. Als je drie verschillende vervoersmiddelen nodig hebt, heb je veel kans dat er onderweg iets misloopt (bv. overstap missen, auto/trein/bus plots in panne...) en ben je uuuuren langer onderweg. Pendelen op zo'n manier is zowel fysiek als mentaal gewoon slopend. Zelfs als alles stipt op tijd verloopt, zit je nog met de stress van "wat als ik mijn overstap zo dadelijk net niet haal, wat als de trein straks stilstaat...". Vergeet ook niet dat dit België is, met alle stakingen vandien.

Ik hoop later echt op thuiswerk of werk op wandelafstand, want ik ben het kotsbeu om nooit met een gerust hart op weg naar school/werk te kunnen vertrekken.

(Heb het trouwens eens bijgehouden, en ik heb sinds begin oktober al 18 vertragingen en
2 stakingen meegemaakt. En dan moet je weten dat ik sinds drie weken verhuisd ben, waardoor ik geen 2 treinen meer nodig heb, maar 1...)

brandon_

Legacy Member
50 uur per maand extra onderweg voor het werk tegen € 250/maand, ofwel komt het er dus op neer dat je bij wijze van spreken 50 overuren gaat doen tegen € 5 / uur.
Kan je veel beter uw huidig werk behouden en 10 uur per maand in't zwart ergens gaan bijklussen: Evenveel netto extra + 40 uur extra vrije tijd + je blijft in conditie door uw dagelijkse fietskilometertjes.

glashelder

Legacy Member
Bananarama zei:
Pendelen op zo'n manier is zowel fysiek als mentaal gewoon slopend. Zelfs als alles stipt op tijd verloopt, zit je nog met de stress van "wat als ik mijn overstap zo dadelijk net niet haal, wat als de trein straks stilstaat...".

True. Je zit echt altijd met het idee van shit, straks ben ik te laat, is mijn trein afgeschaft, heb ik een half uur vertraging, zou ik niet beter een half uur vroeger opstaan om een trein vroeger te pakken want morgen moet ik mijn trein midden in de spits hebben dus kans op vertraging, hoe laat ben ik vanavond thuis, zal ik überhaupt een zitplaats hebben in de trein, heb ik zo meteen direct een trein of mag ik weer een half uur met mijn vingers draaien op het perron, moet ik mij nu haasten of juist niet,...

En zoals Bananarama zo mooi zegt, dat is niet enkel op dagen wanneer het misloopt. Die zorgen heb je gewoon elke dag, zelfs als alle treinen mooi op tijd zijn en de zon schijnt en de trein praktisch leeg is en je goed gezind bent. Je weet het gewoon nooit op voorhand hoe het zal gaan dus je hebt eigenlijk altijd wel stress, vertraging of niet :p

coldvinc

Legacy Member
In de wereld zijn er een aantal dingen die we niet kunnen aanmaken en 1 er van is tijd. Iedereen heeft 24uren in een dag en we leven niet voor altijd. Met andere woorden, ik zou heel goed nadenken of die extra reistijd de moeite is.

Nu ik zelf werk besef ik maar al te goed dat tijd een kostbaar goed is dat ik niet zomaar meer ga opgeven.

Susperia

Legacy Member
In het verleden heb ik genoeg gebruik gemaakt van de diensten van de NMBS. Van extreme vertragingen nooit hinder gehad op enkele gebeurtenissen na. Wel vaak overvolle treinen.

Prodigy

Legacy Member
Tenzij je zou verhuizen zou ik het niet doen.

Mijn vader heeft een groot deel van zijn leven naar Bxl gependeld. Toen ik nog een kind was, waren er geregeld dagen dat hij mij enkel zag wanneer ik aan het slapen was, door de vele vertragingen van de treinen. Als hij ergens moest zijn om ergens iets administratief te regelen, doktersbezoek, o.i.d. moest uit noodzaak een dag verlof genomen worden. 's Avonds kwam hij vaak vol frustraties thuis omwille van de omstandigheden van het openbaar vervoer. De massale rush van de kudde medependelaars, irritante/onbeschofte reizigers, treinen die niet op tijd komen, overstappen van perron, alsook de zaken die Glashelder aanhaalt.
In het weekend tijd tekort komen om alle bezigheden uit te voeren waar tijdens de week geen tijd voor was. Enzovoort.

Elke dag opnieuw dat openbaar vervoer trotseren zal mentaal zwaarder zijn de fietstocht die je nu maakt.

Susperia

Legacy Member
Verhuizen is geen optie. Wij wonen hier graag, extreem rustig om te wonen en mijn vrouw werkt hier ook in de regio als we verhuizen is zij diegene die moet pendelen of van werk veranderen en in tijden van crisis een job laten vallen die je graag doet 't zou maar onnozel zijn ;). Toch al genoeg meningen gelezen van mensen die het aanraden om het niet te doen. € 250 netto is niet niks, maar als ik 20 dagen per maand werk ben ik meer dan 60 uur van huis .. mijn buikgevoel zegt toch ook neen.

Stimpy

Legacy Member
250 is echt zoveel geld ni zenne

ni doen
kzou 250 inleveren om korter bij huis te kunnen werken moest et kunne :s

Nerathas

Legacy Member
Euh ik zou dat zeker niet doen.

Reken gewoon is het aantal uur uit per maand...
Je zou beter af zijn met een weekend job als je perse meer wilt verdienen of een ander alternatief?

60h in een maand voor 250 euro, hierover moet je toch niet nadenken? :p

PHPFreak1977

Legacy Member
Ik zou dit in geen duizend jaar doen. Uw werkgever zou zich beter schamen om zoiets te durven vragen...
Het archief is een bevroren moment uit een vorige versie van dit forum, met andere regels en andere bazen. Deze posts weerspiegelen op geen enkele manier onze huidige ideeën, waarden of wereldbeelden en zijn op sommige plaatsen gecensureerd wegens ontoelaatbaar. Veel zijn in een andere tijdsgeest gemaakt, al dan niet ironisch - zoals in het ironische subforum Off-Topic - en zouden op dit moment niet meer gepost (mogen) worden. Toch bieden we dit archief nog graag aan als informatiedatabank en naslagwerk. Lees er hier meer over of start een gesprek met anderen.
Terug
Bovenaan